juniorzy sobótkaW Kłomnicach rozegrana zostanie pierwsza seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym juniorów i juniorów młodszych oraz elity kobiet. W terminie 13 – 14 kwietnia zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w ramach XIII Wielkanocnego Ogólnopolskiego Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Kłomnice Adama Zająca. 

Rywalizacja składać się będzie z jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego. W obu wyścigach wystartować będą mogli także mastersi, a prawo do udziału w wyścigu ze startu wspólnego będą mieli także młodziki i młodziczki.

Czasówka zostanie rozegrana na dystansie 8 (juniorka młodsza), 11 (junior młodszy i masters) oraz 16 kilometrów (junior, juniorka, elita kobiet). Wyścig ze startu wspólnego odbędzie się na rundzie liczącej 18,2 kilometrów. Młodziczki pokonają jedno okrążenie, młodziki oraz juniorki młodsze dwa, juniorzy młodsi, juniorki, elita kobiet oraz mastersi trzy, a juniorzy pięć.

Organizatorem wyścigu jest Wójt Gminy Kłomnice, Cz.K.K.S. Kolejarz-Jura Częstochowa, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach i Zarząd Oddziału Gminnego Z OSPRP w Kłomnicach.

Regulamin > tutaj

 

Źródło: Pzkol

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments