Ekipa KTK-Kalisz zdobyła tytuł Mistrzów Polski w jeździe drużynowej na czas juniorów. Kaliszanie znokautowali pozostałe drużyny, pokonując GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne o blisko półtorej minuty!

Na 40 kilometrowej trasie Przemysław Kasperkiewicz, Patryk Krzywda, Tobiasz Pawlak i Maciej Kasperkiewicz, wykręcili czas 47:28. Dało im to przeciętną 50,6 km/h i złoto tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski! Co ciekawe, ich czas w wyścigu seniorskim (rozgrywanym na tej samej trasie), dałby im czwarte miejsce!!! Warto również zauważyć fakt, że tylko Przemek Kasperkiewicz za rok przejdzie do orlika. Pozostali to pierwszoroczni juniorzy!

Srebro wywalczyli kolarze GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, czyli: Wojciech Sykała, Gracjan Szeląg, Marcin Karbowy i Jakub Hercog, którzy do triumfatorów stracili 1 minutę i 26 sekund. Brąz wywalczyli gospodarze – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Jadąc w składzie: Łukasz Klasiński, Marek Łazarewicz, Borys Korczyński, Patryk Kubiak pojechali gorzej o 1 minutę i 55 sekund od nowych Mistrzów Polski.

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułZnamy trasę Giro d`Italia 2013! (video)
Następny artykułNacer Bouhanni wygrywa etap. Juren Rodelandts cały wyścig Circuit Franco-Belge