Michele Acquarone – pracownik RCS Sport oraz dyrektor wyścigu Giro d`Italia, powiedział dla włoskich mediów, że sprawa dzikich kart na “Rosa Corsa” jest otwarta i otrzymać mogą je drużyny z różnych zakątków świata.

Trzy zaproszenia dla ekip pro-kontynentalnych (czwarte ma już zapewnione drużyna Androni-Venezuela za Puchar Włoch) zostaną rozdane 8 stycznia. Szybkie podjęcie tej decyzji, ma pozwolić drużyną na dobre przygotowanie się do Giro.

Wnioski o przyznanie dzikie karty powinny dotrzeć do nas przed świętami Bożego Narodzenia. Po wnikliwym badaniu, podejmiemy decyzję odnośnie trzech drużyn. Stanie się to 8 stycznia”, powiedział Włoch dla  Tuttobiciweb. Chcemy dać wszystkim szansę na zaplanowanie sobie sezonu, by w Giro mogli być u szczytu formy”, dodał.

W zeszłym roku, Acquarone mocno przyczynił się do upadku drużyny Acqua & Sapone – po tym jak nie otrzymała ona zaproszenia na Giro kosztem NetApp`u Bartosza Huzarskiego. W tym sezonie prawdopodobnie również “oberwie się” któremuś z włoskich zespołów. Wszyscy muszą pamiętać, że ja jestem otwarty na różne pomysły. Chcę przyciągnąć do Giro fanów z całego świata. Chcę wyścigu Dookoła Włoch tworzonego z myślą o wszystkich”, zakończył.

Nieoficjalnie mówi się, że wielkie szanse na udział w “Rosa Corsa” ma Columbia-Coldeportes. Walkę o zaproszenia, stoczą prawdopodobnie jeszcze: NetApp Endura, Vini Fantini oraz Bardiani-CSF.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej