Andre Schulze (Team NetApp) po finiszu z peletonu został triumfatorem drugiego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Tuż za nim finiszował Marko Kump (Adria Mobil), trzeci był Michael Schweizer (Nutrixxion Abus).

Przypomnijmy, że rano kolarze pokonali pierwszy odcinek wyścigu, który padł łupem Jeffa Vermeulena (Metec Continental Cycling Team) i do drugiego etapu przystąpił w żółtej koszulce lidera.

O 17:00 kolarze wyruszyli na trasę drugiego etapu z Tuszyna do Sieradza, a do przejechania mieli 140,8 km.

Niedługo po starcie zaatakował Artur Detko (Reprezentacja Polski), który z każdym kilometrem powiększał przewagę. Największa różnica Artura nad peletonem to prawie 7 minut. Im bliżej do mety tym w peletonie “szło” coraz mocniejsze tempo. Na 90 kilometrze usytuowana była lotna premia, którą wygrał jeszcze Detko, jednak po chwili został wchłonięty przez peleton.

Na kontratak zdecydowali się Kamil Migdoł (Wibatech-LMGK Ziemia Brzeska) oraz Oleksander Golovash (Kolss Cycling Team). Siła peletonu nie dała szans także tym śmiałkom.

Finisz z peletonu wygrał dobrze nam znany z polskich szos, Andre Schulze który w zeszłym roku reprezentował barwy CCC Polsat. Niemiec pokonał Marko Kumpa i Michaela Schweizera. Najlepszy z Polaków, Sylwester Janiszewski (CCC Polsat) był ósmy.

W generalce prowadzi Schulze, Janiszewski jest siódmy.

Pełne wyniki > tutaj

Galeria zdjęć > tutaj