Dario Cataldo (Omega Pharma-Quick Step) po długim, spektakularnym odjeździe na 16. etapie Vuelta a Espana pokonał towarzysza ucieczki – Thomasa De Gendta (Vacansoleil-DCM). Joaquim Rodriguez (Katusha) urwał kolejne sekundy nad swoimi rywalami!

Peleton do dzisiejszego 183 kilometrowego odcinka wystartował z Gijón i po drodze musiał pokonać trzy premie górskie w tym dwie 1. kategorii, czyli:  San Lorenzo, La Cobertoria. Etap kończył się na wzniesieniu kategorii specjalnej do Pajares. Na tym morderczym podjeździe czyhały odcinki ponad 20 procentowe!

Po kilku pierwszych, nieśmiałych akcjach – przed peletonem znaleźli się Dario Cataldo i Thomas De Gendt. Włoch oraz Holender na trudnej, górskiej trasie zyskali maksymalną przewagę 14 minut. Na około 80 kilometrów przed metą było już wiadomo, że duet jako pierwszy zamelduje się na kresce.

Wreszcie gdy cała stawka dojechała do finałowego wzniesienia w grupie faworytów zaczęło się coś dziać. Mocniejsze tempo podyktowali zawodnicy SaxoBank Tinkoff. Chwilę słabości podczas tego odcinka niestety miał Przemysław Niemiec (Lampre-ISD), który dość szybko odpadł od najlepszych.

Tempo dyktował również Rafał Majka (SaxoBank Tinkoff). Do ostatnich, najcięższych trzech kilometrów “peleton” dojechał w składzie: Nairo Quintana (Movistar), Alejandro Valverde (Movistar), Alberto Contador (SaxoBank Tinkoff) oraz Joaquim Rodriguez (Katusha). Kilka razy odjechać próbował “El-Pistolero”, jednak “Purito” nie dał za wygraną i nieznacznie odskoczył w końcówce od rywali.

Etap tymczasem padł łupem mistrza Włoch w jeździe indywidualnej na czas – Dario Cataldo. Drugi był trzeci kolarz tegorocznego Giro `Italia – Thomas De Gendt. Najlepszy z Polaków – Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM) był 16.

Wyniki:

1 Dario CATALDO ITA OPQ 5:18:28
2 Thomas DE GENDT BEL VCD 7
3 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +2:39
4 Alberto CONTADOR VELASCO ESP STB +2:41
5 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +2:58
6 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +3:24
7 Igor ANTON HERNANDEZ ESP EUS +4:07
8 Andrew TALANSKY USA GRS +4:15
9 Laurens TEN DAM NED RAB +4:18
10 Robert GESINK NED RAB +4:21
11 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA ESP MOV +4:39
12 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP KAT +4:42
13 Bart DE CLERCQ BEL LTB +5:07
14 Christopher FROOME GBR SKY +5:11
15 Maxime MONFORT BEL RNT +5:13
16 Tomasz MARCZYNSKI POL VCD +6:07
17 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ ESP STB +6:07
18 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +6:23
19 Winner ANACONA GOMEZ COL LAM +6:56
20 Nicolas ROCHE IRL ALM +6:58
21 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR CJR +7:46
22 Przemyslaw NIEMIEC POL LAM +7:47
23 Jan BAKELANTS BEL RNT +7:48
24 Ivan VELASCO MURILLO ESP EUS +8:12
25 Gorka VERDUGO MARCOTEGUI ESP EUS +8:12
26 Rinaldo NOCENTINI ITA ALM +8:31
27 Amets TXURRUKA ESP EUS +8:31
28 Maxime BOUET FRA ALM +8:37
29 Damiano CUNEGO ITA LAM +8:47
30 Denis MENCHOV RUS KAT +10:37
31 Juan Manuel GARATE ESP RAB +10:55
32 Alexandre GENIEZ FRA ARG +10:57
33 Rafal MAJKA POL STB +11:11
34 Rémi PAURIOL FRA FDJ +11:33
35 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +13:02
36 Paolo TIRALONGO ITA AST +13:24
37 Mauro SANTAMBROGIO ITA BMC +13:24
38 Daniel NAVARRO GARCIA ESP STB +13:48
39 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +14:13
40 Kevin DE WEERT BEL OPQ +14:17
41 Gianni MEERSMAN BEL LTB +14:17
42 Andrey ZEITS KAZ AST +14:17
43 Christophe LE MEVEL FRA GRS +14:34
44 Tiago MACHADO POR RNT +15:09
45 Matteo MONTAGUTI ITA ALM +15:15
46 Arnold JEANNESSON FRA FDJ +15:24
47 Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO POR STB +16:47
48 Cristiano SALERNO ITA LIQ +18:07
49 Serge PAUWELS BEL OPQ +18:14
50 Hernani BROCO POR CJR +18:14
51 Marcos GARCIA ESP CJR +18:14
52 Nico SIJMENS BEL COF +18:28
53 Rob RUIJGH NED VCD +18:34
54 Kristof VANDEWALLE BEL OPQ +18:51
55 Mickaël BUFFAZ FRA COF +18:51
56 Johan VAN SUMMEREN BEL GRS +18:51
57 Jose Vicente TORIBIO ALCOLEA ESP ACG +18:51
58 Bauke MOLLEMA NED RAB +19:11
59 Juan Jose OROZ UGALDE ESP EUS +20:37
60 Rigoberto URAN URAN COL SKY +21:32
61 Juan Jose COBO ACEBO ESP MOV +23:40
62 Javier MORENO BAZAN ESP MOV +23:40
63 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS ESP MOV +23:41
64 Mikel LANDA MEANA ESP EUS +23:41
65 Richie PORTE AUS SKY +24:30
66 Romain SICARD FRA EUS +25:07
67 Stef CLEMENT NED RAB +25:30
68 Andrey KASHECHKIN KAZ AST +25:30
69 Linus GERDEMANN GER RNT +25:49
70 Denys KOSTYUK UKR LAM +25:49
71 Kevin SEELDRAEYERS BEL AST +25:49
72 Ben GASTAUER LUX ALM +25:49
73 Steve MORABITO SUI BMC +25:59
74 Koen DE KORT NED ARG +25:59
75 Egor SILIN RUS AST +25:59
76 Oleksandr KVACHUK UKR LAM +25:59
77 David MONCOUTIE FRA COF +26:05
78 Fredrik Carl Wilhelm KESSIAKOFF SWE AST +26:05
79 Simon CLARKE AUS OGE +26:05
80 Markel IRIZAR ARANBURU ESP RNT +26:05
81 Bertjan LINDEMAN NED VCD +26:05
82 Ben SWIFT GBR SKY +26:05
83 Simon GESCHKE GER ARG +26:30
84 Grégory RAST SUI RNT +26:34
85 Martijn KEIZER NED VCD +26:44
86 Alessandro BALLAN ITA BMC +26:49
87 Thierry HUPOND FRA ARG +26:55
88 Brent BOOKWALTER USA BMC +26:56
89 Maciej PATERSKI POL LIQ +26:56
90 Eros CAPECCHI ITA LIQ +26:59
91 Xavier FLORENCIO CABRE ESP KAT +26:59
92 Philippe GILBERT BEL BMC +27:03
93 Amaël MOINARD FRA BMC +27:03
94 Pim LIGTHART NED VCD +27:17
95 Alexsandr DYACHENKO KAZ AST +27:17
96 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +27:17
97 Ian STANNARD GBR SKY +27:23
98 Pieter WEENING NED OGE +27:26
99 Marco MARZANO ITA LAM +27:44
100 Gatis SMUKULIS LAT KAT +27:49
101 Juan Antonio FLECHA GIANNONI ESP SKY +27:53
102 Tiziano DALL’ANTONIA ITA LIQ +27:58
103 Pavel BRUTT RUS KAT +28:15
104 Niki TERPSTRA NED OPQ +29:11
105 Julian DEAN NZL OGE +30:36
106 Vicente REYNES MIMO ESP LTB +30:36
107 Adam HANSEN AUS LTB +30:36
108 Wesley SULZBERGER AUS OGE +30:36
109 David DE LA FUENTE RASILLA ESP CJR +30:36
110 Imanol ERVITI ESP MOV +30:36
111 Pablo LASTRAS GARCIA ESP MOV +30:36
112 Johannes FRÖHLINGER GER ARG +30:36
113 Sergio CARRASCO GARCIA ESP ACG +30:36
114 Benjamin NOVAL GONZALEZ ESP STB +30:36
115 Mikel ASTARLOZA CHAURREAU ESP EUS +30:36
116 Thomas PETERSON USA GRS +30:36
117 Danny PATE USA SKY +30:45
118 Javier RAMIREZ ABEJA ESP ACG +30:46
119 Tony MARTIN GER OPQ +30:46
120 Yukihiro DOI JPN ARG +30:49
121 Frederik WILLEMS BEL LTB +30:53
122 Bruno PIRES POR STB +31:01
123 Zdenek STYBAR CZE OPQ +31:06
124 Nicki SÖRENSEN DEN STB +31:06
125 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ +31:07
126 Arnaud COURTEILLE FRA FDJ +31:07
127 Matteo TOSATTO ITA STB +31:07
128 Davide VIGANO ITA LAM +31:07
129 Leonardo Fabio DUQUE COL COF +31:07
130 Adrian PALOMARES VILLAPLANA ESP ACG +31:07
131 Joost VAN LEIJEN NED LTB +31:21
132 Stephen CUMMINGS GBR BMC +31:28
133 Assan BAZAYEV KAZ AST +31:52
134 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA COL LIQ +32:03
135 Mauro DA DALTO ITA LIQ +32:03
136 Elia VIVIANI ITA LIQ +32:03
137 Biel KADRI FRA ALM +32:03
138 Ruben PEREZ MORENO ESP EUS +32:03
139 Gabriel RASCH NOR FDJ +32:14
140 Thomas DEKKER NED GRS +32:18
141 Grischa NIERMANN GER RAB +32:31
142 Lloyd MONDORY FRA ALM +32:37
143 Lars BOOM NED RAB +32:41
144 Martijn MAASKANT NED GRS +32:42
145 Koldo FERNANDEZ ESP GRS +32:42
146 Mikhail IGNATYEV RUS KAT +32:48
147 Yannick EIJSSEN BEL BMC +32:50
148 Maciej BODNAR POL LIQ +32:51
149 Jesus ROSENDO PRADO ESP ACG +32:51
150 Allan DAVIS AUS OGE +32:51
151 Rudy MOLARD FRA COF +32:51
152 Gustavo CESAR VELOSO ESP ACG +32:51
153 Florent BARLE FRA COF +32:51
154 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL ESP COF +32:51
155 Matti BRESCHEL DEN RAB +33:00
156 Christophe RIBLON FRA ALM +33:00
157 Antonio PIEDRA PEREZ ESP CJR +33:00
158 Dominique ROLLIN CAN FDJ +33:08
159 Klaas LODEWYCK BEL BMC +33:11
160 Sergey LAGUTIN UZB VCD +33:16
161 Wouter MOL NED VCD +33:17
162 John DEGENKOLB GER ARG +33:30
163 Michel KREDER NED GRS +33:38
164 Mitchell DOCKER AUS OGE +33:42
165 Davide CIMOLAI ITA LAM +33:42
166 Javier CHACON ESP ACG +33:44
167 Daniele BENNATI ITA RNT +33:46
168 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE ESP CJR +33:50
169 William BONNET FRA FDJ +34:01
170 Aitor GALDOS ALONSO ESP CJR +34:04
171 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP ACG +34:06
172 Gert STEEGMANS BEL OPQ +34:09
173 Travis MEYER AUS OGE +34:20
174 Manuel Antonio Leal CARDOSO POR CJR +34:20
175 Danail ANDONOV PETROV BUL CJR +34:21
176 Frantisek RABON CZE OPQ +34:24
177 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI OGE +34:56
178 Cheng JI CHN ARG +36:46
179 Dennis VAN WINDEN NED RAB +37:22
180 Raymond KREDER NED GRS +37:22
181 Laurent DIDIER LUX RNT +37:43
DNF Pablo LECHUGA RODRIGUEZ ESP ACG
DNS Cameron MEYER AUS OGE

Klasyfikacja generalna:
1 RODRIGUEZ, Joaquin KAT 63h 38′ 24”
2 CONTADOR, Alberto STB + 28”
3 VALVERDE, Alejandro MOV + 2′ 04”
4 FROOME, Christopher SKY + 4′ 52”
5 MORENO, Daniel KAT + 6′ 58”
6 GESINK, Robert RAB + 7′ 28”
7 TALANSKY, Andrew GRS + 8′ 28”
8 TEN DAM, Laurens RAB + 9′ 00”
9 ANTON, Igor EUS + 9′ 11”
10 ROCHE, Nicolas ALM + 11′ 44”
11 MARCZYNSKI, Tomasz VCD + 12′ 33”
12 INTXAUSTI, Beñat MOV + 13′ 07”
13 MONFORT, Maxime RNT + 13′ 34”
14 DE CLERCQ, Bart LTB + 13′ 40”
15 NIEMIEC, Przemyslaw LAM + 14′ 35”
16 ANACONA, Winner LAM + 15′ 30”
17 VERDUGO, Gorka EUS + 15′ 58”
18 HENAO, Sergio Luis SKY + 18′ 15”
19 NOCENTINI, Rinaldo ALM + 20′ 15”
20 BOUET, Maxime ALM + 23′ 35”
21 CARDOSO, Andre Fernando CJR + 24′ 06”
22 TXURRUKA, Amets EUS + 24′ 38”
23 BAKELANTS, Jan RNT + 28′ 03”
24 MOLLEMA, Bauke RAB + 29′ 59”
25 PAURIOL, Rémi FDJ + 31′ 19”
26 GARCIA, Marcos CJR + 35′ 08”
27 RUIJGH, Rob VCD + 35′ 42”
28 CAPECCHI, Eros LIQ + 35′ 48”
29 PAUWELS, Serge OPQ + 35′ 51”
30 LE MEVEL, Christophe GRS + 36′ 32”
31 VELASCO, Ivan EUS + 38′ 54”
32 MORABITO, Steve BMC + 39′ 16”
33 KASHECHKIN, Andrey AST + 39′ 39”
34 SEELDRAYERS, Kevin AST + 44′ 20”
35 URAN, Rigoberto SKY + 45′ 13”
36 MAJKA, Rafal STB + 48′ 27”
37 LOSADA, Alberto KAT + 49′ 38”
38 LAGUTIN, Sergey VCD + 54′ 21”
39 MACHADO, Tiago RNT + 54′ 30”
40 QUINTANA, Nairo Alexander MOV + 56′ 15”
41 ZEITS, Andrey AST + 58′ 37”
42 GARATE, Juan Manuel RAB + 58′ 55”
43 CUNEGO, Damiano LAM + 59′ 15”
44 TIRALONGO, Paolo AST + 1h 01′ 43”
45 OROZ, Juan Jose EUS + 1h 02′ 11”
46 CATALDO, Dario OPQ + 1h 02′ 22”
47 BUFFAZ, Mickaël COF + 1h 02′ 45”
48 MATE, Luis Angel COF + 1h 03′ 42”
49 NAVARRO, Daniel STB + 1h 04′ 27”
50 DE GENDT, Thomas VCD + 1h 08′ 26”
51 SALERNO, Cristiano LIQ + 1h 09′ 16”
52 ASTARLOZA, Mikel EUS + 1h 10′ 15”
53 SICARD, Romain EUS + 1h 10′ 58”
54 SANTAMBROGIO, Mauro BMC + 1h 11′ 03”
55 BROCO, Hernani CJR + 1h 11′ 14”
56 HERNÁNDEZ, Jesús STB + 1h 14′ 54”
57 DE WEERT, Kevin OPQ + 1h 15′ 29”
58 VAN SUMMEREN, Johan GRS + 1h 18′ 33”
59 MENCHOV, Denis KAT + 1h 20′ 45”
60 SARMIENTO, Cayetano José LIQ + 1h 25′ 50”
61 GILBERT, Philippe BMC + 1h 27′ 11”
62 COBO, Juan José MOV + 1h 27′ 31”
63 MEERSMAN, Gianni LTB + 1h 27′ 42”
64 KOSTYUK, Denys LAM + 1h 27′ 58”
65 PORTE, Richie SKY + 1h 31′ 43”
66 KESSIAKOFF, Fredrik AST + 1h 31′ 55”
67 LASTRAS, Pablo MOV + 1h 32′ 02”
68 PÉREZ, Rubén EUS + 1h 32′ 24”
69 DE LA FUENTE, David CJR + 1h 32′ 42”
70 BALLAN, Alessandro BMC + 1h 33′ 50”
71 MARZANO, Marco LAM + 1h 34′ 42”
72 MORENO, Javier MOV + 1h 35′ 17”
73 BOOKWALTER, Brent BMC + 1h 35′ 25”
74 GERDEMANN, Linus RNT + 1h 36′ 23”
75 DIDIER, Laurent RNT + 1h 36′ 35”
76 PAULINHO, Sergio STB + 1h 37′ 10”
77 VANDEWALLE, Kristof OPQ + 1h 38′ 08”
78 JEANNESSON, Arnold FDJ + 1h 38′ 49”
79 REYNES, Vicente LTB + 1h 39′ 04”
80 STYBAR, Zdenek OPQ + 1h 40′ 17”
81 MONTAGUTI, Matteo ALM + 1h 42′ 33”
82 SIJMENS, Nico COF + 1h 42′ 43”
83 GESCHKE, Simon ARG + 1h 43′ 46”
84 DE KORT, Koen ARG + 1h 43′ 50”
85 CLARKE, Simon OGE + 1h 44′ 29”
86 LANDA, Mikel EUS + 1h 45′ 29”
87 GASTAUER, Ben ALM + 1h 46′ 36”
88 KEIZER, Martijn VCD + 1h 49′ 41”
89 IRIZAR, Markel RNT + 1h 50′ 41”
90 PIEDRA, Antonio CJR + 1h 53′ 36”
91 FRÖHLINGER, Johannes ARG + 1h 53′ 58”
92 KREDER, Michel GRS + 1h 53′ 59”
93 PATERSKI, Maciej LIQ + 1h 56′ 34”
94 NIERMANN, Grischa RAB + 1h 57′ 33”
95 CARRASCO GARCIA, Sergio ACG + 1h 57′ 33”
96 GENIEZ, Alexandre ARG + 1h 58′ 54”
97 RAST, Grégory RNT + 1h 59′ 47”
98 CESAR VELOSO, Gustavo ACG + 2h 00′ 09”
99 WEENING, Pieter OGE + 2h 00′ 49”
100 VICIOSO, Angel KAT + 2h 02′ 14”
101 MONDORY, Lloyd ALM + 2h 02′ 18”
102 SILIN, Egor AST + 2h 03′ 12”
103 DUQUE, Leonardo COF + 2h 03′ 54”
104 EIJSSEN, Yannick BMC + 2h 04′ 51”
105 CLEMENT, Stef RAB + 2h 05′ 55”
106 NOVAL, Benjamín STB + 2h 06′ 44”
107 MOINARD, Amaël BMC + 2h 06′ 48”
108 FLECHA, Juan Antonio SKY + 2h 07′ 01”
109 LIGTHART, Pim VCD + 2h 07′ 23”
110 TORIBIO, José Vicente ACG + 2h 09′ 19”
111 BRUTT, Pavel KAT + 2h 09′ 28”
112 BOOM, Lars RAB + 2h 09′ 30”
113 MONCOUTIE, David COF + 2h 09′ 47”
114 RASCH, Gabriel FDJ + 2h 10′ 15”
115 PIRES, Bruno STB + 2h 10′ 25”
116 MARTIN, Tony OPQ + 2h 10′ 28”
117 RAMÍREZ, Javier ACG + 2h 11′ 16”
118 TERPSTRA, Niki OPQ + 2h 11′ 25”
119 GARCIA, Egoitz COF + 2h 12′ 11”
120 DOI, Yukihiro ARG + 2h 12′ 43”
121 SMUKULIS, Gatis KAT + 2h 14′ 08”
122 FLORENCIO, Xavier KAT + 2h 14′ 27”
123 HUPOND, Thierry ARG + 2h 14′ 29”
124 DYACHENKO, Alexsandr AST + 2h 14′ 48”
125 STEEGMANS, Gert OPQ + 2h 15′ 23”
126 DA DALTO, Mauro LIQ + 2h 15′ 31”
127 PALOMARES, Adrián ACG + 2h 16′ 57”
128 LODEWYCK, Klaas BMC + 2h 19′ 40”
129 MOLARD, Rudy COF + 2h 19′ 47”
130 KVACHUK, Oleksandr LAM + 2h 20′ 05”
131 FERNÁNDEZ, Koldo GRS + 2h 20′ 32”
132 STANNARD, Ian SKY + 2h 20′ 41”
133 TOSATTO, Matteo STB + 2h 20′ 49”
134 COURTEILLE, Arnaud FDJ + 2h 21′ 56”
135 DEKKER, Thomas GRS + 2h 22′ 06”
136 HANSEN, Adam LTB + 2h 22′ 18”
137 BARLE, Florent COF + 2h 24′ 10”
138 ROSENDO, Jesús ACG + 2h 24′ 55”
139 LINDEMAN, Bertjan VCD + 2h 24′ 59”
140 DEGENKOLB, John ARG + 2h 25′ 13”
141 VAUGRENARD, Benoît FDJ + 2h 26′ 13”
142 PETERSON, Thomas GRS + 2h 26′ 59”
143 VIVIANI, Elia LIQ + 2h 27′ 09”
144 VIGANO, Davide LAM + 2h 28′ 34”
145 DALL’ANTONIA, Tiziano LIQ + 2h 29′ 14”
146 BODNAR, Maciej LIQ + 2h 30′ 03”
147 BONNET, William FDJ + 2h 30′ 06”
148 BENNATI, Daniele RNT + 2h 30′ 08”
149 ROLLIN, Dominique FDJ + 2h 30′ 16”
150 ERVITI, Imanol MOV + 2h 31′ 03”
151 SWIFT, Ben SKY + 2h 31′ 31”
152 MOL, Wouter VCD + 2h 31′ 53”
153 RABON, Frantisek OPQ + 2h 32′ 20”
154 PATE, Danny SKY + 2h 32′ 21”
155 RIBLON, Christophe ALM + 2h 34′ 40”
156 CHACON, Javier ACG + 2h 35′ 01”
157 CUMMINGS, Stephen BMC + 2h 35′ 18”
158 BAZAYEV, Assan AST + 2h 37′ 05”
159 CASTROVIEJO, Jonathan MOV + 2h 38′ 32”
160 MEYER, Travis OGE + 2h 38′ 41”
161 TEKLEHAIMANOT, Daniel OGE + 2h 39′ 49”
162 WILLEMS, Frederik LTB + 2h 40′ 40”
163 SÖRENSEN, Nicki STB + 2h 42′ 04”
164 VAN WINDEN, Dennis RAB + 2h 43′ 31”
165 MAASKANT, Martijn GRS + 2h 44′ 01”
166 SULZBERGER, Wesley OGE + 2h 45′ 15”
167 BRESCHEL, Matti RAB + 2h 45′ 29”
168 CARDOSO, Manuel CJR + 2h 46′ 33”
169 KADRI, Biel ALM + 2h 48′ 41”
170 CIMOLAI, Davide LAM + 2h 49′ 28”
171 KREDER, Raymond GRS + 2h 49′ 52”
172 DOCKER, Mitchell OGE + 2h 50′ 21”
173 DEAN, Julian OGE + 2h 50′ 48”
174 ANDONOV, Danail CJR + 2h 57′ 05”
175 ARAMENDIA, Javier CJR + 2h 59′ 53”
176 DAVIS, Allan OGE + 3h 00′ 16”
177 GALDOS, Aitor CJR + 3h 04′ 56”
178 IGNATYEV, Mikhail KAT + 3h 07′ 30”
179 LOBATO DEL VALLE, Juan Jose ACG + 3h 16′ 30”
180 JI, Cheng ARG + 3h 22′ 51”
181 VAN LEIJEN, Joost LTB + 3h 51′ 17”

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej