bdcJak wcześniej informowaliśmy, drużyna BDC MarcPol rozpoczyna sezon 2013 od startów w Maroku. Dziś kolarze pod wodzą Grzegorza Gronkiewicza wylądowali w Casablance.

Zawodnicy wytypowani do startów w kilku marokańskich klasykach, które będą ich pierwszymi startami w sezonie 2013, wylecieli dziś z Barcelony, by po kilku godzinach wylądować w największym mieście Maroka – Casablance.

Przypomnijmy, że do Maroka “niebiescy” polecieli w następującym składzie:

Paweł Bernas, Kamil Gradek, Adam Pierzga, Jakub Foltyn, Konrad Dąbkowski, Piotr Kirpsza.

Dyrektorem sportowym podczas trzech afrykańskich wyścigów będzie Grzegorz Gronkiewicz,  który po przylocie do Maroka powiedział nam:

Większość ekip, które wezmą udział w wyścigach, dotarła do Casablanci. Jutro cała kolumna wyścigu uda się do miejsca, gdzie 26 lutego rozpoczniemy nasz sezon wyścigowy. Nie obeszło się bez przygód, na lotnisku w Casablance okazało się, że nie dotarł rower Adama Pierzgi.  Jak zapewniają linie lotnicze jutro ma do nas dolecieć.

Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, widać głód startów u zawodników którzy już dzisiaj, pomimo zmęczenia podróżą i wspomnianych przygód z chęcią by rozpoczęli rywalizację.S_9497000

Plan pierwszych starów BDC MarcPol:

26.02.2013 Les Challenges de la Marche Verte – GP Sakia El Hamra MAR kat. UCI 1.2
27.02.2013 Les Challenges de la Marche Verte – GP Oued Eddahab MAR kat. UCI 1.2
28.02.2013 Les Challenges de la Marche Verte – GP Al Massira MAR kat. UCI 1.2

Zapraszamy na naszą stronę, od wtorku będziemy Państwa informować o wynikach ekipy BDC MarcPol w Maroku.

Artur Machnik