Matthew Harley GossMatthew Harley Goss (Orica GreenEdge) przełamał złą passę i w końcu zanotował zwycięstwo. Australijczyk wygrał 2. etap Tirreno-Adriatico. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) został wiceliderem wyścigu!

Drugi etap Tirreno-Adriatico to bardzo długi, 230 kilometrowy etap z  San Vincenzo do Indicatore (Arezzo). W pierwszej fazie znajdowało się kilka hopek, jednak większa część trasy była zdecydowanie płaska i na mecie oczekiwano finiszu z dużego peletonu. Zawodnikom mocno przeszkadzał deszcz.

W ucieczce dnia znajdowało się trzech kolarzy: Garikoitz Bravo (Euskaltel Euskadi),  Kevin Hulsmans (Vini Fantini) oraz narzeczony polskiej zawodniczki Doroty Gregorowicz – Cesare Benedetti (NetApp). Trójka maksymalnie uzyskała dziewięć minut przewagi. Na około 60 km przed kreską od czołówki odpadł Bask.

Na czele zasadniczego peletonu pojawiły się ekipy sprinterów i wkrótce skasowały wszystkich harcowników. Przez ostatnie 30 km cała grupa jechała razem.

W samej końcówce bardzo mocno pracowała ekipa Cannondale Pro Cycling, a zwłaszcza Maciej Bodnar. Na ostatnim kilometrze pociąg ustawiła drużyna Lotto-Belisol pracująca na rzecz Andre Greipela. Czujnie zachował się jednak Matthew Harley Goss (Orica GreenEdge), który przechytrzył swoich rywali. Australijczyk w tym sezonie już trzy razy zajmował drugie miejsca (etapy w Tour of Oman, Santos Tour Down Under i Mistrzostwa Australii), jednak teraz wreszcie się przełamał i zdobył pierwszy triumf w sezonie! Drugi był Manuel Belletti (Ag2r-La Mondiale), a trzeci Gerald Ciolek (MTN-Qhubeka).

Liderem pozostał Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step). Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) awansował na drugie miejsce! Obaj zgarnęli bonifikaty na lotnej premii.

Wyniki:

1. 141 GOSS Matthew Harley AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0 10
2. 13 BELLETTI Manuel ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00 6
3. 121 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00 4
4. 92 FERRARI Roberto ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
5. 131 CAVENDISH Mark GBR OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00 3
6. 63 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
7. 101 GREIPEL André GER LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
8. 124 SBARAGLI Kristian G ITA MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
9. 41 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
10. 12 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00
11. 155 NIZZOLO Giacomo G ITA RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
12. 207 VAN POPPEL Boy G NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
13. 73  FARRAR Tyler USA GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
14. 171 DEGENKOLB John G GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
15. 143 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
16. 118 VENTOSO ALBERDI Francisc ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
17. 34 PHINNEY Taylor G USA BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
18. 17 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00
19. 104 HENDERSON Gregory NZL LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
20. 212 CHICCHI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
21. 132 STEEGMANS Gert BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00
22. 106 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
23. 154 HORNER Christopher USA RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
24. 176 SINKELDAM Ramon G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
25. 62 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
26. 137 TERPSTRA Niki NED OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00
27. 76 NAVARDAUSKAS Ramunas G LTU GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
28. 33 LODEWYCK Klaas G BEL BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
29. 188 SCHORN Daniel G AUT TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
30. 78 ROSSELER Sébastien BEL GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
31. 173 DUMOULIN Tom G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
32. 128  VENTER Jacobus RSA MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
33. 175 GESCHKE Simon GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
34. 133 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00 1
35. 45 DALL’ANTONIA Tiziano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
36. 174 FRÖHLINGER Johannes GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
37. 37 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
38. 21 BOOM Lars NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
39. 11 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00
40. 57 TAMOURIDIS Ioannis GRE EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.48’41 0’00
41. 192 BENNATI Daniele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
42. 162 CATALDO Dario ITA SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
43. 215 GATTO Oscar ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
44. 153 HONDO Danilo GER RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
45. 217 RABOTTINI Matteo ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
46. 183 DEMPSTER Zakkari AUS TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
47. 32 HUSHOVD Thor NOR BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
48. 117 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
49. 8 VANOTTI Alessandro ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
50. 166 KNEES Christian GER SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
51. 135 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00
52. 27 VANMARCKE Sep G BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
53. 191 CONTADOR VELASCO Albert ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
54. 1 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
55. 67 ROUX Anthony FRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
56. 194 BOARO Manuele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
57. 167 PUCCIO Salvatore G ITA SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
58. 83 BRUTT Pavel RUS KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
59. 74 HUNTER Robert RSA GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
60. 93 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
61. 107 SIEBERG Marcel GER LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
62. 115 DOWSETT Alex G GBR MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
63. 114 COBO ACEBO Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
64. 203 LAGUTIN Sergey UZB VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
65. 91 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
66. 204 MARCATO Marco ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
67. 43 CARUSO Damiano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
68. 51 SANCHEZ GONZALEZ Samue ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.48’41 0’00
69. 97 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
70. 165 KENNAUGH Peter G GBR SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
71. 116 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
72. 3 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
73. 187 PIMENTA COSTA MENDES Jo POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
74. 2 AGNOLI Valerio ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
75. 71 DEKKER Thomas NED GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
76. 123 KONOVALOVAS Ignatas LTU MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
77. 142 DOCKER Mitchell AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
78. 206 BOLE Grega SLO VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
79. 144 LANCASTER Brett AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
80. 44 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00 3
81. 55 MARTINEZ DE ESTEBAN Ego ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.48’41 0’00
82. 38 VAN AVERMAET Greg BEL BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
83. 52 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.48’41 0’00
84. 125 PARDILLA BELLON Sergio ESP MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
85. 214 FINETTO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
86. 158 ROULSTON Hayden NZL RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
87. 88 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
88. 202 FLECHA GIANNONI Juan Ant ESP VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
89. 31 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
90. 197 KREUZIGER Roman CZE TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
91. 181 BARTA Jan CZE TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
92. 161 FROOME Christopher GBR SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
93. 177 SPRICK Matthieu FRA ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
94. 151 CANCELLARA Fabian SUI RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
95. 156 POPOVYCH Yaroslav UKR RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
96. 126 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
97. 7 TIRALONGO Paolo ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
98. 84 KUSCHYNSKI Aliaksander BLR KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
99. 82 ISAICHEV Vladimir RUS KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
100. 102 REYNES MIMO Vicente ESP LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
101. 64 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
102. 195 TOSATTO Matteo ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
103. 127 THOMSON Jay Robert RSA MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
104. 87 BELKOV Maxim RUS KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
105. 86 PAOLINI Luca ITA KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
106. 14 CHAINEL Steve FRA ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00
107. 201 POELS Wouter NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
108. 22 SLAGTER Tom Jelte G NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
109. 136 STYBAR Zdenek CZE OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00
110. 213 FAILLI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
111. 164 HENAO MONTOYA Sergio Lui COL SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
112. 111 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
113. 208 SELVAGGI Mirko ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
114. 112 CAPECCHI Eros ITA MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
115. 95 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
116. 218 SANTAMBROGIO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
117. 168 URAN URAN Rigoberto COL SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
118. 15 GASTAUER Ben LUX ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00
119. 24 MOLLEMA Bauke NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
120. 122 REIMER Martin GER MTN MTN – QHUBEKA 5.48’41 0’00
121. 81 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
122. 85 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT KATUSHA 5.48’41 0’00
123. 66 PINEAU Cédric FRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
124. 103 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
125. 68 VICHOT Arthur G FRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
126. 28 WYNANTS Maarten BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
127. 25 NORDHAUG Lars Petter NOR BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
128. 36 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
129. 4 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
130. 23 MARTENS Paul GER BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
131. 58 VRECER Robert SLO EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.48’41 0’00
132. 113 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.48’41 0’00
133. 211 GARZELLI Stefano ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00
134. 182 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00 2
135. 148 TUFT Svein CAN OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
136. 147 O’GRADY Stuart AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
137. 26 TANKINK Bram NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.48’41 0’00
138. 47 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
139. 98 POZZATO Filippo ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
140. 163 DOMBROWSKI Joseph Lloyd G USA SKY SKY PROCYCLING 5.48’41 0’00
141. 18 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.48’41 0’00
142. 42 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
143. 146 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
144. 198 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
145. 184 DE LA CRUZ MELGAREJO Da G ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
146. 205 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.48’41 0’00
147. 186 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
148. 185 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.48’41 0’00
149. 108 VANENDERT Jelle BEL LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
150. 134 VAN KEIRSBULCK Guillaume G BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00
151. 65 MANGEL Laurent FRA FDJ FDJ 5.48’41 0’00
152. 48 SABATINI Fabio ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
153. 145 LANGEVELD Sebastian NED OGE ORICA GREENEDGE 5.48’41 0’00
154. 152 DEVOLDER Stijn BEL RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
155. 193 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jes ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
156. 56 MINGUEZ AYALA Miguel G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.48’41 0’00
157. 75 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
158. 96 MALORI Adriano G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
159. 46 KOREN Kristijan SLO CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.48’41 0’00
160. 5 KESSIAKOFF Fredrik Carl W. SWE AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
161. 196 ROGERS Michael AUS TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.48’41 0’00
162. 157 SCHLECK Andy LUX RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.48’41 0’00
163. 105 KAISEN Olivier BEL LTB LOTTO BELISOL 5.48’41 0’00
164. 138 VELITS Martin SVK OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.48’41 0’00
165. 172 DE KORT Koen NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
166. 178 TIMMER Albert NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.48’41 0’00
167. 72 DENNIS Rohan G AUS GRS GARMIN SHARP 5.48’41 0’00
168. 216 HULSMANS Kevin BEL VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.48’41 0’00 3
169. 35 CUMMINGS Stephen GBR BMC BMC RACING TEAM 5.48’41 0’00
170. 94 STORTONI Simone ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.48’41 0’00
171. 6 MURAVYEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 5.48’41 0’00
172. 54 GARCIA AMBROA Ricardo G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.49’20 0’39
173. 53 BRAVO OIARBIDE Garikoitz G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.49’20 0’39
174. 77 NUYENS Nick BEL GRS GARMIN SHARP 5.49’49 1’08
175. 61 CASAR Sandy FRA FDJ FDJ 5.50’23 1’42

Klasyfikacja generalna:
1. 131 CAVENDISH Mark GBR OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’02 0
2. 133 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’04 0’02
3. 137 TERPSTRA Niki NED OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’05 0’03
4. 135 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’05 0’03
5. 136 STYBAR Zdenek CZE OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’05 0’03
6. 117 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 6.08’16 0’14
7. 115 DOWSETT Alex G GBR MOV MOVISTAR TEAM 6.08’16 0’14
8. 114 COBO ACEBO Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.08’16 0’14
9. 116 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.08’16 0’14
10. 112 CAPECCHI Eros ITA MOV MOVISTAR TEAM 6.08’16 0’14
11. 113 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.08’16 0’14
12. 141 GOSS Matthew Harley AUS OGE ORICA GREENEDGE 6.08’19 0’17
13. 44 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’21 0’19
14. 34 PHINNEY Taylor G USA BMC BMC RACING TEAM 6.08’21 0’19
15. 37 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 6.08’21 0’19
16. 32 HUSHOVD Thor NOR BMC BMC RACING TEAM 6.08’21 0’19
17. 31 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 6.08’21 0’19
18. 35 CUMMINGS Stephen GBR BMC BMC RACING TEAM 6.08’21 0’19
19. 41 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’24 0’22
20. 43 CARUSO Damiano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’24 0’22
21. 42 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’24 0’22
22. 48 SABATINI Fabio ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’24 0’22
23. 46 KOREN Kristijan SLO CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’24 0’22
24. 8 VANOTTI Alessandro ITA AST ASTANA PRO TEAM 6.08’25 0’23
25. 1 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 6.08’25 0’23
26. 3 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 6.08’25 0’23
27. 2 AGNOLI Valerio ITA AST ASTANA PRO TEAM 6.08’25 0’23
28. 7 TIRALONGO Paolo ITA AST ASTANA PRO TEAM 6.08’25 0’23
29. 5 KESSIAKOFF Fredrik Carl W. SWE AST ASTANA PRO TEAM 6.08’25 0’23
30. 111 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 6.08’26 0’24
31. 143 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 6.08’29 0’27
32. 148 TUFT Svein CAN OGE ORICA GREENEDGE 6.08’29 0’27
33. 147 O’GRADY Stuart AUS OGE ORICA GREENEDGE 6.08’29 0’27
34. 146 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 6.08’29 0’27
35. 145 LANGEVELD Sebastian NED OGE ORICA GREENEDGE 6.08’29 0’27
36. 162 CATALDO Dario ITA SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
37. 166 KNEES Christian GER SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
38. 167 PUCCIO Salvatore G ITA SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
39. 165 KENNAUGH Peter G GBR SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
40. 161 FROOME Christopher GBR SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
41. 164 HENAO MONTOYA Sergio Lui COL SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
42. 168 URAN URAN Rigoberto COL SKY SKY PROCYCLING 6.08’30 0’28
43. 192 BENNATI Daniele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.08’34 0’32
44. 191 CONTADOR VELASCO Albert ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.08’34 0’32
45. 194 BOARO Manuele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.08’34 0’32
46. 197 KREUZIGER Roman CZE TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.08’34 0’32
47. 196 ROGERS Michael AUS TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.08’34 0’32
48. 45 DALL’ANTONIA Tiziano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.08’37 0’35
49. 93 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’40 0’38
50. 91 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’40 0’38
51. 97 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’40 0’38
52. 95 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’40 0’38
53. 98 POZZATO Filippo ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’40 0’38
54. 96 MALORI Adriano G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’40 0’38
55. 155 NIZZOLO Giacomo G ITA RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.08’41 0’39
56. 154 HORNER Christopher USA RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.08’41 0’39
57. 153 HONDO Danilo GER RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.08’41 0’39
58. 151 CANCELLARA Fabian SUI RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.08’41 0’39
59. 156 POPOVYCH Yaroslav UKR RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.08’41 0’39
60. 21 BOOM Lars NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.08’42 0’40
61. 27 VANMARCKE Sep G BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.08’42 0’40
62. 22 SLAGTER Tom Jelte G NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.08’42 0’40
63. 24 MOLLEMA Bauke NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.08’42 0’40
64. 23 MARTENS Paul GER BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.08’42 0’40
65. 92 FERRARI Roberto ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’43 0’41
66. 94 STORTONI Simone ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.08’43 0’41
67. 188 SCHORN Daniel G AUT TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.08’44 0’42
68. 181 BARTA Jan CZE TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.08’44 0’42
69. 184 DE LA CRUZ MELGAREJO Da G ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.08’44 0’42
70. 185 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.08’44 0’42
71. 186 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.08’44 0’42
72. 83 BRUTT Pavel RUS KAT KATUSHA 6.08’49 0’47
73. 88 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT KATUSHA 6.08’49 0’47
74. 82 ISAICHEV Vladimir RUS KAT KATUSHA 6.08’49 0’47
75. 87 BELKOV Maxim RUS KAT KATUSHA 6.08’49 0’47
76. 85 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT KATUSHA 6.08’49 0’47
77. 81 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT KATUSHA 6.08’49 0’47
78. 171 DEGENKOLB John G GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.08’56 0’54
79. 173 DUMOULIN Tom G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.08’56 0’54
80. 175 GESCHKE Simon GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.08’56 0’54
81. 174 FRÖHLINGER Johannes GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.08’56 0’54
82. 177 SPRICK Matthieu FRA ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.08’56 0’54
83. 134 VAN KEIRSBULCK Guillaume G BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’59 0’57
84. 101 GREIPEL André GER LTB LOTTO BELISOL 6.08’59 0’57
85. 104 HENDERSON Gregory NZL LTB LOTTO BELISOL 6.08’59 0’57
86. 106 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 6.08’59 0’57
87. 107 SIEBERG Marcel GER LTB LOTTO BELISOL 6.08’59 0’57
88. 103 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 6.08’59 0’57
89. 121 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 6.09’01 0’59
90. 26 TANKINK Bram NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.09’02 1’00
91. 73 FARRAR Tyler USA GRS GARMIN SHARP 6.09’02 1’00
92. 76 NAVARDAUSKAS Ramunas G LTU GRS GARMIN SHARP 6.09’02 1’00
93. 71 DEKKER Thomas NED GRS GARMIN SHARP 6.09’02 1’00
94. 75 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 6.09’02 1’00
95. 72 DENNIS Rohan G AUS GRS GARMIN SHARP 6.09’02 1’00
96. 124 SBARAGLI Kristian G ITA MTN MTN – QHUBEKA 6.09’05 1’03
97. 128 VENTER Jacobus RSA MTN MTN – QHUBEKA 6.09’05 1’03
98. 123 KONOVALOVAS Ignatas LTU MTN MTN – QHUBEKA 6.09’05 1’03
99. 125 PARDILLA BELLON Sergio ESP MTN MTN – QHUBEKA 6.09’05 1’03
100. 127 THOMSON Jay Robert RSA MTN MTN – QHUBEKA 6.09’05 1’03
101. 62 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ 6.09’07 1’05
102. 67 ROUX Anthony FRA FDJ FDJ 6.09’07 1’05
103. 66 PINEAU Cédric FRA FDJ FDJ 6.09’07 1’05
104. 68 VICHOT Arthur G FRA FDJ FDJ 6.09’07 1’05
105. 65 MANGEL Laurent FRA FDJ FDJ 6.09’07 1’05
106. 203 LAGUTIN Sergey UZB VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.09’09 1’07
107. 204 MARCATO Marco ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.09’09 1’07
108. 202 FLECHA GIANNONI Juan Ant ESP VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.09’09 1’07
109. 201  POELS Wouter NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.09’09 1’07
110. 208 SELVAGGI Mirko ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.09’09 1’07
111. 205 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.09’09 1’07
112. 12 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.09’10 1’08
113. 17 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.09’10 1’08
114. 11 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.09’10 1’08
115. 15 GASTAUER Ben LUX ALM AG2R LA MONDIALE 6.09’10 1’08
116. 18 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.09’10 1’08
117. 212 CHICCHI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’11 1’09
118. 217 RABOTTINI Matteo ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’11 1’09
119. 213 FAILLI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’11 1’09
120. 218 SANTAMBROGIO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’11 1’09
121. 211 GARZELLI Stefano ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’11 1’09
122. 57 TAMOURIDIS Ioannis GRE EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.09’11 1’09
123. 51 SANCHEZ GONZALEZ Samue ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.09’11 1’09
124. 55 MARTINEZ DE ESTEBAN Ego ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.09’11 1’09125. 52 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.09’11 1’09
126. 58 VRECER Robert SLO EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.09’11 1’09
127. 33 LODEWYCK Klaas G BEL BMC BMC RACING TEAM 6.09’11 1’09
128. 187 PIMENTA COSTA MENDES Jo POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.09’14 1’12
129. 195 TOSATTO Matteo ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.09’15 1’13
130. 215 GATTO Oscar ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’22 1’20
131. 38 VAN AVERMAET Greg BEL BMC BMC RACING TEAM 6.09’27 1’25
132. 36 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 6.09’27 1’25
133. 74 HUNTER Robert RSA GRS GARMIN SHARP 6.09’31 1’29
134. 152 DEVOLDER Stijn BEL RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.09’32 1’30
135. 157 SCHLECK Andy LUX RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.09’32 1’30
136. 214 FINETTO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.09’39 1’37
137. 118 VENTOSO ALBERDI Francisc ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.09’40 1’38
138. 53 BRAVO OIARBIDE Garikoitz G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.09’50 1’48
139. 64 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ FDJ 6.09’55 1’53
140. 182 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.09’57 1’55
141. 183 DEMPSTER Zakkari AUS TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.09’59 1’57
142. 144 LANCASTER Brett AUS OGE ORICA GREENEDGE 6.09’59 1’57
143. 28 WYNANTS Maarten BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.10’10 2’08
144. 132 STEEGMANS Gert BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.10’10 2’08
145. 138 VELITS Martin SVK OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.10’10 2’08
146. 216 HULSMANS Kevin BEL VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.10’12 2’10
147. 105 KAISEN Olivier BEL LTB LOTTO BELISOL 6.10’25 2’23
148. 25 NORDHAUG Lars Petter NOR BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.10’31 2’29
149. 102 REYNES MIMO Vicente ESP LTB LOTTO BELISOL 6.10’32 2’30
150. 108 VANENDERT Jelle BEL LTB LOTTO BELISOL 6.10’32 2’30
151. 206 BOLE Grega SLO VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.10’35 2’33
152. 163 DOMBROWSKI Joseph Lloyd G USA SKY SKY PROCYCLING 6.10’36 2’34
153. 122 REIMER Martin GER MTN MTN – QHUBEKA 6.10’40 2’38
154. 176 SINKELDAM Ramon G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.10’42 2’40
155. 47 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 6.10’43 2’41
156. 78 ROSSELER Sébastien BEL GRS GARMIN SHARP 6.10’48 2’46
157. 61 CASAR Sandy FRA FDJ FDJ 6.10’49 2’47
158. 142 DOCKER Mitchell AUS OGE ORICA GREENEDGE 6.10’52 2’50
159. 56 MINGUEZ AYALA Miguel G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.10’53 2’51
160. 207 VAN POPPEL Boy G NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 6.11’00 2’58
161. 63  DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ 6.11’01 2’59
162. 126 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 6.11’02 3’00
163. 172 DE KORT Koen NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.11’12 3’10
164. 178 TIMMER Albert NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.11’12 3’10
165. 13 BELLETTI Manuel ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.11’14 3’12
166. 4 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 6.11’15 3’13
167. 6 MURAVYEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 6.11’15 3’13
168. 158 ROULSTON Hayden NZL RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.11’16 3’14
169. 84 KUSCHYNSKI Aliaksander BLR KAT KATUSHA 6.11’25 3’23
170. 86 PAOLINI Luca ITA KAT KATUSHA 6.11’25 3’23
171. 54 GARCIA AMBROA Ricardo G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.11’32 3’30
172. 14 CHAINEL Steve FRA ALM AG2R LA MONDIALE 6.11’41 3’39
173. 198 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.11’53 3’51
174. 193 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jes ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.11’53 3’51
175. 77  NUYENS Nick BEL GRS GARMIN SHARP 6.11’56 3’54

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej