Właściciele drużyny RadioShack-Nissan-Trek zdecydowali, że nowym dyrektorem generalnym ekipy będzie dotychczasowy dyrektor sportowy – Luca Guercilena. Obejmie on funkcje po Johanie Bruyneel`u.

W oświadczeniu wydanym przez spółkę Leopard SA, można przeczytać: “Luca Guercilena zgodził się objąć to stanowisko. Jego zadaniem będzie kontynuowanie rozwoju naszego projektu, który powstał dwa lata temu”.

“Mam ten projekt głęboko w sercu, będąc jego częścią od początku. Mamy niesamowity potencjał w składzie i musimy go wykorzystać”, opowiadał sam Guercilena. “Ten zespół przeszedł już kilka złych momentów. Mam nadzieję, że najtrudniejsze etapy mamy za sobą”.

A oto co powiedział właściciel drużyny – Flavio Becca. “Myślę, że ważne jest to, że zatrudniliśmy na to stanowisko kogoś z naszych własnych szeregów. Luca jest jednym z najbardziej utalentowanych trenerów kolarstwa i jest doskonałym mediatorem. Mam ogromne zaufanie do jego umiejętności i nie boje się przekazać mu zespół. Trzeba wreszcie oddalić wszystkie plotki i nie przyjemne sprawy od naszego zespołu, by uspokoić sponsorów i zawodników”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments