To już niestety pewna i sprawdzona informacja! Aktualny, podwójny mistrz Polski – Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM) nie będzie w tym sezonie bronił swoich tytułów z przed roku. Wszystko pokrzyżowała kraksa podczas Giro d`Italia.

Marczyński przedwcześnie wycofał się z wyścigu dookoła Włoch, gdzie mocno ucierpiał w kraksie spowodowanej przez Filippo Pozzato (Farnese Vini).  26-letni kolarz próbował kontynuować zmagania z pękniętym żebrem, jednak ból i kłopoty z oddychaniem uniemożliwiły mu dalszą jazdę.

Przerwę w trenowaniu, Marczyński dodatkowo wykorzystał na usunięcie cysty, która przeszkadzała mu podczas długich treningów. Były zawodnik CCC Polsat Polkowice nieco ponad tydzień temu, wrócił dopiero na rower. Informacja ta oznacza, że nie zobaczymy ‘Mańka” na trasie tegorocznych Mistrzostw Polski w Jędrzejowie i Sędziszowie.

Marczyński wróci do rywalizacji podczas lipcowego Tour de Pologne.

Oto co powiedział specjalnie dla czytelników naszosie.pl:

Tak to prawda, nie wystartuję w Mistrzostwach Polski. Wsiadłem na rower nieco ponad tydzień temu i spokojnie trenuje do drugiej części sezonu. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem wrócę do ścigania w naszym narodowym Tourze. Sierpień i wrzesień powinien być już całkiem dobry w moim wykonaniu. MP w tym roku mnie nie interesują i koncentruję się na dobrej końcówce roku, gdzie czeka mnie sporo startów. Niemniej jednak życzę powodzenia wszystkim moim Rodakom na krajowym Czempionacie. 😉 pozdrowixy TM

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej