Trzeci, ostatni etap wyścigu Okolo Jiznich Cech zwyciężył Joaquin Sobrino (SP Tableware). Paweł Bernas (Rep.Polski U-23) był drugi, kończąc rywalizację w całym wyścigu na ósmej pozycji.

Niedzielny etap o długości 131 kilometrów wiódł z miejscowości Nova Bystrice do  Jindrichuv Hradec.

Najszybszy okazał się Hiszpan Sobrino, który pokonał Pawła Bernasa i Geerta Van Der Veijsta (Cycling Team Jo Piels). Bardzo dobrze pojechali dwaj inni reprezentanci Polski do lat 23, Mieszko Bulik był piąty, a Mateusz Nowak szósty.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył triumfator pierwszego etapu, Jiri Hochmann. Drugi był Słowak, Jan Polanc (Radenksa), a trzeci Norweg Bjorn Hoem (Plussbank – BMC). Najwyżej z Polaków uplasował się Paweł Bernas, kończąc wyścig na ósmym miejscu.

Poprzedni artykułLuke Rowe otwiera Tour of Britain 2012
Następny artykułLuke Rowe i Jeremy Hunt zachwyceni ilością kibiców na trasie Tour of Britain