42BDC MarcPol Team podtrzymuje starą kolarską tradycję jaką jest chrzest kolarski. Podczas zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Start” w Wiśle zostali ochrzczeni nowi kolarze „niebieskich”.

Pełnoprawnymi zawodnikami drużyny z Nowego Dworu stali się następujący kolarze: Kamil Gradek, Paweł Bernas, Jakub Foltyn, Leszek Pluciński, Adam Pierzga.

Każdy z nowych zawodników miał do zaliczenia jedno zadanie. Paweł Bernas i Kamil Gradek wcielili się w komentatorów sportowych. Naśladując komentatorów Eurosportu – Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jarońskiego komentowali „wyczyny” rowerowe Kuby Foltyna. Śmiechu było sporo, a kolegom z Eurosportu rośnie konkurencja.

Do tej jakże wspaniałej zabawy, ale też i zaszczytnego obowiązku została zaproszona kadra narodowa polskich zapaśniczek (wielokrotne medalistki MŚ i ME a także tegoroczne olimpijki z Londynu). Panie nie tylko były gośćmi, ale również wzięły aktywny udział w pięknej i długiej tradycji.

Były zapasy damsko-męskie, siłowanie się na rękę, tańce i tradycyjne całowanie kolarskiego koła.

To już kolejny raz kiedy portal naszosie.pl może przybliżyć czytelnikom i kibicom w/w ceremonię. W tym roku, co również trzeba zaznaczyć i podkreślić chrzest przeszli : dyrektor sportowy Grzegorz Gronkiewicz i nowy mechanik ekipy Ireneusz Matusiak. Wszystkim gratulujemy.

Zespół do czwartku będzie przebywał na zgrupowaniu prowadzonym przez dyr. sport. Grzegorza Gronkiewicza, a na początku lutego wyjedzie na kolejne zgrupowanie do Hiszpanii.

Z Wisły – Artur Machnik

Galeria zdjęć:

[flagallery gid=59 name=Gallery]

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Masto.
Masto.

Super , zazdroszczę . Zgrupowań brak najbardziej 🙂