Jeden z najlepszych, pierwszorocznych orlików w minionym sezonie – Jakub Kaczmarek (KTK-Kalisz) związał się z drużyną Wibatech-Brzeg.

Kaczmarek to Mistrz Polski juniorów ze startu wspólnego z 2011 roku. Najcenniejszy jak do tej pory tytuł, wywalczył w Częstochowie. W tym samym sezonie, wywalczył również czwarte miejsce na GMP w Sosnówce.

Ostatnie dwanaście miesięcy były dla niego pierwszym sezonem w „dorosłym peletonie”, gdyż przeszedł z kategorii junior do orlików. Kaczmarkowi nie przeszkodziło to jednak w osiąganiu dobrych rezultatów. Potwierdził to m.in podczas Pucharu Polski młodzieżowców w Kłomnicach, gdzie przegrał jedynie z Erykiem Latoniem (BDC MarcPol Team). Pod koniec lipca zanotował również dobry występ w Wyścigu Dookoła Mazowsza (2.2 UCI). Na trzecim etapie tego wyścigu w Kozienicach zajął 5. miejsce.

„W przyszłym sezonie chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i utrzymać wysoką formę przez cały sezon. Jestem bardzo młodym zawodnikiem i wciąż chcę się rozwijać. Byłem mistrzem Polski juniorów i będę chciał udowodnić, że również w wyższej kategorii stać mnie na dobre wyniki”, powiedział 19-latek dla naszosie.pl