Andre Schulze (NetApp) wygrał już drugi etap w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Niemiec tym razem wygrał w Kutnie i umocnił się na prowadzeniu wyścigu.

Trzeci dzień rywalizacji w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków to odcinek z Łęczycy do Kutna o długości blisko 168 kilometrów. Zawodnikom przyszło ścigać się w potężnym upale, jednak zaraz po starcie ostrym nie zraziło to kolarzy do aktywnej jazdy.

Atakować próbowali m.in Polacy: Marcin Wolski (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska) oraz Artur Detko (Reprezentacja Polski). Niespokojny peleton odpuścił dopiero Marcina Sapę (BDC MarcPol Team) oraz Vitaliya Kondruta (Kolls). Przewaga ubiegłorocznego triumfatora oraz Ukraińca oscylowała w granicach 2 minut, jednak “Saper” wkrótce został sam na czele!

Były zawodnik Lampre-ISD powiększył różnicę dzielącą go od grupy do ponad 3 minut. Wkrótce w peletonie do pracy wzięły się ekipy sprinterskie i powoli było już wiadome, że ucieczka byłego mistrza Polski nie powiedzie się.

20 km przed końcem “Saper” został skasowany, a o wszystkim zdecydował finisz z dużej grupy. Znów najlepszy okazał się lider wyścigu Niemiec – Andre Schulze (Team NetApp). Drugi był  Andrea Palini (Idea Conad), a trzeci Marko Kump (Adria Mobil).

Pełne wyniki > tutaj

 Galeria zdjęć > tutaj