John Degenkolb (Argos-Shimano) nie traci dobrej formy po wyścigu Vuelta a Espana i wciąż wygrywa. Tym razem zaliczył triumf w klasyku  Grand Prix d’Isbergues-Pas-de-Calais. Na bardzo dobrym – ósmym miejscu znalazł się Jarosław Marycz (SaxoBank Tinkoff).

Trasa tej francuskiej jednodniówki składała się z 203,9 km, które kolarze musieli pokonać po wąskich, wietrznych szosach północnej części kraju. Zaraz po starcie zaatakował duet: Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille) oraz Kevin Lalouette (Roubaix Lille Metropole).

Dzielny duet miał maksymalnie 11 minut przewagi, jednak wkrótce do pracy zabrały się ekipy sprinterskie na czele z Argos-Shimano. Gdy przewaga Francuzów była już mniejsza niż minuta, przeskoczyli do nich Sebastien Minard (Ag2r-La Mondiale) oraz Julien Simon (Saur-Sojasun). Niestety ich akcja nie powiodła się i cała czwórka została skasowana w końcówce.

W finałowym sprincie wygrał najlepszy sprinter Vuelta a Espana – John Degenkolb. Młody Niemiec pokonał Kenny`ego Roberta Van Hummela (Vacansoleil-DCM) oraz Stephane`a Poulhiesa (Saur-Sojasun).

Na tydzień przed Mistrzostwami Świata dobrze wypadł Jarosław Marycz. Polak zafiniszował na 8. miejscu. W wyścigu brali również udział bracia Tomasz i powracający po kontuzji Michał Olejnik (Veranda Rideau – Super U).

Wyniki:

1 * John DEGENKOLB Argos-Shimano les 203,9 km en 04h59’23”
2 Kenny Robert VAN HUMMEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00
3 Stéphane POULHIES Saur-Sojasun 00
4 * Adam BLYTHE BMC Racing Team 00
5 Samuel DUMOULIN Cofidis le Crédit en Ligne 00
6 Jimmy CASPER AG2R La Mondiale 00
7 Jean-Luc DELPECH Bretagne – Schuller 00
8 * Jaroslaw MARYCZ Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 00
9 * Yannick MARTINEZ La Pomme-Marseille 00
10 * Maxime LE MONTAGNER Veranda Rideau – Super U 00
11 Steve HOUANARD AG2R La Mondiale 00
12 * Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Mercator 00
13 * Evaldas SISKEVICIUS La Pomme-Marseille 00
14 Alexandre PICHOT Team Europcar 00
15 Renaud DION Bretagne – Schuller 00
16 * Clément KORETZKY La Pomme-Marseille 00
17 * Benoit JARRIER Veranda Rideau – Super U 00
18 Fabien BACQUET Auber 93 00
19 Benjamin GIRAUD La Pomme-Marseille 00
20 * Morgan KNEISKY Roubaix Lille Metropole 00
21 * Adrien PETIT Cofidis le Crédit en Ligne 00
22 Florian VACHON Bretagne – Schuller 00
23 Koen DE KORT Argos-Shimano 00
24 * Pieter SERRY Topsport Vlaanderen-Mercator 00
25 Gaël MALACARNE Bretagne – Schuller 00
26 * Sondre SÖRTVEIT Joker Merida 00
27 * Angelo TULIK Team Europcar 00
28 Julien SIMON Saur-Sojasun 00
29 Steven TRONET Auber 93 00
30 * Dimitri LE BOULCH Auber 93 00
31 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 00
32 Michael SCHÄR BMC Racing Team 00
33 Guillaume FAUCON Auber 93 00
34 Jean-Marc BIDEAU Bretagne – Schuller 00
35 Thomas VOECKLER Team Europcar 00
36 Roy CURVERS Argos-Shimano 00
37 Arnaud GÉRARD FDJ-BigMat 00
38 Florent BARLE Cofidis le Crédit en Ligne 00
39 Bert DE WAELE Landbouwkrediet – Euphony 00
40 * Audun Brekke FLOTTEN Joker Merida 00
41 * Loic DESRIAC Roubaix Lille Metropole 00
42 Anthony GESLIN FDJ-BigMat 00
43 Benoît VAUGRENARD FDJ-BigMat 00
44 Kristof GODDAERT AG2R La Mondiale 00
45 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 00
46 * Matthieu BOULO Roubaix Lille Metropole 00
47 Laurent PICHON Bretagne – Schuller 00
48 Dirk BELLEMAKERS Landbouwkrediet – Euphony 00
49 * Klaas LODEWYCK BMC Racing Team 00
50 Jonathan CANTWELL Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 00
51 Tom VEELERS Argos-Shimano 00
52 Marcello PAVARIN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00
53 * Toms SKUJINS La Pomme-Marseille 00
54 Geoffroy LEQUATRE Bretagne – Schuller 13
55 Anthony COLIN Roubaix Lille Metropole 13
56 * Romain MATHEOU Veranda Rideau – Super U 13
57 * Zico WAEYTENS Topsport Vlaanderen-Mercator 13
58 Martin KOHLER BMC Racing Team 13
59 Pierrick FÉDRIGO FDJ-BigMat 13
60 * Mathieu TEYCHENNE AG2R La Mondiale 13
61 Danilo WYSS BMC Racing Team 13
62 Cédric PINEAU FDJ-BigMat 13
63 * Emmanuel KEO Saur-Sojasun 13
64 * Yannick EIJSSEN BMC Racing Team 13
65 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Mercator 13
66 * Christer RAKE Joker Merida 13
67 Vincent JEROME Team Europcar 13
68 * Cyril GAUTIER Team Europcar 13
69 Damien MONIER Cofidis le Crédit en Ligne 13
70 Julien GUAY Roubaix Lille Metropole 13
71 Mickael OLEJNIK Veranda Rideau – Super U 13
72 * Jean-Lou PAIANI Saur-Sojasun 13
73 Jonathan THIRE Auber 93 13
74 John GADRET AG2R La Mondiale 13
75 Karsten KROON Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 13
76 Gaylord CUMONT Veranda Rideau – Super U 13
77 Yohann GENÉ Team Europcar 13
78 Ivan SANTAROMITA BMC Racing Team 13
79 * Thomas VAUBOURZEIX La Pomme-Marseille 13
80 Kevin LALOUETTE Roubaix Lille Metropole 13
81 * Bert-jan LINDEMAN Vacansoleil – DCM Procycling Team 21
82 Leonardo DUQUE Cofidis le Crédit en Ligne 41
83 Jonas JORGENSEN Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 43
84 Anders LUND Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 43
85 Anthony CHARTEAU Team Europcar 54
86 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 59
87 Christophe LABORIE Saur-Sojasun 59
88 * Tony HUREL Team Europcar 01:08
89 Björn LEUKEMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 01:16
90 * Takashi MIYAZAWA Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 01:18
91 Lucas Sebastian HAEDO Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 01:18
92 * Etienne TORTELIER Saur-Sojasun 01:22
93 Nicolas ROUSSEAU Auber 93 01:40
94 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 01:46
95 * Thomas DAMUSEAU Argos-Shimano 01:58
96 * Christopher JUUL JENSEN Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 02:22
97 Kurt HOVELYNCK Landbouwkrediet – Euphony 04:40
98 Gilles DEVILLERS Landbouwkrediet – Euphony 04:40
99 * Quentin BERTHOLET Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole 04:40
100 Franck VERMEULEN Veranda Rideau – Super U 04:40
101 Mathieu DRUJON Auber 93 04:40
102 Tomasz OLEJNIK Veranda Rideau – Super U 04:40
103 * Christer JENSEN Joker Merida 04:40
104 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 04:40
105 * Pim LIGTHART Vacansoleil – DCM Procycling Team 04:40
106 Denis FLAHAUT Roubaix Lille Metropole 04:40

Nie wystartowali :
Tom STAMSNIJDER Argos-Shimano
* Kévin THOME Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole

Wycofani :   
* Kévin DENIS Veranda Rideau – Super U
Dominique CORNU Topsport Vlaanderen-Mercator
* Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Mercator
* Sven JODTS Topsport Vlaanderen-Mercator
* Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Mercator
Stian REMME Joker Merida
Wouter MOL Vacansoleil – DCM Procycling Team
Frederik VEUCHELEN Vacansoleil – DCM Procycling Team
* Jonathan DE WITTE Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole
* Boris DRON Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole
* Jonathan DUFRASNE Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole
Philippe LEGRAND Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole
Jean-Marc MARINO Saur-Sojasun
* Justin VAN HOECKE Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole
* Jonathan BREYNE Landbouwkrediet – Euphony
* Vegard ROBINSON BUGGE Joker Merida
* Kristoffer SKJERPING Joker Merida
* Christophe PREMONT Wallonie-Bruxelles-Crédit Agricole
* Arnaud DEMARE FDJ-BigMat
Yukihiro DOI Argos-Shimano
* Ronan VAN ZANDBEEK Argos-Shimano
Benoit DRUJON Auber 93
* Armindo FONSECA Bretagne – Schuller
Arnaud LABBE Cofidis le Crédit en Ligne
* Jimmy TURGIS Cofidis le Crédit en Ligne
* Kjell VAN DRIESSCHE Landbouwkrediet – Euphony
* Edwig CAMMAERTS Cofidis le Crédit en Ligne
Jonathan HIVERT Saur-Sojasun
Mickaël DELAGE FDJ-BigMat
* Arthur VICHOT FDJ-BigMat
Davy COMMEYNE Landbouwkrediet – Euphony
* Baptiste PLANCKAERT Landbouwkrediet – Euphony
* Pierre Luc PERICHON La Pomme-Marseille
* Grégoire TARRIDE La Pomme-Marseille
Pierre DRANCOURT Roubaix Lille Metropole

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej