Blanco Pro Cycling TeamHolenderska drużyna Blanco Pro Cycling podała składy na wyścigi Paryż – Nicea i Strade Bianche. Francuska etapówka to szansa dla Roberta Gesinka, natomiast występ we włoskim klasyku będzie debiutem dla całej ekipy.

71 edycja Paryż – Nicea zbliża się wielkimi krokami. Dla holenderskiej ekipy będzie to kolejna okazja do pokazania się z jak najlepszej strony, co ma pomóc w szukaniu sponsora na kolejne sezony.

Szefowie Blanco na francuski wyścig anonsują następujący skład: Stef Clement, Robert Gesink, Wilco Kelderman, Steven Kruijswijk, Mark Renshaw, Rick Flens, David Tanner i Maarten Tjallingii.

Liderem ma być Gesink, któremu w górach powinni pomagać Kelderman i Kruijswijk, a na płaskich etapach powinien powalczyć Renshaw.

„Ostatni tydzień był dobry w moim wykonaniu i mam nadzieję, że forma z Vuelta a Murcia się utrzyma. Jedziemy silną ekipą i powinniśmy się liczyć w końcowej klasyfikacji. Lubię ten wyścig i chciałbym tu zaprezentować swoje największe atuty. Nasza drużyna weszła w sezon znakomicie. Mamy już na koncie 10 zwycięstw i nie zamierzamy na tym zakończyć.” mówi lider zespołu na Paryż – Nicea, Robert Gesink.

Zawodnicy Blanco zadebiutują we włoskim wyścigu Strade Bianche. Do tej pory znają ten klasyk tylko z relacji, a teraz będą mieli okazję przekonać się jak jeździ się po białym szutrze w Toskanii. Na włoską eskapadę wybrani zostali: Robert Wagner, Lars Boom, Paul Martens, Moreno Hofland, Lars Petter Nordhaug, Tom-Jelte Slagter, Sep Vanmarcke i Maarten Wynants.

Arek Waluga