Organizatorzy Tour de France nie zamierzają być pobłażliwi w stosunku do Alberto Contadora i Team Saxo-Tinkoff, jeśli drużyna nie otrzyma licencji WorldTour na przyszły sezon.

Przypomnijmy, że prawo startu w Tour de France mają wszystkie zespoły z tzw. „pierwszej dywizji”. Duński team w którym ściga się m.in Rafał Majka, nie ma jeszcze tego przywileju. Ich sprawą zajmuje się Komisja Licencyjna UCI, a ostateczny werdykt poznamy 10 grudnia.

Contador niedawno udzielił wywiadu dla francuskiej telewizji, w którym powiedział: „Oczywiście, że chciałbym wystartować w Tourze. Brakowało mi tego wyścigu w tym roku. Jednak jeśli na dwa miesiące przed tą imprezą, wciąż nie będę wiedział czy mogę w niej wystartować – to nie pojadę. Potrzebuję czasu na odpowiednie przygotowanie się do tego startu. Bez niego, nie mam po co startować”, opowiadał „Pistolero”.

„Nie możemy jeszcze mówić zbyt wiele w tej sprawie. To od UCI zależy, czy Alberto Contador i jego zespół otrzymają licencję, a tym samym automatyczne zaproszenie”, powiedział rzecznik prasowy ASO – Fabrice Tiano.  „Mogę powiedzieć tylko, że nie zamierzamy zmieniać kryteriów rozdawania dzikich kart, tylko ze względu na jednego zawodnika”, dodał przedstawiciel organizatorów Wielkiej Pętli.

„Dzikie karty” na Tour 2012 zostały rozdane na początku kwietnia, czyli około trzy miesiące przed rozpoczęciem wyścigu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
robeert
robeert

Dobrze jak nie dacie karty to ten TOUR bd jeszcze gorszy od poprzedniego , chyba nie o to „WIELKIEMU WYSCIGOWI’ chodzi , szczerze wole ogladac giro i vuelte ciekawsza trasa , bardziej strome podjazdy i mniej etapow plaskich . W giro prwadopodnie pojedzie WIGGINS , NIBALI , CONTADOR , SAMUEL SANCHCEZ i mysle ze ktos z dwojki RODRIGUEZ/VALVERDE , a moze tez POZZOVIVO , BASSO , SCARPONI a wiec wyscig zapowiada sie bardzo dobrze moze byc dziesieciu zawodnikow wymienianych do pierwszej trojki

Roman
Roman

no tak team sky nie może wytypować jeszcze liderów na poszczególne wyścigi ciekawe dlaczego hm wydaje mi się, że kierownictwo sky za wszelką cenę chce uniknąć konfrontacji wiggins – contador na grand tour wolą dać wymęczonego pomagiera frooma na pożarcie niż doprowadzić do upadku „legendy” Wigo. zobaczycie że jak saxo dostanie licencje i contador powie że jedzie tdf to wigo jedzie giro na kole frooma i mam nadzieję że przy bardziej zdecydowanych atakach innych kolarzy na stomiznach będzie musiał zostawić „mistrza” a na swierzości to ten gość jest w stanie zagrozić każdemu nawet contadorowi