Zwycięzca Tour de France 2012, Bradley Wiggins (Sky) przebywa obecnie w szpitalu w Lancashire po tym, jak podczas środowego treningu został potrącony przez samochód.

Wypadek wydarzył się wczoraj (7.11) około godziny 18. Kierująca białą Astrą Envoy kobieta wyjeżdżała ze stacji benzynowej i uderzyła w jadącego na rowerze Wigginsa. Rzecznik prasowy policji w Lancashire, powiedział: Zostaliśmy wezwani do wypadku, który wydarzył się na drodze Crow Orchard w Wrightington około godziny 18. 32-letni rowerzysta, który był ofiarą tego zdarzenia został przetransportowany do szpitala bez obrażeń zagrażających życiu. „Wiggo” ma złamanych kilka żeber, niegroźne obtarcia i potłuczenia.

A tak zdarzenie relacjonował przypadkowy świadek wypadku- Yasmin Smith: Przeniosłem go w bezpieczne miejsce, ale on ciągle leżał na ziemi i zwijał się z bólu.

Drużyna Sky, w której ściga się Bradley Wiggins wydała specjalne oświadczenie: Możemy potwierdzić, że w środę wieczorem Bradley uległ wypadkowi drogowemu niedaleko swojego domu w Lancashire. Obrażenia nie wydają się być poważne, ale jest konieczność zostania na obserwacji przez najbliższą noc. Spodziewamy się, że szybko wróci w pełni do zdrowia. Będziemy informowali o dalszym przebiegu wydarzeń.