Na początku listopada pisaliśmy o powstaniu szkółki dla juniorów firmowanej przez samego Alberto Contadora. Dzisiaj w Santana Hotel w Segowii, „Księgowy” spotkał się ze swoimi podopiecznymi podczas ich pierwszego zgrupowania.

14. młodych zawodników, aż do niedzieli w czasie zimowych przygotowań, będzie uczestniczyć w zajęciach na siłowni oraz basenie. Nie zabraknie również wędrówek górskich i pierwszych „wypadów” rowerowych. W ekipie Alberto Contador Foundation-Specialized ścigać się będą obiecujący 17 i 18-latkowie z Hiszpanii. Trenerem zespołu jest selekcjoner seniorskiej Reprezentacji Hiszpanii – Jose Luis de Santos.

Młodzi zawodnicy z zaciekawieniem wysłuchali wszelkich wskazówek i rad od swojego idola. W podziękowaniu za to przygotowali mu wielką niespodziankę. Z okazji obchodzonych dzisiaj 30. urodzin odśpiewano solenizantowi głośne „ Sto lat”, a na koniec wszyscy spróbowali tortu urodzinowego.

Na razie nie jest znany harmonogram startów ekipy. Natomiast bardzo prawdopodobnie, że wyścig w Don Benito 23 lutego 2013 roku będzie ich debiutanckim startem.

Skład Alberto Contador Foundation-Specialized:

Oscar Linares, Pablo Noriega (Cantabria), Víctor Aguado, Diego Pablo Sevilla (Madrid), Cristian Torres (Albacete), Enric Mas(Mallorca), Álvaro Cuadros (Granada), Juanjo Pazos, Francisco Pérez, Sergio Fernández (Cantabria), Miguel Ángel Ballesteros (Murcia), MiguelÁngel Alcaide (Toledo), Fernando Barceló (Huesca), Iosu Angoitia (País Vasco).

Asia