Daniel Navarro (SaxoBank Tinkoff) okazał się najsprytniejszym kolarzem w ucieczce i wygrywając 3. etap Tour de l`Ain, został nowym liderem francuskiej etapówki.

Trzeci etap Tour de l`Ain to górzysty odcinek z Belley do Montréal-la-Cluse o długości 154 kilometrów. Na trasie znajdowały się trzy górskie premie w tym jedna pierwszej kategorii.

Długo formowała się ucieczka dnia. Wreszcie odjechać zdołali: Yoann Bagot (Cofidis), Andrew Talansky (Garmin-Sharp), Bert-Jan Lindeman (Vacansoleil-DCM), Cédric Pineau (FDJ-BigMat), Julien Bérard i Guillaume Bonnafond (AG2R-La Mondiale), Dario Cataldo, Serge Pauwels i Nikolas Maes (Omega Pharma-Quick Step), Daniel Navarro oraz Mads Christensen (Team SaxoBank-Tinkoff Bank), Sergio Pardilla (Movistar), Eric Berthout i Gaël Malacarne (Bretagne-Schuller), Matthias Brandle (Team NetAPP), Pierre-Luc Périchon (La Pomme Marseille), Daan Oliver oraz Jasper Bovenhuis (Rabobank CT), Dimitri Le Boulch (BigMat-Auber 93), Jérôme Coppel (Saur-Sojasun), Perrig Quémeneur (Team Europcar), Alexey Lutsenko (Astana CT), Juan Ernesto Chamorro (Reprezentacja Francji U-23).

Czołówka około setnego kilometra miała ponad 13 minut przewagi i było już wiadome, że w tak licznej grupce jedzie zwycięzca etapowy i prawdopodobnie zwycięzca całego wyścigu. Niestety zabrakło tam Rafała Majki (SaxoBank Tinkoff) oraz Tomasza Marczyńskiego (Vacansoleil-DCM).

Na ostatnich kilometrach doszło do wielu ataków. Próbowali m.in Cedric Pineau oraz Andrew Talansky, ale triumfatorem został Hiszpan – Daniel Navarro. Druga pozycja dla młodziutkiego, jeszcze 19-letniego Kazacha Alexey`a Lutsenko, a trzecia padła łupem Amerykanina Talansky`ego.

Navarro objął również prowadzenie w generalce.

Wyniki:

