Lars BoomLars Boom (Blanco) po skutecznej ucieczce wygrał 2. etap Tour du Haut Var. Cały wyścig padł łupem Arthura Vichot (FDJ).

Drugi i zarazem ostatni odcinek Tour du Haut Var to mocno pagórkowata przeprawa ze startem i metą w  Draguignan. Kolarze musieli pokonać dziś 207 kilometrów.

Silną ucieczkę stworzyli: Brice Feillu (Sojasun), Daniel Oss (BMC Racing), Amel Moinard (BMC Racing), Laurent Dider (RadioShack-Leopard), Lars Boom (Blanco),  Laurens Ten Dam (Blanco), Giulamme Bonnafond (Ag2r La Mondiale), Pierrick Fedrigo (FDJ), Julinen Fouchard (Cofidis),  Jerome Cousin (Europcar), Alexandre Pichot (Europcar), Jean Marc Bideau (Bretagne Seche), Sébastien Reichenbach (IAM Cycling), Yannick Martinez (La Pomme Marseille) oraz  Romain Bacon (BigMat Auber 93). Piętnastka miała na 95. kilometrze dwie minuty przewagi.

Po kilku trudnościach jakie czekały na zawodników na trasie dzisiejszego odcinka, skład czołówki malał. 27 km przed kreską byli tam: Boom, Oss, Moinard, Ten Dam, Bonnafond, Fédrigo i Bideau. Siódemka miała wtedy 1 minutę i 40 sekund w zapasie nad peletonem jednak ta różnica cały czas malała.

Na ostatnich 2 kilometrach na solową akcję zdecydował się Boom. Jak później się okazało, decyzja Holendra była słuszna, gdyż grupa pościgowa nie zdołała go dogonić! Drugi był Arthur Vichot, który wygrał cały wyścig a trzeci Daniel Oss. Sylwester Szmyd (Movistar) ostatecznie był 83.

Wyniki:

1 Lars BOOM NED BLA 5:18:06
2 Arthur VICHOT FRA FDJ 0
3 Daniel OSS ITA BMC 0
4 Laurens TEN DAM NED BLA 0
5 Pierrick FEDRIGO FRA FDJ 4
6 Thor HUSHOVD NOR BMC 14
7 Samuel DUMOULIN FRA ALM 14
8 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL ESP COF 14
9 Justin JULES FRA LPM 14
10 Julien SIMON FRA SOJ 14
11 Mathieu DRUJON FRA BIG 14
12 Cyrille PATOUX FRA RLM 14
13 Heinrich HAUSSLER AUS IAM 14
14 Nicolas ROCHE IRL TST 14
15 Vincent JEROME FRA EUC 14
16 Romain BARDET FRA ALM 14
17 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ 14
18 Stefan DENIFL AUT IAM 14
19 Maxime MONFORT BEL RLT 14
20 Lars Petter NORDHAUG NOR BLA 14
21 Rudy MOLARD FRA COF 14
22 Alexis VUILLERMOZ FRA SOJ 14
23 Thomas ROHREGGER AUT RLT 14
24 Rémi PAURIOL FRA SOJ 14
25 Mikael CHEREL FRA ALM 14
26 Juan Jose COBO ACEBO ESP MOV 14
27 Marcel WYSS SUI IAM 14
28 Hubert DUPONT FRA ALM 14
29 Gustav LARSSON SWE IAM 14
30 Lachlan NORRIS AUS RAL 14
31 Thibaut PINOT FRA FDJ 14
32 Rein TAARAMAE EST COF 14
33 Tom Jelte SLAGTER NED BLA 14
34 Fabrice JEANDESBOZ FRA SOJ 14
35 Rudy KOWALSKI FRA RLM 14
36 Chris Anker SÖRENSEN DEN TST 14
37 Jean-Marc BIDEAU FRA BSE 14
38 Thierry HUPOND FRA ARG 14
39 Manuel QUINZIATO ITA BMC 14
40 Christophe LE MEVEL FRA COF 42
41 Mathias FRANK SUI BMC 42
42 Théo VIMPERE FRA BIG +1:06
43 Sylvain GEORGES FRA ALM +1:38
44 Alexandre GENIEZ FRA FDJ 14
45 Flavien DASSONVILLE FRA BIG +2:21
46 Dimitri LE BOULCH FRA BIG +2:21
47 Mark CHRISTIAN GBR RAL +2:21
48 Steven TRONET FRA BIG +2:21
49 Jean-Pierre DRUCKER LUX AJW +2:21
50 Maarten TJALLINGII NED BLA +2:21
51 Michel KREDER NED GRS +2:21
52 Romain ZINGLE BEL COF +2:21
53 Grégoire TARRIDE FRA LPM +2:21
54 Anthony GESLIN FRA FDJ +2:21
55 Yann HUGUET FRA ARG +2:21
56 Arnaud GERARD FRA BSE +2:21
57 Florian VACHON FRA BSE +2:21
58 Angel MADRAZO RUIZ ESP MOV +2:21
59 Giovanni VISCONTI ITA MOV +2:21
60 Julien DUVAL FRA RLM +2:49
61 Sébastien TURGOT FRA EUC +2:49
62 Georg PREIDLER AUT ARG +2:49
63 Kevin LALOUETTE FRA RLM +2:49
64 David VEILLEUX CAN EUC +2:49
65 Moreno HOFLAND NED BLA +2:49
66 Dominik NERZ GER BMC +2:49
67 Floris SMEYERS BEL WIL +2:49
68 Thomas VOECKLER FRA EUC +2:49
69 Cédric PINEAU FRA FDJ +2:49
70 Guillaume BONNAFOND FRA ALM +2:49
71 Biel KADRI FRA ALM +2:49
72 Nicolas VOGONDY FRA AJW +5:28
73 Christophe RIBLON FRA ALM +5:28
74 Niels VANDYCK BEL WIL +5:28
75 Rob BRITTON CAN RAL +5:35
76 Bert DE BACKER BEL ARG +8:08
77 Romain LEMARCHAND FRA COF +8:08
78 Florian GUILLOU FRA BSE +8:08
79 Matthieu SPRICK FRA ARG +8:08
80 Tobias LUDVIGSSON SWE ARG +8:08
81 James VANLANDSCHOOT BEL AJW +8:08
82 José GONÇALVES POR LPM +8:08
83 Sébastien REICHENBACH SUI IAM +8:08
84 Armindo FONSECA FRA BSE +8:08
85 Antoine LAVIEU FRA LPM +8:08
86 Thomas DAMUSEAU FRA ARG +8:08
87 Sylvester SZMYD POL MOV +8:08
88 Laurent DIDIER LUX RLT +8:08
89 Benjamin KING USA RLT +8:08
90 Evgeny PETROV RUS TST +8:08
91 Geoffroy LEQUATRE FRA BSE +8:08
92 Amaël MOINARD FRA BMC +8:08
93 Jens VOIGT GER RLT +11:23
94 Alex HOWES USA GRS +11:23
95 Jacob RATHE USA GRS +11:23
96 Dominic KLEMME GER IAM +11:23
97 Evaldas SISKEVICIUS LTU SOJ +15:44
98 Jean Marc MARINO FRA SOJ +15:44
99 Alexandre BLAIN FRA RAL +22:19
DNF Julien EL FARES FRA SOJ
DNF Brice FEILLU FRA SOJ
DNF Pablo LASTRAS GARCIA ESP MOV
DNF Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV
DNF Martin KOHLER SUI BMC
DNF Ben HERMANS BEL RLT
DNF Bob JUNGELS LUX RLT
DNF Thomas DEKKER NED GRS
DNF Jack BAUER NZL GRS
DNF Fabian WEGMANN GER GRS
DNF Rick FLENS NED BLA
DNF Jonathan CANTWELL AUS TST
DNF Michael ROGERS AUS TST
DNF Roman KREUZIGER CZE TST
DNF Christopher JUUL JENSEN DEN TST
DNF Laurent MANGEL FRA FDJ
DNF Albert TIMMER NED ARG
DNF Julien FOUCHARD FRA COF
DNF Adrien PETIT FRA COF
DNF Christophe KERN FRA EUC
DNF Anthony CHARTEAU FRA EUC
DNF Jerome COUSIN FRA EUC
DNF Alexandre PICHOT FRA EUC
DNF Clément KORETZKY FRA BSE
DNF Benoit JARRIER FRA BSE
DNF Thomas LÖVKVIST SWE IAM
DNF Alexandr PLIUSCHIN MDA IAM
DNF Robert BUSH USA LPM
DNF Thomas VAUBOURZEIX FRA LPM
DNF Yannick MARTINEZ FRA LPM
DNF Romain BACON FRA BIG
DNF Fabien BACQUET FRA BIG
DNF Franck VERMEULEN FRA RLM
DNF Loïc DESRIAC FRA RLM
DNF Maxime LE MONTAGNER FRA RLM
DNF Eric BERTHOU FRA RAL
DNF Evan OLIPHANT GBR RAL
DNF Mark O’BRIEN AUS RAL
DNF Matthew HOLMES GBR RAL
DNF Olivier PARDINI BEL WIL
DNF Kévin THOME BEL WIL
DNF Jean-Albert CARNEVALI BEL WIL
DNF Jérémy BURTON BEL WIL
DNF Sergio FERRARI BEL WIL
DNF Olivier POPPE BEL WIL
DNF Gregory HABEAUX BEL AJW
DNF Tim DE TROYER BEL AJW
DNF Benjamin VERRAES BEL AJW
DNF Roy JANS BEL AJW

Klasyfikacja generalna:
1 Arthur VICHOT France FDJ 9:00:28
2 Lars BOOM Netherlands BLA 0
3 Laurens TEN DAM Netherlands BLA 0
4 Pierrick FEDRIGO France FDJ 4
5 Thor HUSHOVD Norway BMC 14
6 Samuel DUMOULIN France ALM 14
7 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL Spain COF 14
8 Justin JULES France LPM 14
9 Julien SIMON France SOJ 14
10 Mathieu DRUJON France BIG 14
11 Nicolas ROCHE Ireland TST 14
12 Vincent JEROME France EUC 14
13 Romain BARDET France ALM 14
14 Maxime MONFORT Belgium RLT 14
15 Cyrille PATOUX France RLM 14
16 Heinrich HAUSSLER Australia IAM 14
17 Alexis VUILLERMOZ France SOJ 14
18 Tom Jelte SLAGTER Netherlands BLA 14
19 Stefan DENIFL Austria IAM 14
20 Lars Petter NORDHAUG Norway BLA 14
21 Rudy MOLARD France COF 14
22 Hubert DUPONT France ALM 14
23 Thibaut PINOT France FDJ 14
24 Fabrice JEANDESBOZ France SOJ 14
25 Chris Anker SÖRENSEN Denmark TST 14
26 Juan Jose COBO ACEBO Spain MOV 14
27 Gustav LARSSON Sweden IAM 14
28 Thomas ROHREGGER Austria RLT 14
29 Rein TAARAMAE Estonia COF 14
30 Rémi PAURIOL France SOJ 14
31 Jean-Marc BIDEAU France BSE 14
32 Alexandre GENIEZ France FDJ 14
33 Daniel OSS Italy BMC 17
34 Mikael CHEREL France ALM 31
35 Marcel WYSS Switzerland IAM 38
36 Christophe LE MEVEL France COF 42
37 Mathias FRANK Switzerland BMC 42
38 Thierry HUPOND France ARG 43
39 Lachlan NORRIS Australia RAL +1:05
40 Manuel QUINZIATO Italy BMC +1:05
41 Benoît VAUGRENARD France FDJ +1:22
42 Théo VIMPERE France BIG +1:39
43 Giovanni VISCONTI Italy MOV +2:21
44 Arnaud GERARD France BSE +2:21
45 Jean-Pierre DRUCKER Luxembourg AJW +2:21
46 Angel MADRAZO RUIZ Spain MOV +2:38
47 Sylvain GEORGES France ALM +2:48
48 Dominik NERZ Germany BMC +2:49
49 Guillaume BONNAFOND France ALM +2:49
50 Sébastien TURGOT France EUC +2:49
51 Thomas VOECKLER France EUC +2:49
52 Moreno HOFLAND Netherlands BLA +2:49
53 Steven TRONET France BIG +2:50
54 Mark CHRISTIAN Great Britain RAL +2:54
55 Anthony GESLIN France FDJ +2:54
56 Yann HUGUET France ARG +3:06
57 David VEILLEUX Canada EUC +3:10
58 Romain ZINGLE Belgium COF +3:12
59 Floris SMEYERS Belgium WIL +3:13
60 Georg PREIDLER Austria ARG +3:18
61 Cédric PINEAU France FDJ +3:40
62 Kevin LALOUETTE France RLM +3:49
63 Michel KREDER Netherlands GRS +3:55
64 Grégoire TARRIDE France LPM +3:55
65 Florian VACHON France BSE +3:55
66 Nicolas VOGONDY France AJW +5:28
67 Niels VANDYCK Belgium WIL +5:28
68 Flavien DASSONVILLE France BIG +6:31
69 Biel KADRI France ALM +6:59
70 Christophe RIBLON France ALM +7:02
71 Romain LEMARCHAND France COF +8:08
72 Armindo FONSECA France BSE +8:08
73 Antoine LAVIEU France LPM +8:08
74 Amaël MOINARD France BMC +8:08
75 Rudy KOWALSKI France RLM +8:30
76 Geoffroy LEQUATRE France BSE +8:35
77 Bert DE BACKER Belgium ARG +8:37
78 José GONÇALVES Portugal LPM +8:37
79 Tobias LUDVIGSSON Sweden ARG +8:37
80 Laurent DIDIER Luxembourg RLT +9:08
81 Florian GUILLOU France BSE +9:42
82 Sébastien REICHENBACH Switzerland IAM +9:42
83 Sylvester SZMYD Poland MOV +9:42
84 Evgeny PETROV Russia TST +9:42
85 Rob BRITTON Canada RAL +9:45
86 Maarten TJALLINGII Netherlands BLA +10:37
87 Julien DUVAL France RLM +11:05
88 Dimitri LE BOULCH France BIG +12:11
89 Alex HOWES United States GRS +12:14
90 Benjamin KING United States RLT +12:18
91 Thomas DAMUSEAU France ARG +14:17
92 Dominic KLEMME Germany IAM +15:33
93 Jacob RATHE United States GRS +15:33
94 Jean Marc MARINO France SOJ +17:18
95 James VANLANDSCHOOT Belgium AJW +17:58
96 Matthieu SPRICK France ARG +17:58
97 Jens VOIGT Germany RLT +19:39
98 Evaldas SISKEVICIUS Lithuania SOJ +24:00
99 Alexandre BLAIN France RAL +32:09

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej