Bułgarska Federacja Kolarska zawiesiła na dwa lata Ivailo Gabrovskiego za stosowanie EPO. Jest to konsekwencja pozytywnego wyniku próbki, która została pobrana od kolarza podczas wyścigu dookoła Turcji.

34- letni Bułgar wygrał 3. etap Tour of Turkey. Dało mu to prowadzenie w klasyfikacji generalnej, którego nie wypuścił z rąk do samego końca. Próbka A, której wyniki zostały ujawnione w lipcu była pozytywna. Próbka B także. O całej tej sprawie informowaliśmy już tutaj

W tej sytuacji tytuł zwycięzcy Tour of Turkey 2012 zostanie przyznany zawodnikowi, który zajął 2. miejsce, czyli Alexandrowi Dyachence (Astana). Michał Gołaś (Omega Pharma Quick Step) awansował na 8. miejsce.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułPaweł Poljański najlepszy w GP Ezio del Rosso!
Następny artykułWorld Tour nie dla Europcar
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments