Alberto Contador (SaxoBank Tinkoff) po roku absencji powróci na trasę Tour de France.  Zwycięzca Vuelta a Espana podczas prezentacji w Paryżu zapoznał się z trasą setnej odsłony Grand Boucle.

Hiszpanowi spodobały się profile etapów i wyraził swoją chęć wystartowania w tym wyścigu. “To będzie bardzo wyważony Tour. Znajduje się sporo gór i trzy czasówki. Poszczególne odcinki są również dobrze rozmieszczone. Trudno sobie wyobrazić, że będziemy dwukrotnie pokonywać Alpe d`Huez tego samego dnia! To coś niesamowitego”, powiedział z radością na twarzy Contador.

“El-Pistolero” wypowiadał się również na temat możliwego scenariusza wyścigu. “Myślę, że rywalizacja może być otwarta dla wielu kolarzy. Tam nie będzie miejsca na popełnienie błędu. Dystanse również są przemyślane z głową, co sprawi, że zyskamy więcej czasu na wypoczynek”, dodał.

“Nie uważam się za faworyta numer 1. Chris Froome ma olbrzymi potencjał i jego obawiam się najbardziej”, zakończył swoje przemyślenia.

Podczas gali Alberto Contador potępił również decyzję UCI o dyskwalifikacji Lance`a Armstronga, powołując się na bardzo słabe dowody przeciwko Amerykaninowi. Lider SaxoBank Tinkoff zastanawia się również, czy wziąć udziału w Giro d`Italia, gdyż trasa włoskiego wyścigu również mu się podoba.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej