Yauheni Hutarovich (FDJ-Big-Mat) nie zwalnia tempa i wygrał drugi z rzędu etap Tour de l`Ain. Była to poranna przeprawa ze startu wspólnego. Wieczorem na kolarzy czeka drużynowa czasówka.

Etap 2A składał się z blisko 84 kilometrów i był klasycznym, krótkim odcinkiem dla sprinterów. Nie obyło się oczywiście bez akcji harcowników, którymi dziś popisali się: Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille) oraz Jonathan Thiré (Auber 93). Francuski duet nie wypracował nawet 2 minut przewagi i w konsekwencji został złapany na 5 km przed kreską.

O losach odcinka miał zdecydować finisz z dużego peletonu i tak też się stało. Po trzecie zwycięstwo w sezonie sięgnął lider wyścigu – Yauheni Hutarovich. Mistrz Białorusi umocnił się tym samym na pozycji lidera. Drugi był Andre Schulze (NetApp), a trzeci Sebastien Chavanel (Europcar).

Rafał Majka (SaxoBank) i Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM), przyjechali w grupie.

Wyniki:

1 HUTAROVICH Yauheni FDJ-Big Mat BLR les 83.5 km en 01h51’31” (moy. 44.93 km/h) 6”
2 SCHULZE André Team Netapp GER ‘ 4”
3 CHAVANEL Sébastien Team Europcar FRA ‘ 2”
4 FERNANDEZ Koldo Garmin-Sharp ESP ‘
5 HAEDO Lucas Sebastian Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG ‘
6 SANZ Enrique Movistar Team ESP ‘
7 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille FRA ‘
8 LEMOINE Cyril Saur-Sojasun FRA ‘
9 BRAMBILLA Giorgio Leopard Trek Continental Team ITA ‘
10 * KORETZKY Clément La Pomme Marseille FRA ‘
11 * BOVENHUIS Jasper Rabobank Continental Team NED ‘
12 KREDER Michel Garmin-Sharp NED ‘
13 * ALAFACI Eugenio Leopard Trek Continental Team ITA ‘
14 * LUTSENKO Alexey Continental TeamAstana KAZ ‘
15 MALACARNE Gaël Bretagne-Schuller FRA ‘
16 FONSECA Armindo Bretagne-Schuller FRA ‘
17 SCHORN Daniel Team Netapp AUT ‘
18 MAES Nikolas Omega Pharma-Quickstep BEL ‘
19 SISKEVICIUS Evaldas La Pomme Marseille LTU ‘
20 FEILLU Romain Vacansoleil-DCM Pro Cycling FRA ‘
21 MAASKANT Martijn Garmin-Sharp NED ‘
22 TLEUBAYEV Ruslan Continental TeamAstana KAZ ‘
23 BARLE Florent Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
24 * HOFLAND Moreno Rabobank Continental Team NED ‘
25 * FENN Andrew Omega Pharma-Quickstep GBR ‘
26 FAUCON Guillaume Auber 93 FRA ‘
27 * LEBON Johan Bretagne-Schuller FRA ‘
28 * VAN DER LIJKE Nick Rabobank Continental Team NED ‘
29 WEGMANN Fabian Garmin-Sharp GER ‘
30 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
31 TALANSKY Andrew Garmin-Sharp USA ‘
32 * KREDER Wesley Rabobank Continental Team NED ‘
33 PARDILLA BELLON Sergio Movistar Team ESP ‘
34 * BARGUIL Warren Equipe de France Espoir FRA ‘
35 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
36 RAVARD Anthony AG2R la Mondiale FRA ‘
37 RUIJGH Rob Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
38 SELVAGGI Mirko Vacansoleil-DCM Pro Cycling ITA ‘
39 MINNAARD Marco Rabobank Continental Team NED ‘
40 BUFFAZ Mickaël Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
41 LINDEMAN Bertjan Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
42 MOMBAERTS Johan Auber 93 FRA ‘
43 * BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA ‘
44 KERN Julian Leopard Trek Continental Team GER ‘
45 TRONET Steven Auber 93 FRA ‘
46 * OLIVIER Daan Rabobank Continental Team NED ‘
47 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
48 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando Equipe de Colombie Espoir COL ‘
49 * QUINTERO GIL Juan Diego Equipe de Colombie Espoir COL ‘
50 34 PINEAU Cédric FDJ-Big Mat FRA ‘
51 BRUSEGHIN Marzio Movistar Team ITA ‘
52 BRANDLE Matthias Team Netapp AUT ‘
53 PLAZA Ruben Movistar Team ESP ‘
54 CAUQUIL Yohan La Pomme Marseille FRA ‘
55 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat Movistar Team ESP ‘
56 SHUSHEMOIN Alexandr Continental TeamAstana KAZ ‘
57 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil-DCM Pro Cycling POL ‘
58 LE MEVEL Christophe Garmin-Sharp FRA ‘
59 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Equipe de Colombie Espoir COL ‘
60 * DOMONT Axel Equipe de France Espoir FRA ‘
61 CHRISTENSEN Mads Team Saxo Bank-Tinkoff Bank DEN ‘
62 PERICHON Pierre-Luc La Pomme Marseille FRA ‘
63 CATALDO Dario Omega Pharma-Quickstep ITA ‘
64 PAUWELS Serge Omega Pharma-Quickstep BEL ‘
65 * LAVIEU Antoine Equipe de France Espoir FRA ‘
66 HERRADA Jose Movistar Team ESP ‘
67 TALABARDON Yannick Saur-Sojasun FRA ‘
68 ENGOULVENT Jimmy Saur-Sojasun FRA ‘
69 COPPEL Jérôme Saur-Sojasun FRA ‘
70 MANGEL Laurent Saur-Sojasun FRA ‘
71 * ZEPUNTKE Ruben Rabobank Continental Team GER ‘
72 * FOMINYKH Daniil Continental TeamAstana KAZ ‘
73 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma-Quickstep BEL ‘
74 * TEGUEL Erwan Equipe de France Espoir FRA ‘
75 BARTA Jan Team Netapp CZE ‘
76 BAGOT Yoann Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
77 * JARAMILLO James de Jesus Equipe de Colombie Espoir COL ‘
78 * TURGIS Jimmy Equipe de France Espoir FRA ‘
79 LE BOULCH Dimitri Auber 93 FRA ‘
80 GUSTOV Volodymir Team Saxo Bank-Tinkoff Bank UKR ‘
81 * PAREDES César Nicolas Equipe de Colombie Espoir COL ‘
82 PETERSON Thomas Garmin-Sharp USA ‘
83 JARC Blaz Team Netapp SLO ‘
84 DURET Sébastien Bretagne-Schuller FRA ‘
85 LEQUATRE Geoffroy Bretagne-Schuller FRA ‘
86 * LAMMERTINK Maurits Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
87 * KAMYSHEV Arman Continental TeamAstana KAZ ‘
88 KERN Christophe Team Europcar FRA ‘
89 * UMERBEKOV Nikita Continental TeamAstana KAZ ‘
90 BERTHOU Eric Bretagne-Schuller FRA ‘
91 REZA Kévin Team Europcar FRA ‘
92 KARPETS Vladimir Movistar Team RUS ‘
93 RABON Frantisek Omega Pharma-Quickstep CZE ‘
94 TAARAMAE Rein Cofidis Le Crédit en Ligne EST ‘
95 MINARD Sébastien AG2R la Mondiale FRA ‘
96 GADRET John AG2R la Mondiale FRA ‘
97 GUILLOU Florian Bretagne-Schuller FRA ‘
98 HIVERT Jonathan Saur-Sojasun FRA ‘
99 * DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA ‘
100 * TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille FRA ‘
101 FEDRIGO Pierrick FDJ-Big Mat FRA ‘
102 * PINOT Thibault FDJ-Big Mat FRA ‘
103 * BESCOND Jérémy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
104 * SALAZAR Hugo Sebastian Equipe de Colombie Espoir COL ‘
105 MAJKA Rafal Team Saxo Bank-Tinkoff Bank POL ‘
106 * VIMPERE Théo Equipe de France Espoir FRA ‘
107 VICHOT Arthur FDJ-Big Mat FRA ‘
108 * HIRT Jan Leopard Trek Continental Team CZE ‘
109 LEVARLET Guillaume Saur-Sojasun FRA ‘
110 THIRE Jonathan Auber 93 FRA ‘
111 MOLARD Rudy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
112 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander Equipe de Colombie Espoir COL ‘
113 ROSSETTO Stéphane Equipe de France Espoir FRA ‘
114 ZANGERLE Joel Leopard Trek Continental Team LUX ‘
115 * EZQUERRA Jesus Leopard Trek Continental Team ESP ‘
116 ROLLAND Pierre Team Europcar FRA ‘
117 PLIUSCHIN Alexandr Leopard Trek Continental Team MDA ‘
118 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP ‘
119 NAVARRO Daniel Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP ‘
120 HAEDO Juan Jose Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG ‘
121 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA ‘
122 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED ‘
123 CASAR Sandy FDJ-Big Mat FRA ‘
124 MONCOUTIE David Cofidis Le Crédit en Ligne FRA ‘
125 GAUDIN Damien Team Europcar FRA ‘
126 BAZIN Nicolas Auber 93 FRA ‘
127 JUMABEKOV Nazar Continental TeamAstana KAZ ‘
128 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA ‘
129 EICHLER Markus Team Netapp GER 19”
130 CIOLEK Gerald Omega Pharma-Quickstep GER ‘
131 MOUREY Francis FDJ-Big Mat FRA 29”
132 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille FRA 01’15”
133 * SCHWARZMANN Michael Team Netapp GER 04’10”

Klasyfikacja generalna:            
1 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR les 240.9 km en 05h28’38” (moy. 43.95 km/h)
2 HAEDO Lucas Sebastian STB ARG 10”
3 SCHULZE André APP GER 12”
4 CHAVANEL Sébastien EUC FRA 14”
5 FERNANDEZ Koldo GRS ESP 16”
6 SANZ Enrique MOV ESP ‘
7 LEMOINE Cyril SAU FRA ‘
8 * ALAFACI Eugenio LET ITA ‘
9 KREDER Michel GRS NED ‘
10 * KORETZKY Clément LPM FRA ‘
11 * HOFLAND Moreno RB3 NED ‘
12 FONSECA Armindo BSC FRA ‘
13 * FENN Andrew OPQ GBR ‘
14 GIRAUD Benjamin LPM FRA ‘
15 MAASKANT Martijn GRS NED ‘
16 TALANSKY Andrew GRS USA ‘
17 WEGMANN Fabian GRS GER ‘
18 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED ‘
19 PARDILLA BELLON Sergio MOV ESP ‘
20 * BARDET Romain ALM FRA ‘
21 BERARD Julien ALM FRA ‘
22 BONNAFOND Guillaume ALM FRA ‘
23 BRAMBILLA Giorgio LET ITA ‘
24 MINNAARD Marco RB3 NED ‘
25 FEILLU Romain VCD FRA ‘
26 RUIJGH Rob VCD NED ‘
27 * BARGUIL Warren FRA FRA ‘
28 PINEAU Cédric FDJ FRA ‘
29 TLEUBAYEV Ruslan AST KAZ ‘
30 BARLE Florent COF FRA ‘
31 LE MEVEL Christophe GRS FRA ‘
32 MALACARNE Gaël BSC FRA ‘
33 * OLIVIER Daan RB3 NED ‘
34 BUFFAZ Mickaël COF FRA ‘
35 FAUCON Guillaume AUB FRA ‘
36 BRANDLE Matthias APP AUT ‘
37 * LEBON Johan BSC FRA ‘
38 PERICHON Pierre-Luc LPM FRA ‘
39 CATALDO Dario OPQ ITA ‘
40 SELVAGGI Mirko VCD ITA ‘
41 KERN Julian LET GER ‘
42 MARCZYNSKI Tomasz VCD POL ‘
43 * BOVENHUIS Jasper RB3 NED ‘
44 MAES Nikolas OPQ BEL ‘
45 PLAZA Ruben MOV ESP ‘
46 REZA Kévin EUC FRA ‘
47 * LUTSENKO Alexey AST KAZ ‘
48 SHUSHEMOIN Alexandr AST KAZ ‘
49 TRONET Steven AUB FRA ‘
50 LAVIEU Antoine FRA FRA ‘
51 * KAMYSHEV Arman AST KAZ ‘
52 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA ‘
53 PAUWELS Serge OPQ BEL ‘
54 TALABARDON Yannick SAU FRA ‘
55 MOMBAERTS Johan AUB FRA ‘
56 HERRADA Jose MOV ESP ‘
57 * TURGIS Jimmy FRA FRA ‘
58 CHRISTENSEN Mads STB DEN ‘
59 * KREDER Wesley RB3 NED ‘
60 COPPEL Jérôme SAU FRA ‘
61 BARTA Jan APP CZE ‘
62 SISKEVICIUS Evaldas LPM LTU ‘
63 BOUET Maxime ALM FRA ‘
64 CAUQUIL Yohan LPM FRA ‘
65 GUSTOV Volodymir STB UKR ‘
66 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV ESP ‘
67 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto COL COL ‘
68 LINDEMAN Bertjan VCD NED ‘
69 * DOMONT Axel FRA FRA ‘
70 LE BOULCH Dimitri AUB FRA ‘
71 PLIUSCHIN Alexandr LET MDA ‘
72 DURET Sébastien BSC FRA ‘
73 * EZQUERRA Jesus LET ESP ‘
74 HOOGERLAND Johnny VCD NED ‘
75 PETERSON Thomas GRS USA ‘
76 MAJKA Rafal STB POL ‘
77 * LAMMERTINK Maurits VCD NED ‘
78 ENGOULVENT Jimmy SAU FRA ‘
79 VANDEWALLE Kristof OPQ BEL ‘
80 * TEGUEL Erwan FRA FRA ‘
81 JARC Blaz APP SLO ‘
82 MINARD Sébastien ALM FRA ‘
83 * JARAMILLO James de Jesus COL COL ‘
84 * PINOT Thibault FDJ FRA ‘
85 BAGOT Yoann COF FRA ‘
86 * ZEPUNTKE Ruben RB3 GER ‘
87 GADRET John ALM FRA ‘
88 MOLARD Rudy COF FRA ‘
89 * FOMINYKH Daniil AST KAZ ‘
90 KARPETS Vladimir MOV RUS ‘
91 THIRE Jonathan AUB FRA ‘
92 ROLLAND Pierre EUC FRA ‘
93 * UMERBEKOV Nikita AST KAZ ‘
94 NAVARRO Daniel STB ESP ‘
95 LEQUATRE Geoffroy BSC FRA ‘
96 TAARAMAE Rein COF EST ‘
97 KERN Christophe EUC FRA ‘
98 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA ‘
99 * TARRIDE Grégoire LPM FRA ‘
100 GUILLOU Florian BSC FRA ‘
101 QUEMENEUR Perrig EUC FRA ‘
102 CASAR Sandy FDJ FRA ‘
103 BAZIN Nicolas AUB FRA ‘
104 * HIRT Jan LET CZE ‘
105 * BESCOND Jérémy COF FRA ‘
106 * VIMPERE Théo FRA FRA ‘
107 ROSSETTO Stéphane FRA FRA ‘
108 LEVARLET Guillaume SAU FRA ‘
109 ZANGERLE Joel LET LUX ‘
110 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander COL COL ‘
111 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus STB ESP ‘
112 CHARTEAU Anthony EUC FRA ‘
113 MONCOUTIE David COF FRA ‘
114 JUMABEKOV Nazar AST KAZ ‘
115 CIOLEK Gerald OPQ GER 31”
116 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL 40”
117 HAEDO Juan Jose STB ARG ‘
118 MANGEL Laurent SAU FRA 50”
119 * PAREDES César Nicolas COL COL 53”
120 * SALAZAR Hugo Sebastian COL COL ‘
121 GAUDIN Damien EUC FRA 59”
122 * QUINTERO GIL Juan Diego COL COL 01’08”
123 HIVERT Jonathan SAU FRA 01’11”
124 EICHLER Markus APP GER 01’25”
125 RABON Frantisek OPQ CZE 01’26”
126 MOUREY Francis FDJ FRA 01’44”
127 VAUBOURZEIX Thomas LPM FRA 02’23”
128 SCHORN Daniel APP AUT 09’26”
129 RAVARD Anthony ALM FRA ‘
130 BERTHOU Eric BSC FRA ‘
131 * DASSONVILLE Flavien AUB FRA ‘
132 VICHOT Arthur FDJ FRA ‘
133 * SCHWARZMANN Michael APP GER 13’36”

Foto: tourdelain.com

Andrzej