TC Chrobry Felt GłogówBardzo dobre wiadomości dochodzą z Dolnego Śląska, a konkretnie z Głogowa, gdzie tamtejsza drużyna znalazła nowego sponsora i ubiega się o licencję kontynentalną!

Znana dobrze wszystkim sympatykom kolarstwa ekipa TC Chrobry Felt Głogów, postanowiła uczynić następny krok w swojej działalności i stać się drużyną zawodową. Ich cel być może będzie zrealizowany już w tym sezonie, dzięki nowemu sponsorowi – firmie obuwniczej Lasocki. “Mamy już kontrakt z firmą należącą do spółki NG2 – Pana Dariusza Miłka. Grupa będzie nazywać się “TC Chrobry Lasocki Głogów”. Staramy się o status Grupy Kontynentalnej i czekamy na decyzję UCI”, powiedział dla naszosie.pl koordynator i dyrektor sportowy projektu – Bolesław Bałd.

Na dzień dzisiejszy w składzie drużyny znajduje się dwunastu orlików. Są to: Konrad Tomasiak, Damian Fornalski, Konrad Zatorski, Szymon Strzeduła, Bartosz Zając, Norbert Krakowiak, Damian Lasota, Jakub Pytka, Łukasz Marcinkowski, Adam Majorek, Piotr Skrzeszewski oraz Tomasz Grabarek.

“Plan startów jest w trakcie przygotowywania. Trwają rozmowy z organizatorami polskich i europejskich wyścigów U23 oraz mamy w planie starty w polskich i zagranicznych wyścigach z kalendarza UCI”, dodał Bałd.

Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za TC Chrobry Lasocki Głogów, by UCI pozytywnie rozpatrzyła ich wniosek o licencję kontynentalną!

 

Andrzej