Wibatech KalabiraPrawdopodobnie dziesięciu “biało-czerwonych” wystartuje w niedzielnym wyścigu Grand Prix de Lillers (1.2 UCI). W imprezie pojedzie ekipa Wibatech Brzeg oraz Marcin Białobłocki i Łukasz Wiśniowski.

Zawodnicy będą musieli pokonać 174,2 kilometry w pobliżu miejscowości Lillers. Trasa w departamencie Pas-de-Calais jest bardzo wietrzne, a organizatorzy postarali się o znalezienie kilku większych “hopek”.

lillers

Na linii startu pojawią się m.in trzy drużyny pro-kontynentalne, czyli Cofidis, Sojasun oraz Bretagne Seche. My będziemy bacznie śledzić losy Łukasza Wiśniowskiego, który zadebiutuje w barwach Etixx-Ihned, Marcina Białobłockiego (UK Youth Cycling) oraz ekipy Wibatech Brzeg. Podopieczni Tomasza Brożyny we Francji pojadą w składzie: Paweł Franczak, Zbigniew Gucwa, Marcin Wolski, Jakub Średziński, Marcin Urbanowski, Wiktor Mrozek, Łukasz Osiecki i Jakub Kaczmarek. Ten sam skład w sobotę pojedzie w Paris-Evreux.

Wstępna lista startowa Grand Prix de Lillers:

BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
1 BIDEAU Jean-Marc
2 GUILLOU Florian
3 CORBEL Erwann
4 SEPULVEDA Eduardo
5 KOREZTKY Clément
6 FONSECA Armindo
7 LE MONTAGNER Benjamin
8 MALACARNE Gaël

COFIDIS
11 BESCOND Jérémy
12 BESSY Cyril
13 EDET Nicolas
14 HARDY Romain
15 JOEAAR Gert
16 LEVARLET Guillaume
17 MOLARD Rudy
18

SOJASUN
21 DANIEL Maxime
22 GALLAND Jérémie
23 LABORIE Christophe
24 MARTIAS Rony
25 PAIANI Jean-Lou
26 ENGOULVENT Jimmy
27 SCHMIDT Fabien
28 TORTELIER Etienne

ROUBAIX-LILLE METROPOLE
31 BOULO Matthieu
32 DESRIAC Loïc
33 DUVAL Julien
34 KNEISKY Morgan
35 KOWALSKI Rudy
36 LALOUETTE Kévin
37 LE MONTAGNER Maxime
38 PATOUX Cyrille

RABOBANK DEVELOPMENT TEAM
41 VAN BAARLE Dylan
42 BOVENHUIS Jasper
43 VAN EMPEL Etienne
44 HOFSTEDE Lennard
45 KOREVAAR Merijn
46 OLIVIER Daan
47 VAN DER LIJKE Nick
48 ZEPUNTKE Ruben

TEAM CULT ENERGY
51 VALGREN Michael
52 NIELSEN Magnus Cort
53 KAMP Alexander
54 STEENSEN André
55 VINTHER Troels
56 MOBERG Christian
57 OSTERGAARD Niki
58 HANSEN Jesper

LEOPARD-TREK CT
61 ALAFACI Eugénio
62 BAFFI Piero
63 DE BIE Sean
64 KLEMME Daniel
65 KIRSCH Alex
66 SCHLECHTER Pit
67 SILVESTRE Fabio
68 THILL Tom

BIGMAT-AUBER 93
71 BACON Romain
72 BACQUET Fabien
73 BAZIN Nicolas
74 DASSONVILLE Flavien
75 DRUJON Benoît
76 DRUJON Mathieu
77 ROSSETTO Stéphane
78 TRONET Steve

EFC-OMEGA PHARMA-QUICK STEP
81 ATKINS Josh
82 BACKAERT Frederik
83 DECLERCQ Benjamin
84 DESMECHT David
85 DENOLF Ritchie
86 DEVRIENDT Tom
87 GEERINCK Jens
88 SEYNAEVE Lander

TEAM BRIDGESTONE-ANCHOR
91 MONIER Damien
92 LEBAS Thomas
93 CANARD Vincent
94 SHIMIZU Miyataka
95 INQUE Kazuo
96 ITAMI Kenji
97 HIRAI Eiichi
98 HATSUYAMA Sho

BMC DEVELOPMENT TEAM
101 BAILLIFARD Valentin
102 DILLIER Silvan
103 EISENHART Taylor
104 FRANKINY Kilian
105 KUNG Stefan
106 MOSER Ignazio
107 NOVAK Jakub
108 VLIEGEN Loïc

NSP-GHOST
111 BONNIN Thomas
112 MENVILLE Léo
113 SCHAFER Stéfan
114 FOTHEN Markus
115 BALDAUF Sébastian
116 HOOGHIEMSTER René
117 FORKE Sébastian
118 SCHMEISER Jonas

JOKER-MERIDA
121 BORGERSEN Reidar Bohlin
122 BREEN Vegard
123 SKJERPING Kristoffer
124 SORTVEIT Sondre Gierdevik
125 BUGGE Vegard Robinson
126 GJOLBERG Adrian
127 JENSEN Christer
128 REMME Stian

TEAM RALEIGH
131 BERTHOU Eric
132 BLAIN Alexandre
133 BRITTON Rob
134 NORRIS Lachlan
135 LANG Richard
136 WITMITZ Sam
137 CHRISTIAN Mark
138 BRIGGS Graham

VERANDA WILLEMS
141 PARDINI Olivier
142 PIRLOT Antoine
143 VANDYCK Niels
144 THOME Kévin
145 FAUVILLE Dimitri
146 LODEWIJKS Gert
147 POPPE Olivier
148 SERRY Florent

UK YOUTH CYCLING
151 BARKER Yanto
152 BIALOBLOCKI Marcin
153 GUSTAVSSON Niklas
154 HORTON Tobyn
155 HUNT Joshua
156 MANSELL Greg
157 OPIE Chris
158 PARTRIDGE Robert

ATLAS PERSONNAL-JAKROO
161 AVERIN Maksym
162 BALDO Nicolas
163 BRAMBILLA Giorgio
164 CHIOCCA Mathieu
165 ERDIN Peter
166 KLIMIANKOU Konstantin
167 POLIVODA Oleksandr
168 SALZINGER Florian

WIBATECH BRZEG
171 GUCWA Zbigniew
172 WOLSKI Marcin
173 SREDZINSKI Jakub
174 OSIECKI Lukasz
175 URBANOWSKI marcin
176 MROZEK Wiktor
177 FRANCZAK Pawel
178 KACZMAREK Jakub

ETIXX-IHNED CT
161 VERHELST Louis
182 BOUVRY Dieter
183 WISNIOWSKI Lukasz
184 HOELGAARD Daniel
185 VAKOC Petr
186 KONRAD Patrick
187 SPOKES Sam
188 SENECHAL Florian

LOTTO-BELISOL U23
191 BENOOT Tiesj
192 BROECKX Stig
193 CAMPENAERTS Victor
194 DELTOMBE Kevin
195 MEURISSE Xandro
196 VANBESIEN Thomas
197 VERVAEKE Louis
198 VROLIJKX Jeroen

WALLONIE-BRUXELLES
201 ANCIAUX Maxime
202 CHEVALIER Oliver
203 DEMOITIE Antoine
204 DERNIES Tom
205 DRON Boris
206 PATRON Christian
207 STASSEN Julien
208 VAN HOECKE Justin

VC ROUEN 76
211 KOWALSKI Dylan
212 BOUTVILLE David
213 HOORNE Jeroen
214 HUCHE Thibault
215 JAKIN Alo
216 LEMAIR Alexandre
217 MOREL Jérémy
218 LESELLIER Kévin

ESEG DOUAI
221 DERIAUX Florian
222 PILLON Romain
223 DRANCOURT Pierre
224 NACHTERGAELE Niels
225 VERHAEGE Sander
226 THILLOY Aurélien
227 CORNET Joris
228 VERMEULEN Valérian

CC VILLENEUVE SAINT-GERMAIN
231 DE DECKER Blorn
232 GARBET Nicolas
233 KINCH Liewellyn
234 GUILLOU Thibault
235 LIGNEEL Brian
236 ROUAT Geoffrey
237 RAID Risto
238 FERRAND-PREVOT Evan

CC NOGENT-SUR-OISE
241 DAENINCK Benoît
242 DELALOT Romain
243 JUNG Pierre-Henri
244 LAFFILLE Ludwig
245 LESECHE Jean
246 MAURELET Flavien
247 POUILLY Félix
248 VAN DEN ABBEELE Yoakim

COLBA-SUPERANO HAM
170 KREMER Aron
180 MOWATT James
190 FOBERT Victor
210 FLAHAUT Denis
220 LHOTELLERIE Clément
230 JODTS Sven
240 FRANCOIS Jurgen
250 VAN DORSSELAER Niels

Andrzej