Julian ArredondoFrancesco Chicchi (Vini Fantini) wygrał ostatni etap Tour de Langkawi. W sprinterskim pojedynku pokonał on Rico Rogersa (Synergy) i Graeme Browna (Blanco). Koszulkę lidera zachował Julián David Arredondo (Team Nippo-De Rosa).

Dziś kolarze po raz ostatni ścigali się w tegorocznej edycji malezyjskiej imprezy. Końcowy odcinek prowadził z Tasik Kenyr do Kuala Terengganu i liczył niespełna 115 km.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, który padł łupem Francesco Chicchi (Vini Fantini). Tuż za nim metę osiągnęli Rico Rogers (Synergy) i Graeme Brown (Blanco).

Sensacyjnym zwycięzcą Tour de Langkawi został Kolumbijczyk Julián David Arredondo (Team Nippo-De Rosa), który triumf zapewnił sobie dzięki pięknej postawie na królewskim etapie z metą na Genting Highlands. Już w zeszłym roku na Japan Cup Arredondo zaprezentował się z dobrej strony plasując się tuż za podium.

Jedyny Polak w imprezie, Michał Gołaś (Omega Pharma Quic Step) zajął 56 pozycję w końcowej klasyfikacji.

Wyniki 10 etapu:

1 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 2:39:04
2 Rico Rogers (NZl) Synergy – Baku Cycling Project
3 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team
4 Allan Davis (Aus) Orica Greenedge
5 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep
6 Anuar Manan (Mas) Synergy – Baku Cycling Project
7 Fabian Schnaidt (Ger) Champion System Pro Cycling
8 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
9 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
10 Saleh Mohd Harrif (Mas) Terengganu Cycling Team
11 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
12 Jani Tewelde Weldegabir (Eri) MTN Qhubeka
13 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling
14 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
15 Afif Ahmad Zamri Zulhimie (Mas) Malaysia National Team
16 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
17 Salleh Mohd Zamri (Mas) Terengganu Cycling Team
18 Jacob Keough (USA) United Healthcare Pro Cycling
19 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
20 Sunjae Jang (Kor) RTS Racing Team
21 Sung Baek Park (Kor) KSPO
22 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
23 Lutfi Md. Fauzan (Mas) Malaysia National Team
24 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
25 Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp
26 Aldo Ino Ilesic (Slo) United Healthcare Pro Cycling
27 Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp
28 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia National Team
29 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep
30 Sergio Pardilla (Spa) MTN Qhubeka
31 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
32 Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
33 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
34 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
35 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela
36 Je Sung Yeon (Kor) KSPO
37 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
38 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
39 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo – De Rosa
40 Julian D Arredondo Moreno (Col) Team Nippo – De Rosa
41 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy – Baku Cycling Project
42 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN Qhubeka
43 Zainal Mohd Nor Rizuan (Mas) Malaysia National Team
44 M. Adiq Husainie Othman (Mas) Champion System Pro Cycling
45 Jacques J Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
46 John Ebsen (Den) Synergy – Baku Cycling Project
47 Connor McConvey (Irl) Synergy – Baku Cycling Project
48 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
49 Lucas Euser (USA) United Healthcare Pro Cycling
50 Hari Fitrianto (Ina) Indonesia National Team
51 Misbani Iranagh Ghader (IRI) Tabriz Petrochemical Team
52 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
53 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
54 Aziz M. Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
55 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
56 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team
57 M. Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
58 Tomas A Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela
59 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
60 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
61 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quickstep
62 Dan Craven (Nam) Synergy – Baku Cycling Project
63 Carlos Jos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela
64 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
65 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
66 Phuchong Sai-Udomsin (Tha) OCBC Singapore
67 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling
68 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
69 Victor Nino Corredor (Col) RTS Racing Team
70 Misbah Md. Rauf Nur (Mas) Malaysia National Team
71 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
72 Manulang Robin (Ina) Indonesia National Team
73 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
74 Fatahilah Abdullah (Ina) Indonesia National Team
75 Fu Xing (Chn) Hengxiang Cycling Team
76 Alex Destribois (Fra) RTS Racing Team
77 Travis Meyer (Aus) Orica Greenedge
78 Yonatha Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia
79 Shinichi Fukushima (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:00:21
80 Dadi Suryadi (Ina) Indonesia National Team 0:00:43
81 Endra Wijaya (Ina) Indonesia National Team
82 Ji Min Jung (Kor) KSPO 0:00:45
83 Stefano Borchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:00:48
84 Saeid Safarzadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:00:50
85 Usoff Yusrizal (Mas) Malaysia National Team
86 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
87 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo – De Rosa 0:01:01
88 M. Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team 0:01:04
89 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:01:13
90 Fuyu Li (Chn) Hengxiang Cycling Team
91 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling
92 Yilin Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:02:06
93 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:22
94 Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling 0:02:52
95 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling 0:04:22
96 Michele Merlo (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:04:52
97 Oscar Pujol Munoz (Spa) RTS Racing Team
98 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
99 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini – Selle Italia
100 Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka 0:06:35
101 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
102 Manabu Ishibashi (Jpn) Team Nippo – De Rosa
103 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
104 Yong Li Ng (Mas) RTS Racing Team
105 Wen Low Ji (Sin) OCBC Singapore
106 Joon Yong Seo (Kor) KSPO 0:09:21
107 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Nippo – De Rosa
108 Sea Keong Loh (Mas) OCBC Singapore 0:17:18
109 Seung Woo Choi (Kor) KSPO 0:17:49
HD M. Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1 Julian D Arredondo Moreno (Col) Team Nippo – De Rosa 34:53:07
2 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:01:15
3 Sergio Pardilla (Spa) MTN Qhubeka 0:02:10
4 Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp 0:02:30
5 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:02:40
6 Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp 0:02:43
7 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo – De Rosa 0:02:49
8 John Ebsen (Den) Synergy – Baku Cycling Project 0:02:55
9 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN Qhubeka 0:02:58
10 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
11 Victor Nino Corredor (Col) RTS Racing Team 0:03:19
12 Yonatha Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia 0:03:30
13 Misbani Iranagh Ghader (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:03:38
14 Jacques J Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:03:58
15 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:04:24
16 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:34
17 Tomas A Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:04:38
18 Lucas Euser (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:05:24
19 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:05:38
20 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:40
21 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:07:06
22 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling 0:08:44
23 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy – Baku Cycling Project 0:09:12
24 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 0:10:53
25 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:11:09
26 Connor McConvey (Irl) Synergy – Baku Cycling Project 0:12:02
27 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:12:06
28 M. Adiq Husainie Othman (Mas) Champion System Pro Cycling 0:12:09
29 Jani Tewelde Weldegabir (Eri) MTN Qhubeka 0:12:14
30 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling 0:12:28
31 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quickstep 0:13:03
32 Alex Destribois (Fra) RTS Racing Team 0:13:29
33 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:13:35
34 Fu Xing (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:13:54
35 M. Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:14:17
36 Hari Fitrianto (Ina) Indonesia National Team 0:14:36
37 Saeid Safarzadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:15:40
38 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:16:16
39 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:16:18
40 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:16:47
41 Lutfi Md. Fauzan (Mas) Malaysia National Team 0:17:21
42 Misbah Md. Rauf Nur (Mas) Malaysia National Team 0:17:54
43 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:18:32
44 Dadi Suryadi (Ina) Indonesia National Team 0:20:00
45 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia National Team 0:20:04
46 Phuchong Sai-Udomsin (Tha) OCBC Singapore 0:20:26
47 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:20:29
48 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling 0:21:43
49 Endra Wijaya (Ina) Indonesia National Team 0:21:59
50 Ji Min Jung (Kor) KSPO 0:22:40
51 Manulang Robin (Ina) Indonesia National Team 0:23:59
52 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO 0:24:06
53 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:25:09
54 Sung Baek Park (Kor) KSPO 0:25:55
55 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:26:02
56 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:30:10
57 Carlos Jos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:32:07
58 Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka 0:32:22
59 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:33:42
60 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling 0:34:16
61 Oscar Pujol Munoz (Spa) RTS Racing Team 0:35:57
62 Shinichi Fukushima (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:36:18
63 Aziz M. Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team 0:37:31
64 Usoff Yusrizal (Mas) Malaysia National Team 0:37:41
65 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:37:50
66 Travis Meyer (Aus) Orica Greenedge 0:38:35
67 Je Sung Yeon (Kor) KSPO 0:39:12
68 M. Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team 0:39:27
69 Zainal Mohd Nor Rizuan (Mas) Malaysia National Team 0:39:42
70 Yilin Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:40:19
71 Fuyu Li (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:40:25
72 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:41:16
73 Yong Li Ng (Mas) RTS Racing Team 0:41:31
74 Stefano Borchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:41:54
75 Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling
76 Dan Craven (Nam) Synergy – Baku Cycling Project 0:42:09
77 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:42:35
78 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:42:54
79 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:43:47
80 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:43:56
81 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini – Selle Italia 0:44:55
82 Joon Yong Seo (Kor) KSPO 0:45:06
83 Seung Woo Choi (Kor) KSPO 0:45:42
84 Sunjae Jang (Kor) RTS Racing Team 0:45:45
85 Anuar Manan (Mas) Synergy – Baku Cycling Project 0:46:23
86 Rico Rogers (NZl) Synergy – Baku Cycling Project 0:46:43
87 Manabu Ishibashi (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:46:44
88 Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:46:49
89 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:46:55
90 Saleh Mohd Harrif (Mas) Terengganu Cycling Team 0:47:10
91 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:47:43
92 Afif Ahmad Zamri Zulhimie (Mas) Malaysia National Team 0:47:46
93 Allan Davis (Aus) Orica Greenedge 0:48:07
94 Salleh Mohd Zamri (Mas) Terengganu Cycling Team 0:48:20
95 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:48:46
96 Wen Low Ji (Sin) OCBC Singapore 0:49:14
97 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team 0:49:20
98 Aldo Ino Ilesic (Slo) United Healthcare Pro Cycling
99 Jacob Keough (USA) United Healthcare Pro Cycling
100 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
101 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:50:03
102 Fatahilah Abdullah (Ina) Indonesia National Team 0:50:13
103 Fabian Schnaidt (Ger) Champion System Pro Cycling 0:50:29
104 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:50:33
105 Michele Merlo (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:54:42
106 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo – De Rosa 0:56:11
107 Sea Keong Loh (Mas) OCBC Singapore 0:56:52
108 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 1:00:02
109 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Nippo – De Rosa 1:10:31

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments