Znów spada na nas wodospad zarzutów wobec Lance’a Armstronga. Doprawdy trudno już się połapać jaka agencja zakończyła swoje śledztwa, jaka jeszcze nie zaczęła i jakie są ostatecznie kompetencje każdej z tych organizacji. W każdym razie tym razem armaty wytoczyła Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA), a Armstrongowi grozi znowu odebranie wszystkich 7 tytułów Tour de France. Armstrong jest jednak tylko jednym z oskarżonych. Pełny skład ekipy to:

  • Johan Bruyneel, obecnie „konsultant” Radioshack-Nissan i były menadżer US Postal, Discovery i Astany
  • Dr Pedro Celaya, doktor ekipy Radioshack-Nissan wcześniej US Postal, Discovery i ONCE
  • Dr Luis del Moral, doktor sportowy były lekarz US Postal
  • Dr Michele Ferrari, doktor sportowy i bliski znajomy Armstronga
  • Joseph “Pepe” Marti, trener pracujący m.in. z Contadorem kiedyś US Postal
  • Lance Armstrong

Gdyby Armstrong został pozbawiony swoich zwycięstw? Co byśmy otrzymali. Odpowiedź poniżej.

Jeśli zastosować logikę USADY to pierwsze dwa tytuły przeszłyby w ręce Fernando Escartina, choć w 2000r zakończył wyścig zaledwie 8!!! W 2001 wygrałby Andrej Kiwiliew – jeśli nie pamiętacie tego zawodnika, to również dlatego, że tragicznie zginął podczas Paryż – Nicea w 2003. Jego testamentem jest to, że dziś wszyscy jeździmy obowiązkowo w kaskach. W 2002 i 2004 pierwszym „nieumoczonym” kolarzem był Jose Azevedo, chociaż grupy dla których pracował – ONCE i US Postal, takiej wiarygodności nie dają. Pomiędzy tymi latami Haimar Zubeldia – zawodnik nadal aktywny, obecnie w RadioShack – Nissan i 10ty w ostatnim Dauphine de Libere. Ósmy w 2005 Evans miałby już dwa tytuły.

Bartek

Źródło: www.peloton.pl

Obrazek: www.cyclingtips.com.au

Poprzedni artykułDaryl Impey triumfuje na 2 etapie Tour de Slovénie 2012.
Następny artykułSerbia: Kolejna wygrana Richeze. Wspaniała jazda Kirpszy i BDC MarcPol
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments