Bjarne Riis szef zespołu SaxoBank – Tinkoff w jednym z wywiadów przyznał, że gorąco wierzy  zwycięstwo swojego lidera Alberto Contadora w hiszpańskiej Vuelcie. Duńczyk poinformował również, że jego zespół przedłużył kontrakt z jego rodakiem Chrisem Ankerem Sorensenem na kolejne 3 lata.

Riis przez okres banicji Contadora był z nim w stałym kontakcie. Hiszpan konsekwentnie realizował plan treningowy, który układał mu jego pracodawca.

„Alberto Contador musi wygrać Vuelta a Espana. Zespół jest już po Tour de France i teraz mamy jeden cel – przygotować się do wyścigu w Hiszpanii. Alberto przejrzał już trasę wyścigu i wstępnie się z nią zapoznał. Wkrótce powinniśmy otrzymać książkę wyścigu, wówczas będziemy mogli podjąć już konkretne działania. Wiemy jedno – Contador musi wygrać, a my mu w tym pomożemy”, – powiedział Duńczyk.

Próbą generalną „El – Pistorelo” i dla całego zespołu będzie wyścig Enemo Tour. Wśród największych rywali do triumfu w Vuelcei, Riis wymienia Joaquima Rodrigueza (Katusha) i Chrisa Fromme`a (Sky Team). W swojej wypowiedzi zlekceważył Andy Schlecka, o którym powiedział : „ Nie sądzę, że będzie to pojedynek Alberto – Andy. Luksemburczyk musi wyleczyć kontuzję i nawet jeśli wystartuje, nie powinien walczyć o zwycięstwo. Myślę, że jeśli pojawi się na starcie będzie jechał po to, by potrenować. Z tego co słyszałem ostatnio mało trenuje i przed nim jeszcze długa droga do zwycięstw”, – zakończył

Były zwycięzca Grand Boucle potwierdził również, że Chris Anker Sorensen przedłużył kontrakt z jego zespołem o kolejne 3 lata.

„Sorensen dostał podwyżkę i podpisaliśmy trzyletnią umowę. Wszyscy jesteśmy zadowoleni”,– powiedział.

„Spędziłem kilka wspaniałych lat w tej drużynie i mam nadzieję, że kolejne będą jeszcze lepsze. W przyszłym roku będę pomagał Alberto Contadorowi podczas Tour de France, a na innych wyścigach, będę miał okazję walki na własne konto” –dodał najwaleczniejszy kolarz Wielkiej Pętli 2012.

 

Foto: bettiniphoto.net

Wojtek

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kolarz
Kolarz

Na koksach ?? 😛

yorg
yorg

Ciekawy będzie TdF w przyszłym roku,dwaj kolarze, Contador i Schleck zmierzą się z maszyną Wigginsem.