1 NAVARRO Daniel Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP les 154,5 km en 03h47’06” (moy. 40.82 km/h) 10”
2 * LUTSENKO Alexey Continental TeamAstana KAZ 15” 6”
3 TALANSKY Andrew Garmin-Sharp USA ‘ 4”
4 CATALDO Dario Omega Pharma-Quickstep ITA ‘
5 COPPEL Jérôme Saur-Sojasun FRA ‘
6 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
7 PARDILLA BELLON Sergio Movistar Team ESP ‘
8 * OLIVIER Daan Rabobank Continental Team NED ‘
9 PAUWELS Serge Omega Pharma-Quickstep BEL ‘
10 CHRISTENSEN Mads Team Saxo Bank-Tinkoff Bank DEN ‘
11 * BOVENHUIS Jasper Rabobank Continental Team NED 29”
12 PINEAU Cédric FDJ-Big Mat FRA ‘
13 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
14 LE BOULCH Dimitri Auber 93 FRA ‘
15 BRANDLE Matthias Team Netapp AUT ‘
16 MALACARNE Gaël Bretagne-Schuller FRA ‘
17 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Equipe de Colombie Espoir COL ‘
18 BAGOT Yoann Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
19 MAES Nikolas Omega Pharma-Quickstep BEL ‘
20 LINDEMAN Bertjan Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
21 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA ‘
22 BERTHOU Eric Bretagne-Schuller FRA ‘
23 PERICHON Pierre-Luc La Pomme Marseille FRA ‘
24 HUTAROVICH Yauheni FDJ-Big Mat BLR 22’22”
25 RUIJGH Rob Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
26 THIRE Jonathan Auber 93 FRA ‘
27 * TURGIS Jimmy Equipe de France Espoir FRA ‘
28 BUFFAZ Mickaël Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
29 * VAN DER LIJKE Nick Rabobank Continental Team NED ‘
30 SHUSHEMOIN Alexandr Continental TeamAstana KAZ ‘
31 MINARD Sébastien AG2R la Mondiale FRA ‘
32 FEILLU Romain Vacansoleil-DCM Pro Cycling FRA ‘
33 * DOMONT Axel Equipe de France Espoir FRA ‘
34 * KORETZKY Clément La Pomme Marseille FRA ‘
35 * KREDER Wesley Rabobank Continental Team NED ‘
36 TRONET Steven Auber 93 FRA ‘
37 * LAMMERTINK Maurits Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
38 MINNAARD Marco Rabobank Continental Team NED ‘
39 SELVAGGI Mirko Vacansoleil-DCM Pro Cycling ITA ‘
40 BARTA Jan Team Netapp CZE ‘
41 * HOFLAND Moreno Rabobank Continental Team NED ‘
42 MOLARD Rudy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
43 * DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA ‘
44 BRAMBILLA Giorgio Leopard Trek Continental Team ITA ‘
45 BRUSEGHIN Marzio Movistar Team ITA ‘ ‘
46 GADRET John AG2R la Mondiale FRA ‘
47 CASAR Sandy FDJ-Big Mat FRA ‘
48 BARLE Florent Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
49 FOMINYKH Daniil Continental TeamAstana KAZ ‘
50 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
51 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil-DCM Pro Cycling POL ‘     
52 MOMBAERTS Johan Auber 93 FRA ‘
53 * UMERBEKOV Nikita Continental TeamAstana KAZ ‘
54 DURET Sébastien Bretagne-Schuller FRA ‘
55 * ALAFACI Eugenio Leopard Trek Continental Team ITA ‘
56 KERN Julian Leopard Trek Continental Team GER ‘
57 SCHORN Daniel Team Netapp AUT ‘
58 * LAVIEU Antoine Equipe de France Espoir FRA ‘
59 JARC Blaz Team Netapp SLO ‘
60 PLAZA Ruben Movistar Team ESP ‘
61 FAUCON Guillaume Auber 93 FRA ‘
62 * QUINTERO GIL Juan Diego Equipe de Colombie Espoir COL ‘
63 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander Equipe de Colombie Espoir COL ‘
64 LEQUATRE Geoffroy Bretagne-Schuller FRA ‘
65 PLIUSCHIN Alexandr Leopard Trek Continental Team MDA ‘
66 LEMOINE Cyril Saur-Sojasun FRA ‘
67 MANGEL Laurent Saur-Sojasun FRA ‘
68 * HIRT Jan Leopard Trek Continental Team CZE ‘
69 * EZQUERRA Jesus Leopard Trek Continental Team ESP ‘
70 SANZ Enrique Movistar Team ESP ‘
71 * JARAMILLO James de Jesus Equipe de Colombie Espoir COL ‘
72 * SALAZAR Hugo Sebastian Equipe de Colombie Espoir COL ‘ ‘
73 ZANGERLE Joel Leopard Trek Continental Team LUX ‘ ‘
74 * TEGUEL Erwan Equipe de France Espoir FRA ‘
75 * LEBON Johan Bretagne-Schuller FRA ‘
76 * KAMYSHEV Arman Continental TeamAstana KAZ ‘
77 JUMABEKOV Nazar Continental TeamAstana KAZ ‘
78 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando Equipe de Colombie Espoir COL ‘
79 * PAREDES César Nicolas Equipe de Colombie Espoir COL ‘
80 FERNANDEZ Koldo Garmin-Sharp ESP ‘
81 KARPETS Vladimir Movistar Team RUS ‘ ‘
82 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat Movistar Team ESP ‘
83 MAJKA Rafal Team Saxo Bank-Tinkoff Bank POL ‘   
84 GUSTOV Volodymir Team Saxo Bank-Tinkoff Bank UKR ‘
85 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP ‘
86 HAEDO Juan Jose Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG ‘
87 HAEDO Lucas Sebastian Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG ‘
88 CAUQUIL Yohan La Pomme Marseille FRA ‘ ‘
89 LE MEVEL Christophe Garmin-Sharp FRA ‘
90 TALABARDON Yannick Saur-Sojasun FRA ‘
91 WEGMANN Fabian Garmin-Sharp GER ‘
92 CIOLEK Gerald Omega Pharma-Quickstep GER ‘
93 FEDRIGO Pierrick FDJ-Big Mat FRA ‘
94 FONSECA Armindo Bretagne-Schuller FRA ‘
95 EICHLER Markus Team Netapp GER ‘
96 * ZEPUNTKE Ruben Rabobank Continental Team GER ‘
97 SCHULZE André Team Netapp GER ‘
98 * VIMPERE Théo Equipe de France Espoir FRA ‘
99 * BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA ‘
100 * BARGUIL Warren Equipe de France Espoir FRA ‘
101 SISKEVICIUS Evaldas La Pomme Marseille LTU ‘
102 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille FRA ‘
103 HERRADA Jose Movistar Team ESP ‘
104 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille FRA ‘
105 * BESCOND Jérémy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
106 ROLLAND Pierre Team Europcar FRA ‘
107 LEVARLET Guillaume Saur-Sojasun FRA ‘
108 PETERSON Thomas Garmin-Sharp USA ‘
109 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille FRA ‘
110 RABON Frantisek Omega Pharma-Quickstep CZE ‘
111 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma-Quickstep BEL ‘
112 TAARAMAE Rein Cofidis Le Crédit en Ligne EST ‘
113 MAASKANT Martijn Garmin-Sharp NED ‘
114 KREDER Michel Garmin-Sharp NED ‘
115 BAZIN Nicolas Auber 93 FRA ‘
116 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA ‘
117 REZA Kévin Team Europcar FRA ‘
118 ENGOULVENT Jimmy Saur-Sojasun FRA ‘ ‘
119 * PINOT Thibault FDJ-Big Mat FRA ‘
120 GAUDIN Damien Team Europcar FRA ‘
121 KERN Christophe Team Europcar FRA ‘
122 CHAVANEL Sébastien Team Europcar FRA ‘
123 VICHOT Arthur FDJ-Big Mat FRA ‘
124 ROSSETTO Stéphane Equipe de France Espoir FRA ‘
125 GUILLOU Florian Bretagne-Schuller FRA ‘ ‘
126 MONCOUTIE David Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
127 * FENN Andrew Omega Pharma-Quickstep GBR ‘
128 HIVERT Jonathan Saur-Sojasun FRA ‘ ‘
129 MOUREY Francis FDJ-Big Mat FRA ‘

Abandons :    
HOOGERLAND Johnny Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
RAVARD Anthony AG2R la Mondiale
SCHWARZMANN Michael Team Netapp
TLEUBAYEV Ruslan Continental Team Astana

Klasyfikacja generalna :     
1 NAVARRO Daniel STB ESP les 406.5 km en 09h28’04” (moy. 42.94 km/h)
2 CATALDO Dario OPQ ITA 13”
3 PAUWELS Serge OPQ BEL ‘
4 TALANSKY Andrew GRS USA 23”
5 CHRISTENSEN Mads STB DEN 25”
6 COPPEL Jérôme SAU FRA 28”
7 PARDILLA BELLON Sergio MOV ESP 29”
8 * OLIVIER Daan RB3 NED 30”
9 BRANDLE Matthias APP AUT 31”
10 * LUTSENKO Alexey AST KAZ 33”
11 BONNAFOND Guillaume ALM FRA 43”
12 * BOVENHUIS Jasper RB3 NED 44”
13 LINDEMAN Bertjan VCD NED 45”
14 PINEAU Cédric FDJ FRA 49”
15 QUEMENEUR Perrig EUC FRA ‘
16 MALACARNE Gaël BSC FRA 51”
17 BAGOT Yoann COF FRA 53”
18 PERICHON Pierre-Luc LPM FRA 56”
19 LE BOULCH Dimitri AUB FRA 01’03”
20 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto COL COL 01’16”
21 BERARD Julien ALM 01’52”
22 MAES Nikolas OPQ 01’53”
23 BERTHOU Eric BSC 11’14”
24 SCHULZE André APP GER 22’20”
25 VANDEWALLE Kristof OPQ BEL ‘
26 BARTA Jan APP CZE 22’24”
27 JARC Blaz APP SLO ‘
28 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR 22’26”
29 HAEDO Lucas Sebastian STB ARG ‘
30 GUSTOV Volodymir STB UKR 22’32”
31 MAJKA Rafal STB POL ‘      
32 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus STB ESP ‘
33 FERNANDEZ Koldo GRS ESP 22’34”
34 KREDER Michel GRS NED ‘
35 PETERSON Thomas GRS USA ‘
36 LEMOINE Cyril SAU FRA 22’35”
37 CIOLEK Gerald OPQ GER ‘
38 LEVARLET Guillaume SAU FRA ‘
39 KERN Julian LET GER 22’36”
40 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA ‘
41 PLAZA Ruben MOV ESP ‘
42 PLIUSCHIN Alexandr LET MDA ‘
43 * EZQUERRA Jesus LET ESP ‘
44 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV ESP ‘
45 HERRADA Jose MOV ESP ‘
46 KARPETS Vladimir MOV RUS ‘
47 ZANGERLE Joel LET LUX ‘
48 * HOFLAND Moreno RB3 NED 22’37”
49 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED ‘
50 MINNAARD Marco RB3 NED ‘
51 * KREDER Wesley RB3 NED ‘
52 * ZEPUNTKE Ruben RB3 GER ‘
53 RUIJGH Rob VCD NED 22’38”
54 SELVAGGI Mirko VCD ITA ‘
55 MARCZYNSKI Tomasz VCD POL ‘      
56 * LAMMERTINK Maurits VCD NED ‘
57 CHAVANEL Sébastien EUC FRA 22’40”
58 REZA Kévin EUC FRA 22’42”
59 CASAR Sandy FDJ FRA ‘
60 ROLLAND Pierre EUC FRA ‘
61 * PINOT Thibault FDJ FRA ‘
62 CHARTEAU Anthony EUC FRA ‘
63 * LEBON Johan BSC FRA 22’44”
64 DURET Sébastien BSC FRA ‘
65 LEQUATRE Geoffroy BSC FRA ‘
66 BUFFAZ Mickaël COF FRA 22’46”
67 BARLE Florent COF FRA ‘
68 FONSECA Armindo BSC FRA ‘
69 SHUSHEMOIN Alexandr AST KAZ ‘
70 * KAMYSHEV Arman AST KAZ ‘
71 MOLARD Rudy COF FRA ‘
72 * FOMINYKH Daniil AST KAZ ‘
73 * UMERBEKOV Nikita AST KAZ ‘
74 TAARAMAE Rein COF EST 09h50’50” ‘
75 * BESCOND Jérémy COF FRA ‘
76 GUILLOU Florian BSC FRA ‘
77 JUMABEKOV Nazar AST KAZ ‘
78 MONCOUTIE David COF FRA ‘
79 * KORETZKY Clément LPM FRA 22’49”
80 GIRAUD Benjamin LPM FRA ‘
81 SISKEVICIUS Evaldas LPM LTU ‘
82 * TARRIDE Grégoire LPM FRA ‘
83 * BARDET Romain ALM FRA 22’50”
84 BOUET Maxime ALM FRA ‘
85 MINARD Sébastien ALM FRA ‘
86 GADRET John ALM FRA ‘
87 * HIRT Jan LET CZE ‘
88 TRONET Steven AUB FRA 22’56”
89 FAUCON Guillaume AUB FRA ‘
90 MOMBAERTS Johan AUB FRA ‘
91 THIRE Jonathan AUB FRA ‘
92 BAZIN Nicolas AUB FRA ‘
93 * TURGIS Jimmy FRA FRA 23’00”
94 * LAVIEU Antoine FRA FRA ‘
95 * BARGUIL Warren FRA FRA ‘
96 * DOMONT Axel FRA FRA ‘
97 * TEGUEL Erwan FRA FRA ‘
98 * VIMPERE Théo FRA FRA ‘
99 ROSSETTO Stéphane FRA FRA ‘
100 * JARAMILLO James de Jesus COL COL 23’09”
101 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander COL COL ‘
102 * FENN Andrew OPQ GBR 23’11”
103 MAASKANT Martijn GRS NED 23’18”
104 KERN Christophe EUC FRA ‘
105 TALABARDON Yannick SAU FRA 23’19”
106 * ALAFACI Eugenio LET ITA 23’24”
107 SANZ Enrique MOV ESP ‘
108 BRAMBILLA Giorgio LET ITA ‘
109 GAUDIN Damien EUC FRA 23’25”
110 RABON Frantisek OPQ CZE 23’30”
111 HIVERT Jonathan SAU FRA ‘
112 HAEDO Juan Jose STB ARG 23’31”
113 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL 23’33”
114 LE MEVEL Christophe GRS FRA 09h51’42” 23’38”
115 * PAREDES César Nicolas COL COL 23’46”
116 * SALAZAR Hugo Sebastian COL COL ‘
117 CAUQUIL Yohan LPM FRA 23’47”
118 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA 23’50”
119 MANGEL Laurent SAU FRA 23’53”
120 FEILLU Romain VCD FRA 24’16”
121 WEGMANN Fabian GRS GER 24’17”
122 ENGOULVENT Jimmy SAU FRA 24’22”
123 * QUINTERO GIL Juan Diego COL COL 24’30”
124 EICHLER Markus APP GER 25’13”
125 MOUREY Francis FDJ FRA 25’18”
126 VAUBOURZEIX Thomas LPM FRA 25’54”
127 SCHORN Daniel APP AUT 31’34”
128 VICHOT Arthur FDJ FRA 31’52”
129 * DASSONVILLE Flavien AUB FRA 33’21”

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments