Ekipa Omega Pharma – Quick Step wygrała drużynową jazdę na czas podczas etapu 2B na Tour de l`Ain. Nowym liderem został jednak sprinter NetApp`u – Andre Schulze.

Popołudnie w Tour de l’Ain to etap 2B, czyli drużynowa jazda indywidualna na czas. Rampa startowa oraz meta znajdowały się w miejscowości Saint-Vulbas, a płaska jak stół trasa liczyła 11,1 kilometra.

Po przyjechaniu na metę kilku ekip, najlepiej wypadali zawodnicy Team Europcar którzy przejechali trasę w czasie 12:24. Wkrótce na mecie zameldowało się kilka WorldTourowych drużyn i na czele znajdował się SaxoBank Tinkoff z Rafałem Majką. Duńska ekipa uzyskała rezultat 12:14.

O dziwo kolarzy Bjarne Riisa pobili zawodnicy z pro-kontynentalnego NetApp`u (czas 12:06). Ich radość nie trwała zbyt długo, bo w końcówce na metę wpadli zawodnicy Omega Pharma – Quick Step, którzy wykręcili czas lepszy o 4 sekundy od niemieckiego teamu.

Koledzy Bartosza Huzarskiego mają jednak powody do zadowolenia, bo dzięki bonifikacie na porannym odcinku, były zawodnik CCC Polsat Polkowice – Andre Schulze został nowym liderem wyścigu.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Majka, który aktualnie jest dwunasty.

Wyniki:

1 Omega Pharma-Quickstep 12’02’46”’
2 Team NetApp 12’06”45”’
3 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 12’14”29”’
4 Garmin-Sharp 12’16’46”
5 Saur-Sojasun 12’17”00”’
6 Leopard-Trek Continental Team 12’18’20”’
7 Movistar Team 12’18’37”
8 Rabobank Continental Team 12’19”16”
9 Vacansoleil-DCM 12’20”17”’
10 Team Europcar 12’24”49”’
11 FDJ-BigMat 12’24”59”’
12 Bretagne-Schuller 12’26”56”’
13 Cofidis 12’28”02”’
14 Continental Team Astana 12’28”94”
15 La Pomme Marseille 12’31’38”’
16 AG2R-La Mondiale 12’32”05”’
17 Auber 93 12’38”40”’
18 Reprezentacja Francji U-23 12’42’52”’
19 Reprezentacja Kolumbii U-23 12’51”95”’

Klasyfikacja generalna:

1 SCHULZE André APP GER les 252 km en 05h40’56” (moy. 44.35 km/h)
2 CATALDO Dario OPQ ITA ‘
3 PAUWELS Serge OPQ BEL ‘
4 VANDEWALLE Kristof OPQ BEL ‘
5 BRANDLE Matthias APP AUT 04”
6 BARTA Jan APP CZE ‘
7 JARC Blaz APP SLO ‘
8 HAEDO Lucas Sebastian STB ARG 06”
9 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR ‘
10 CHRISTENSEN Mads STB DEN 12”
11 GUSTOV Volodymir STB UKR ‘
12 MAJKA Rafal STB POL ‘    
13 NAVARRO Daniel STB ESP ‘
14 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus STB ESP ‘
15 FERNANDEZ Koldo GRS ESP 14”
16 KREDER Michel GRS NED ‘
17 TALANSKY Andrew GRS USA ‘
18 PETERSON Thomas GRS USA ‘
19 LEMOINE Cyril SAU FRA 15”
20 CIOLEK Gerald OPQ GER ‘
21 COPPEL Jérôme SAU FRA ‘
22 LEVARLET Guillaume SAU FRA ‘
23 PARDILLA BELLON Sergio MOV ESP 16”
24 KERN Julian LET GER ‘
25 PLAZA Ruben MOV ESP ‘
26 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA ‘
27 HERRADA Jose MOV ESP ‘
28 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV ESP ‘
29 PLIUSCHIN Alexandr LET MDA ‘
30 * EZQUERRA Jesus LET ESP ‘
31 KARPETS Vladimir MOV RUS ‘
32 ZANGERLE Joel LET LUX ‘
33 * HOFLAND Moreno RB3 NED 17”
34 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED ‘
35 MINNAARD Marco RB3 NED ‘
36 * OLIVIER Daan RB3 NED ‘
37 * BOVENHUIS Jasper RB3 NED ‘
38 * KREDER Wesley RB3 NED ‘
39 * ZEPUNTKE Ruben RB3 GER ‘
40 RUIJGH Rob VCD NED 18”
41 MARCZYNSKI Tomasz VCD POL ‘    
42 SELVAGGI Mirko VCD ITA ‘
43 LINDEMAN Bertjan VCD NED ‘
44 * LAMMERTINK Maurits VCD NED ‘
45 CHAVANEL Sébastien EUC FRA 20”
46 HOOGERLAND Johnny VCD NED 21”
47 PINEAU Cédric FDJ FRA 22”
48 REZA Kévin EUC FRA ‘
49 * PINOT Thibault FDJ FRA ‘
50 ROLLAND Pierre EUC FRA ‘
51 QUEMENEUR Perrig EUC FRA ‘
52 CASAR Sandy FDJ FRA ‘
53 CHARTEAU Anthony EUC FRA ‘
54 MALACARNE Gaël BSC FRA 24”
55 * LEBON Johan BSC FRA ‘
56 DURET Sébastien BSC FRA ‘
57 LEQUATRE Geoffroy BSC FRA ‘
58 FONSECA Armindo BSC FRA 26”
59 BARLE Florent COF FRA ‘
60 BUFFAZ Mickaël COF FRA ‘
61 TLEUBAYEV Ruslan AST KAZ ‘
62 * LUTSENKO Alexey AST KAZ ‘
63 SHUSHEMOIN Alexandr AST KAZ ‘
64 * KAMYSHEV Arman AST KAZ ‘
65 MOLARD Rudy COF FRA ‘
66 BAGOT Yoann COF FRA ‘
67 * FOMINYKH Daniil AST KAZ ‘
68 TAARAMAE Rein COF EST ‘
69 * UMERBEKOV Nikita AST KAZ ‘
70 GUILLOU Florian BSC FRA ‘
71 * BESCOND Jérémy COF FRA ‘
72 MONCOUTIE David COF FRA ‘
73 JUMABEKOV Nazar AST KAZ ‘
74 * KORETZKY Clément LPM FRA 29”
75 GIRAUD Benjamin LPM FRA ‘
76 PERICHON Pierre-Luc LPM FRA ‘
77 SISKEVICIUS Evaldas LPM LTU ‘
78 * TARRIDE Grégoire LPM FRA ‘
79 * BARDET Romain ALM FRA 30”
80 BONNAFOND Guillaume ALM FRA ‘
81 BOUET Maxime ALM FRA ‘
82 MINARD Sébastien ALM FRA ‘
83 GADRET John ALM FRA ‘
84 * HIRT Jan LET CZE ‘
85 FAUCON Guillaume AUB FRA 36”
86 TRONET Steven AUB FRA ‘
87 MOMBAERTS Johan AUB FRA ‘ ‘
88 LE BOULCH Dimitri AUB FRA 05h41’32”
89 THIRE Jonathan AUB FRA ‘
90 BAZIN Nicolas AUB FRA ‘
91 * BARGUIL Warren FRA FRA 40”
92 * LAVIEU Antoine FRA FRA ‘
93 * TURGIS Jimmy FRA FRA ‘
94 * DOMONT Axel FRA FRA ‘
95 * TEGUEL Erwan FRA FRA ‘
96 ROSSETTO Stéphane FRA FRA ‘
97 * VIMPERE Théo FRA FRA 05h41’36” ‘
98 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto COL COL 49”
99 * JARAMILLO James de Jesus COL COL ‘
100 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander COL COL ‘
101 * FENN Andrew OPQ GBR 51”
102 MAASKANT Martijn GRS NED 58”
103 KERN Christophe EUC FRA ‘
104 TALABARDON Yannick SAU FRA 59”
105 SANZ Enrique MOV ESP 01’04”
106 * ALAFACI Eugenio LET ITA 05h42’00” ‘
107 BRAMBILLA Giorgio LET ITA ‘
108 GAUDIN Damien EUC FRA 01’05”
109 RABON Frantisek CZE19830926 OPQ CZE 01’10”
110 HIVERT Jonathan SAU FRA ‘
111 HAEDO Juan Jose STB ARG 01’11”
112 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL 01’13”
113 LE MEVEL Christophe GRS FRA 01’18”
114 BERARD Julien ALM FRA 01’25”
115 MAES Nikolas OPQ BEL 01’26”
116 * PAREDES César Nicolas COL COL ‘
117 * SALAZAR Hugo Sebastian COL COL ‘
118 CAUQUIL Yohan LPM FRA 01’27”
119 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA 01’30”
120 MANGEL Laurent SAU FRA 01’33”
121 FEILLU Romain VCD FRA 01’56”
122 WEGMANN Fabian GRS GER 01’57”
123 ENGOULVENT Jimmy SAU FRA 02’02”
124 * QUINTERO GIL Juan Diego COL COL 02’10”
125 EICHLER Markus APP GER 02’53”
126 MOUREY Francis FDJ FRA 02’58”
127 VAUBOURZEIX Thomas LPM FRA 03’34”
128 SCHORN Daniel APP AUT 09’14”
129 VICHOT Arthur FDJ FRA 09’32”
130 BERTHOU Eric BSC FRA 10’47”
131 * DASSONVILLE Flavien AUB FRA 11’01”
132 RAVARD Anthony ALM FRA 11’08”
133 * SCHWARZMANN Michael APP GER 16’21”

Foto: corovospro.com

Andrzej