Felt  Z95 posiada coś, czego możecie nie znaleźć w innych rowerach z budżecie do 3500 PLN – 9 biegową kasetę i nie chodzi tutaj o samą ilość biegów a o ich zakres, w których produkt firmy Felt dorównuje rowerom o znacznie bardziej wyścigowym charakterze.

Rama prosto z Tajwanu zbudowana z aluminium 6061 jest pięknie wykończona i robi duże wrażenie, dodatkowo jej geometria zainspiruje was do bardziej agresywnej jazdy.  Zastosowanie wyższej główki ramy (18 cm) i górnej rury opadającej pod łagodnym kątem powinno oszczędzić wasze plecy na dłuższych trasach.

Z95 ubrano w grupę Shimano Sora, w połączeniu z kompaktową korbą FSA Tempo. Z kasetą 11-32 zakres przełożeń jakie dostaniecie do dyspozycji będzie łaskawy dla kolan i umożliwi komfortową wspinaczkę oraz utrzymanie wysokiej prędkości (dla przełożenia 50×11). Dlatego można przymknąć oko na dosyć duże przeskoki przy zmianie biegów.

Hamulce spisują się dobrze, koła zbudowane na bazie obręczy Alex R500 i firmowanych przez Felta piast. Nie ma się czym ekscytować, ale wypełniają powierzone im zadania. Siodło jest miękkie i być może nie każdemu przypadnie do gustu ale dla osób zaczynających jazdę powinno być w sam raz.

Felt Z95 jest idealny dla osób pokonujących długie dystanse lecz chcących od czasu do czasu pojeździć trochę agresywniej. Obchodzić się będzie łagodnie z nowicjuszami i starszymi osobami powracającymi do kolarstwa lub chcącymi oszczędzić kolana i plecy nie rezygnując z cząstki rywalizacji. Za tą cenę dostaniecie przyjemny rower z przyzwoitym osprzętem.

Dystrybutor: www.harfa-harryson.com.pl

Foto: road-bikes.findthebest.com

Adam

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman

hm cudów nie ma za 3,5 klocka, rowery felt nie należą do tanich konkurencja wypada moim zdaniem lepiej chociażby scott oferujący za 3,9 klocka speedstera na tiagrze w ładniejszej kolorostyce i zdecydowanie lepiej wyposyżony. Ceny sprzętu na przyszły rok to jakaś wąska przesada.