Drużyna Whirlpool – Author wykręciła najlepszy rezultat, podczas 1. etapu Czech Cycling Tour. Drugie miejsce przypadło dla kolarzy Endura Racing, trzecie dla Itera-Katusha. Ekipa BDC MarcPol Team uzyskała 8. czas.

Wszystkie składy musiały przejechać 25,9 kilometrową trasę w Uczniowie. Najszybciej ten dystans pokonali gospodarze z Whirlpool-Author. Czeska ekipa potrzebowała na to 27 minut i 34 sekund. 18s stracili do nich Brytyjczycy z Endura Racing, a Rosjanom z Itera-Katusha do triumfu zabrakło 23 sekund.

Polska drużyna startująca w wyścigu – BDC MarcPol przejechała trasę w czasie gorszym o 54 sekundy od zwycięzców. Podopiecznym Dariusza Banaszka, dało to 8. pozycję.

Do drugiego etapu w koszulce lidera wystartuje Stanislav Kozubek.