Znamy już kilka szczegółów dotyczących trasy Vuelta a Espana 2013. Wyścig rozpocząć ma się od drużynowej czasówki, a już dzień później kolarze będą finiszować na sztywnym podjeździe.

Wiemy już, że przyszłoroczna Vuelta ma rozpocząć się w północno-zachodnim regionie Galicji po raz pierwszy od 2007 roku. Hiszpańskie media sugerują, że w tym pagórkowatym regionie zostaną rozegrane minimalnie cztery etapy. Otwierająca imprezę 24 sierpnia czasówka, ma liczyć od 20 do 30 kilometrów i prowadzić po wąskich, nadbrzeżnych i pofałdowanych drogach w okolicach miejscowości Sanxenxo, gdzie prawdopodobnie znajdzie się meta odcinka. Różnice na tej technicznej trasie mają być zdecydowanie większe niż kilkanaście sekund.

Selekcja w klasyfikacji generalnej ma być jeszcze większa po drugim odcinku, który będzie kończył się na 1,5 kilometrowym, niezwykle stromym podjeździe Monte Lobeira. Portal cyclingnews.com dowiedział się również, że drugi rok z rzędu w programie znajdzie się meta jednego z odcinków na  Collado de la Gallina w Andorze. W tym sezonie etap wygrał tam Alejandro Valverde (Movistar), a Przemysław Niemiec (Lampre-ISD) był 10.

Pełna trasa wyścigu Dookoła Hiszpanii ma być zaprezentowana na początku stycznia.

Poprzedni artykułJoaquim Rodriguez zdecyduje się na Tour, Vueltę i Mistrzostwa Świata w sezonie 2013?