Peter SaganPeter Sagan (Cannondale Pro Cycling) znów okazał się najlepszy na etapie Tour of Oman. Słowak umocnił się na prowadzeniu w wyścigu.

Trzeci odcinek odbywającej się na Bliskim Wschodzie etapówki to 190 kilometrowa przeprawa z Nakhal Fort do Wadi Dayqah Dam. W końcówce droga lekko unosiła się do góry. Trzeci dzień z rzędu do ucieczki zabrał się niezmordowany Bobbie Traksel (Champion System). Tym razem odjechał również jego kolega z drużyny Chan Jae Jang oraz Yusuke Hantanaka (Reprezentacja Japonii) i Cristian Delle Stelle (Bardiani CSF Inox). Zgodnie z oczekiwaniami, ich przygoda zakończyła się na około 20 kilometrów przed metą.

Mocne tempo podyktowali kolarze Cannondale, Astany, Sky Team i BMC. Od peletonu odpadła część stawki i z przodu zostali tylko najlepsi. Na ostatnich kilometrach próbował atakować Bert Lancaster (Orica GreenEdge), ale próba Australijczyka nie powiodła się.

W finiszu Sagan był bezkonkurencyjny dla swoich rywali z przewagą kilku metrów pokonał Greg`a Van Avermaet`a (BMC) oraz Tony`ego Gallopin (RadioShack-Leopard). Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) był dziś 115.

Wyniki:

1 Peter SAGAN CANNONDALE 5:06:28
2 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:01
3 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:01
4 Alberto CONTADOR TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:01
5 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:00:01
6 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:04
7 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:04
8 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:00:04
9 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:04
10 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:04
11 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:08
12 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:09
13 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:09
14 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:09
15 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:09
16 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:09
17 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:09
18 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:09
19 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:09
20 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:09
21 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:09
22 Kenny ELISSONDE FDJ 0:00:09
23 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:09
24 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:09
25 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:09
26 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:09
27 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:09
28 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:16
29 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:18
30 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:18
31 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:18
32 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:18
33 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:18
34 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:18
35 Matthew BUSCHE RADIOSHACK LEOPARD 0:00:25
36 Ryota NISHIZONO CHAMPION SYSTEM 0:00:25
37 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:25
38 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:25
39 Junya SANO JAPAN 0:00:33
40 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:33
41 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:33
42 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:33
43 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:33
44 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:33
45 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:00:39
46 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:39
47 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:00:39
48 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:39
49 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:42
50 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:44
51 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:44
52 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:51
53 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:00:58
54 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:58
55 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:58
56 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:58
57 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER KATUSHA TEAM 0:00:58
58 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:58
59 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:00:58
60 Danny VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:58
61 Boy VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:58
62 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:00:58
63 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:58
64 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:58
65 * Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:58
66 * Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:58
67 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:58
68 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:00:58
69 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:58
70 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:58
71 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:58
72 Alexander WETTERHALL TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:58
73 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:58
74 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:58
75 Gang XU CHAMPION SYSTEM 0:00:58
76 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:01:10
77 David BOUCHER FDJ 0:01:14
78 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:01:14
79 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:01:14
80 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:01:14
81 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:01:14
82 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:01:14
83 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:01:14
84 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:01:18
85 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:01:24
86 Dario CATALDO SKY PROCYCLING 0:01:37
87 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:01:37
88 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:01:37
89 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 0:01:37
90 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:37
91 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:01:37
92 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 0:01:37
93 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:37
94 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:01:37
95 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:37
96 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:37
97 William BONNET FDJ 0:01:37
98 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:01:37
99 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:23
100 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:23
101 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:02:23
102 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:02:23
103 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:23
104 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:23
105 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:23
106 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:02:23
107 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:02:27
108 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:46
109 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:02:48
110 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:55
111 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:56
112 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:31
113 Daniele RATTO CANNONDALE 0:03:31
114 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:03:31
115 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:03:39
116 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:03:39
117 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:03:59
118 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:04:16
119 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:04:16
120 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:04:23
121 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:04:23
122 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:05:06
123 Sam BEWLEY ORICA GREENEDGE 0:05:06
124 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:05:06
125 Peter KENNAUGH SKY PROCYCLING 0:05:06
126 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:05:06
127 Kohei UCHIMA JAPAN 0:05:06
128 Kazuhiro MORI JAPAN 0:05:33
129 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 0:05:35
130 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:06:39
131 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:06:41
132 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:06:41
133 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:06:41
134 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:06:41
135 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:06:41
136 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:06:41
137 Tomohiro KINOSHITA JAPAN 0:06:41
138 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:07:21
139 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:07:31
140 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:07:58
141 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:08:20
142 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:23

Klasyfikacja generalna:
1 Peter SAGAN CANNONDALE 12:59:43
2 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:16
3 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:26
4 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:30
5 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:31
6 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:00:32
7 Alberto CONTADOR TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:32
8 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:33
9 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:35
10 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:35
11 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:00:35
12 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:35
13 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:36
14 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:36
15 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:40
16 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:40
17 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:40
18 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:40
19 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:40
20 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:40
21 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:40
22 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:40
23 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:40
24 Kenny ELISSONDE FDJ 0:00:40
25 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:40
26 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:40
27 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:47
28 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:49
29 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:49
30 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:49
31 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:49
32 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:49
33 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:56
34 Matthew BUSCHE RADIOSHACK LEOPARD 0:00:56
35 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:04
36 Taiji NISHITANI JAPAN 0:01:04
37 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:04
38 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:01:10
39 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:01:22
40 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:29
41 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER KATUSHA TEAM 0:01:29
42 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:01:48
43 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:01:58
44 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:01:59
45 Dominique ROLLIN FDJ 0:02:12
46 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:02:13
47 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 0:02:20
48 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:02:24
49 Junya SANO JAPAN 0:02:30
50 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:02:31
51 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:02:33
52 Ryota NISHIZONO CHAMPION SYSTEM 0:02:39
53 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:02:40
54 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:44
55 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:02:45
56 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:02:46
57 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:02:46
58 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:53
59 Boy VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:02:55
60 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:57
61 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:03:05
62 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:03:05
63 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:05
64 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:03:05
65 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:03:05
66 Gang XU CHAMPION SYSTEM 0:03:05
67 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:06
68 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:03:10
69 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:03:10
70 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:03:21
71 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:03:21
72 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:03:22
73 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:03:29
74 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:03:29
75 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:03:29
76 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 0:03:29
77 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:03:34
78 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:03:40
79 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:03:42
80 William BONNET FDJ 0:03:44
81 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:03:45
82 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:03:45
83 Dario CATALDO SKY PROCYCLING 0:03:49
84 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:03:55
85 Daniele RATTO CANNONDALE 0:04:02
86 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:08
87 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:08
88 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:04:08
89 David BOUCHER FDJ 0:04:21
90 Alexander WETTERHALL TEAM NETAPP-ENDURA 0:04:29
91 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:30
92 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:04:30
93 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:04:30
94 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:04:34
95 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:04:54
96 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:04:56
97 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:05:06
98 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:42
99 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:06:02
100 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:06:15
101 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:26
102 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:06:37
103 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:06:48
104 Danny VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:06:51
105 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:06:51
106 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:06:54
107 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:07:07
108 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:07:15
109 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:07:18
110 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:07:30
111 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:07:37
112 Peter KENNAUGH SKY PROCYCLING 0:07:41
113 Sam BEWLEY ORICA GREENEDGE 0:07:50
114 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:07:54
115 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 0:08:11
116 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:08:16
117 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:08:20
118 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:08:40
119 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:08:48
120 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:08:48
121 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:08:54
122 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:09:08
123 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:09:13
124 Kazuhiro MORI JAPAN 0:09:16
125 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:09:24
126 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:09:47
127 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:09:52
128 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:09:59
129 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:10:09
130 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:10:09
131 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:10:59
132 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:11:26
133 Kohei UCHIMA JAPAN 0:11:44
134 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:12:21
135 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:12:22
136 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:12:34
137 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:12:34
138 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:12:34
139 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:12:34
140 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:14:12
141 Tomohiro KINOSHITA JAPAN 0:14:37
142 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:19:58

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej