BDC MarcPol wystartuje w wyścigu Dookoła Czech (28.6-1.7). W ubiegłym roku Dariusz Baranowski wygrał „królewski” etap, a w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce. Tym razem dyrektor Dariusz Banaszek również liczy na sukcesy, a bardzo prestiżowo traktuje pierwszy etap, jazdę drużynową na czas.

Wyścig składa się z czterech etapów. Oprócz TTT trzy odcinki prowadzą po czeskich kopcach. Na starcie 23 zespoły w siedmioosobowych składach, w tym Endura Racing, Itera Katjusza, ISD Lampre czy Whirpool…

Skład ekipy BDC MarcPol: Dariusz Rudnicki, Robert Radosz, Dariusz Baranowski, Piotr Kirpsza, Wojciech Ziółkowski, Mateusz Komar, Eryk Latoń.

Etapy – 1. TTT Uniczow (25,9 km); 2. Ołomuniec – Prostejow 145 km; 3. Jesenik – Szternberg 194 km; dookoła Ołomuńca 179 km.

Źródło: Informacja Prasowa