Marcel KittelMarcel Kittel przełamał złą passę zawodników Argos-Shimano i odniósł pierwszy triumf w sezonie dla holenderskiego teamu. Niemiec został pierwszym liderem Tour of Oman.

Pierwszy odcinek rozgrywanej na Bliskim Wschodzie etapówki, prowadził z Al Musannah do Sultan Qaboos University i liczył 162 km. Do ucieczki dnia zabrało się dwóch harcowników. Byli to Bobbie Traksel (Champion System) i Kohei Uchima (Reprezentacja Japonii), którzy maksymalnie osiągnęli blisko 9 minut przewagi.

Jak można było się spodziewać, ekipy sprinterów doścignęły ich na około 20 km przed końcem i o wszystkim zadecydował sprint z peletonu. Wygrał go Marcel Kittel (Argos-Shimano), pokonując Davide Appollonio (AG2R La Mondiale) oraz Nacer`a Bouhanni (FDJ). Maciej Bodnar (Cannondale) był 123.

Wyniki:

1 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 04:04:59
2 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
3 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:00
4 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:00
5 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
6 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:00
7 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
8 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:00
9 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:00
10 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
11 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
12 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
13 Danny VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
14 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
15 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
16 Boy VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
17 William BONNET FDJ 0:00:00
18 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:00
19 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:00
20 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
21 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
22 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
23 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:00
24 Alexander WETTERHALL TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
25 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
26 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:00
27 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:00:00
28 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:00
29 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:00
30 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
31 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:00:00
32 Peter SAGAN CANNONDALE 0:00:00
33 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:00
34 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:00
35 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
36 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:00:00
37 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
38 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:00
39 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
40 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
41 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:00
42 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
43 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
44 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
45 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
46 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
47 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
48 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:00
49 Dario CATALDO SKY PROCYCLING 0:00:00
50 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
51 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
52 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:00
53 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
54 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
55 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
56 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:00
57 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:00:00
58 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:00
59 Alberto CONTADOR TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
60 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
61 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
62 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:00:00
63 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
64 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:00:00
65 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:00:00
66 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
67 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:00
68 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:00
69 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
70 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
71 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:00:00
72 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:00
73 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
74 Matthew BUSCHE RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
75 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
76 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
77 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:00:00
78 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
79 Junya SANO JAPAN 0:00:00
80 Kenny ELISSONDE FDJ 0:00:00
81 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:00:00
82 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
83 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:00
84 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:00
85 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:00
86 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
87 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:00
88 David BOUCHER FDJ 0:00:00
89 Daniele RATTO CANNONDALE 0:00:00
90 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:00:00
91 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:00:00
92 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
93 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:00
94 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
95 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:00
96 Tomohiro KINOSHITA JAPAN 0:00:00
97 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
98 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
99 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:00
100 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
101 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:00:00
102 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:00:00
103 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
104 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
105 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:00
106 Kazuhiro MORI JAPAN 0:00:00
107 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:00:00
108 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER KATUSHA TEAM 0:00:00
109 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
110 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
111 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:00:00
112 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
113 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 0:00:00
114 Gang XU CHAMPION SYSTEM 0:00:00
115 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:13
116 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:14
117 Ryota NISHIZONO CHAMPION SYSTEM 0:00:17
118 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:00:19
119 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:24
120 Peter KENNAUGH SKY PROCYCLING 0:00:24
121 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:24
122 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:24
123 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:24
124 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:24
125 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:24
126 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:00:24
127 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:24
128 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:24
129 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:27
130 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:00:35
131 Sam BEWLEY ORICA GREENEDGE 0:00:37
132 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:00:38
133 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:49
134 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:49
135 Kohei UCHIMA JAPAN 0:00:49
136 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:56
137 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:59
138 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 0:01:21
139 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
140 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:00:00
141 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:00
142 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:00:00

Klasyfikacja genralna:
1 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 4:04:49
2 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:00:04
3 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:00:04
4 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:06
5 Dominique ROLLIN FDJ 0:00:09
6 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:09
7 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:10
8 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
9 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:10
10 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:10
11 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:10
12 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:10
13 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:10
14 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
15 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:10
16 Danny VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
17 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:10
18 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:10
19 Boy VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
20 William BONNET FDJ 0:00:10
21 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:10
22 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:10
23 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
24 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:10
25 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:10
26 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:10
27 Alexander WETTERHALL TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:10
28 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:10
29 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:00:10
30 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:00:10
31 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:10
32 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:10
33 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
34 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:00:10
35 Peter SAGAN CANNONDALE 0:00:10
36 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:10
37 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:10
38 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:00:10
39 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:10
40 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
41 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
42 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:10
43 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
44 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
45 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
46 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
47 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
48 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:10
49 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:10
50 Dario CATALDO SKY PROCYCLING 0:00:10
51 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:10
52 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:10
53 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:10
54 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:10
55 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:10
56 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:10
57 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:10
58 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:00:10
59 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:10
60 Alberto CONTADOR TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:10
61 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:10
62 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:10
63 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:00:10
64 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
65 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:00:10
66 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:00:10
67 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:10
68 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:10
69 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:10
70 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
71 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:10
72 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:00:10
73 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:10
74 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:10
75 Matthew BUSCHE RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
76 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
77 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:10
78 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:10
79 Junya SANO JAPAN 0:00:10
80 Kenny ELISSONDE FDJ 0:00:10
81 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:00:10
82 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
83 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:10
84 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:10
85 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:10
86 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:10
87 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:10
88 David BOUCHER FDJ 0:00:10
89 Daniele RATTO CANNONDALE 0:00:10
90 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:00:10
91 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:00:10
92 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:10
93 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:10
94 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:10
95 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:10
96 Tomohiro KINOSHITA JAPAN 0:00:10
97 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
98 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:10
99 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:00:10
100 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:10
101 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:00:10
102 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:00:10
103 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:00:10
104 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
105 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:10
106 Kazuhiro MORI JAPAN 0:00:10
107 Guillaume BOIVIN CANNONDALE 0:00:10
108 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER KATUSHA TEAM 0:00:10
109 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
110 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:10
111 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:00:10
112 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
113 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 0:00:10
114 Gang XU CHAMPION SYSTEM 0:00:10
115 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:10
116 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:00:10
117 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:10
118 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:00:10
119 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:23
120 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:24
121 Ryota NISHIZONO CHAMPION SYSTEM 0:00:27
122 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:00:29
123 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:34
124 Peter KENNAUGH SKY PROCYCLING 0:00:34
125 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:34
126 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:34
127 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:34
128 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:34
129 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:34
130 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:00:34
131 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:34
132 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:34
133 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:37
134 Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE 0:00:45
135 Sam BEWLEY ORICA GREENEDGE 0:00:47
136 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:00:48
137 Kohei UCHIMA JAPAN 0:00:55
138 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:59
139 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:59
140 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:01:06
141 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:09
142 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 0:01:31

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej