Diego Ulissi (Lampre ISD) po sprincie z kilkudziesięcioosobowej grupki wygrał klasyk GP Industria e Commercio Artigianato Carnaghese. Włoch pokonał rodaków Andrea Palini`ego (Team Idea) oraz Daniela Ossa (Liquigas-Cannondale).

41. edycja tej włoskiej imprezy składała się z pofałdowanej, blisko 200 kilometrowej trasy. Długo uciekała grupka harcowników, ale nie udało im się skutecznie dojechać do mety. Najdłużej na czele kręcił Elia Favilli (Farnese Vini), który został skasowany 2 kilometry przed końcem.

W finałowym sprincie Ulissi zachował zimną krew i odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. 23-latek tym razem pokonał rówieśnika – Andrea Palini`ego oraz bardziej utytułowanego i znanego – Daniela Ossa.

W kraksie ucierpiał Adrian Kurek (Utensilnord-Named). Młody Polak ma liczne obtarcia i rany na lewej stronie ciała i niestety nie ukończył wyścigu.

Wyniki:

1 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 4:50:00
2 Andrea Palini (Ita) Team Idea 0:00:01
3 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
4 Davide Rebellin (Ita) Meridiana Kamen Team
5 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli – Venezuela
6 Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
7 Enrico Barbin (Ita) Colnago – CSF Inox
8 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
9 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
10 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named
11 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
12 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
13 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
14 Paolo Bailetti (Ita) Utensilnord Named
15 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
16 Peter Kusztor (Hun) Atlas Personal – Jakroo
17 Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox
18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Itera – Katusha
19 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
20 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
21 Fabio Andres Duarte (Col) Colombia – Coldeportes
22 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes
23 Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes
24 Julian Kern (Ger) Leopard – Trek Continental Team
25 Alexandr Pliuschin (Mda) Leopard – Trek Continental Team
26 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
27 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Continental Team Astana
28 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 0:00:15
29 Maxat Ayazbayev (Kaz) Continental Team Astana 0:00:28
30 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes
31 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
32 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia – Coldeportes
33 Kristijan Durasek (Cro) Adria Mobil
34 Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone
35 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
36 Ilya Davidenok (Kaz) Continental Team Astana
37 Alexandr Shushemoin (Kaz) Continental Team Astana
38 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
39 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Continental Team Astana
40 Federico Rocchetti (Ita) Utensilnord Named
41 Alessandro Proni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
42 Fabio Silvestre (Por) Leopard – Trek Continental Team
43 Matthias Krizek (Aut) Liquigas-Cannondale
44 Maksym Averin (Ukr) Amore & Vita
45 Cristian Cominelli (Ita) Team Idea
46 Carlos Jose' Ochoa (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela
47 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil
48 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
49 Joel Zangerle (Lux) Leopard – Trek Continental Team
50 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia – Coldeportes
51 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo
52 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
53 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
54 Daniele Aldegheri (Ita) Liquigas-Cannondale
55 Nicholas Baldo (Fra) Atlas Personal – Jakroo
56 Bob Jungels (Lux) Leopard – Trek Continental Team
57 Alberto Betancur Gomezcarlos (Col) Acqua & Sapone
58 Marino Palandri (Ita) Amore & Vita 0:02:02
59 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
60 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
61 Christoph Springer (Ger) Team Specialized Concept Store
62 Michael Baer (Swi) Atlas Personal – Jakroo
63 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita
64 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:03:00
65 Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone
66 Luca Barla (Ita) Team Idea
67 Luca Dodi (Ita) Team Idea
68 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
69 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named
70 Niv Libner (Isr) Amore & Vita
71 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
72 Miras Bederbekov (Kaz) Continental Team Astana
73 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:40
74 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
75 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita
76 Nikodemus Holler (Ger) Team Specialized Concept Store
77 Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
78 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo
79 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
80 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
81 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:04:01
82 Marko Kump (Slo) Adria Mobil
83 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli – Venezuela
84 Ruslan Tleubayev (Kaz) Continental Team Astana
85 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
86 Marco Frapporti (Ita) Team Idea
87 Junya Sano (Jpn) Team Nippo
88 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo
89 Luca Wackermann (Ita) Lampre – ISD
90 Vitaly Buts (Ukr) Lampre – ISD
91 Aristide Ratti (Ita) Team Idea
92 Eduardo Robinson Chalapud Gomez (Col) Colombia – Coldeportes
93 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox
94 Nazar Jumabekov (Kaz) Continental Team Astana
95 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named
96 Ryohei Komori (Jpn) Team Nippo
97 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
98 Eugenio Alafaci (Ita) Leopard – Trek Continental Team 0:04:50
99 Antonio Testa (Ita) Team Nippo
100 Blaz Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team
101 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo
102 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal – Jakroo
103 Oleg Berdos (Mda) Utensilnord Named
104 Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments