Alejandro Valverde nie wystartował jednak w Giro di Lombardia i zakończył sezon 2012. Kapitan Movistaru zachorował na grypę. Ponadto inny członek hiszpańskiej drużyny – Andrey Amador, złamał obojczyk. Obaj zostaną zastąpieni przez Juana Jose Cobo i Sergio Pardillę.

Valverde nawet nie udał się do Włoch, ponieważ w środę dostał gorączki. W piątek jego stan znacznie się pogorszył i to przełożyło się na decyzję o odpuszczeniu włoskiego wyścigu. „Alejandro bardzo chciał startować w tym wyścigu, po tym jak zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata nabrał pewności siebie”, czytamy w komunikacie prasowym.

Z kolei podczas czwartkowego Gran Piemonte, Andrey Amador złamał obojczyk. Ta nieszczęsna kontuzja również zakończyła jego sezon.

Oficjalny skład Movistartu na Giro di Lombardia:

Juanjo Cobo, Sergio Pardilla, Giovanni Visconti, Marzio Bruseghin, Rui Costa, Jose Gutierrez, Pablo Lastras oraz Nairo Quintana.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułEkipa Argos-Shimano z wysokimi aspiracjami
Następny artykułJoaquim Rodriguez pierwszym hiszpańskim zwycięzcą Giro di Lombardia!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments