Daniel Moreno (Katusha) swoim drugim etapowym zwycięstwem, zakończył zmagania w Criterium du Dauphine. W klasyfikacji generalnej francuskiej etapówki,  triumf odniósł Bradley Wiggins (Sky Team).

Ostatni, 7. etap jednego z kilku sprawdzianów formy przed Tour de France to odcinek pomiędzy  Morzine a Châtel o długości 124,5 kilometra. Na trasie znajdowało się kilka ciężkich podjazdów. Również meta znajdowała się na podjeździe.

Dość wcześnie odjechała kilkuosobowa grupka z której skontrowali: Pierre Rolland (Europcar), Jerome Coppel (Saur-Sojasun) oraz Lieuwe Westra (Vacansoleil). Trójka mocnych zawodników dzielnie współpracowała i utrzymywała kilkuminutową przewagę nad resztą stawki.

Różnica z biegiem czasu się zmniejszała. Na zjazdach z  Col du Corbier, z czołówki odpadł Holender, do którego dojechał kontratakujący z grupy faworytów Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale). Z tyłu mocno pracowała Katusha, co spowodowało, że na 10 kilometrów przed kreską dogoniono dwójkę.

Tymczasem duet młodych Francuzów dzielnie trzymał się na czele. Nie była jednak to na tyle skuteczna jazda, by dojechali oni jako pierwsi do mety. Peleton doszedł ich dopiero na 2,5 kilometra przed końcem.

W dość ciężkiej końcówce, w stylu swojego przyjaciela – Joaquima Rodrigueza, wygrał jego pomocnik oraz klubowy kolega – Daniel Moreno. Dla Hiszpana to drugi, zwycięski etap w tej edycji Criterium du Dauphine. Dziś pokonał Luisa Leona Sancheza (Rabobank) oraz Cadela Evansa (BMC-Racing). Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale), był dziś 21.

W klasyfikacji generalnej, Bradley Wiggins o 1 minutę i 17 sekund pokonał kolegę z ekipy – Michaela Rogersa oraz o 1 minutę i 26 sekund Cadela Evansa (BMC-Racing).

Wyniki:

1 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 2:59:37
2 Luis-Leon SANCHEZ RABOBANK CYCLING TEAM 0:00:00
3 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:00
4 Edvald Boasson HAGEN SKY PROCYCLING 0:00:00
5 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:00:00
6 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 0:00:00
7 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL TEAM 0:00:00
8 Dries DEVENYNS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
9 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:00
10 Michael ROGERS SKY PROCYCLING 0:00:07
11 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:07
12 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK-NISSAN 0:00:07
13 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 0:00:10
14 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 0:00:10
15 Wilco KELDERMAN RABOBANK CYCLING TEAM 0:00:10
16 Daniel NAVARRO TEAM SAXO BANK 0:00:10
17 Vasil KIRYIENKA MOVISTAR TEAM 0:00:10
18 Tony GALLOPIN RADIOSHACK-NISSAN 0:00:10
19 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 0:00:10
20 Tiago MACHADO RADIOSHACK-NISSAN 0:00:15
21 Maciej PATERSKI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:00:15
22 Federico CANUTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:00:15
23 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:23
24 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO BANK 0:00:23
25 Rémy DI GREGORIO COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:00:23
26 Bruno PIRES TEAM SAXO BANK 0:00:23
27 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:00:23
28 Fabrice JEANDESBOZ SAUR-SOJASUN 0:00:23
29 Guillaume LEVARLET SAUR-SOJASUN 0:00:23
30 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:00:38
31 Daniel MARTIN GARMIN – BARRACUDA 0:00:38
32 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:00:38
33 Maxime MEDEREL SAUR-SOJASUN 0:00:38
34 Alexandre GENIEZ TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:53
35 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:01:08
36 Jérôme COPPEL SAUR-SOJASUN 0:01:24
37 Matteo CARRARA VACANSOLEIL-DCM 0:01:41
38 Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 0:01:42
39 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:01:46
40 Dominik NERZ LIQUIGAS-CANNONDALE 0:01:55
41 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:02:17
42 Vincenzo NIBALI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:02:17
43 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:02:17
44 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:02:36
45 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:02:36
46 Marco MARZANO LAMPRE – ISD 0:04:10
47 Nicolas EDET COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:04:10
48 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:05:57
49 Matthieu LADAGNOUS FDJ-BIGMAT 0:06:11
50 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 0:06:11
51 Anthony ROUX FDJ-BIGMAT 0:06:11
52 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:06:11
53 Jorge AZANZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:06:11
54 Markel IRIZAR RADIOSHACK-NISSAN 0:06:11
55 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:06:11
56 Gerald CIOLEK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:11
57 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:06:11
58 Christophe LE MEVEL GARMIN – BARRACUDA 0:06:11
59 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA LIQUIGAS-CANNONDALE 0:06:11
60 David LOPEZ GARCIA MOVISTAR TEAM 0:06:11
61 Yoann BAGOT COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:06:11
62 Brice FEILLU SAUR-SOJASUN 0:06:11
63 Dmitriy FOFONOV ASTANA PRO TEAM 0:06:11
64 Julien SIMON SAUR-SOJASUN 0:06:11
65 Rémi PAURIOL FDJ-BIGMAT 0:06:11
66 Nicki SORENSEN TEAM SAXO BANK 0:06:11
67 David ARROYO MOVISTAR TEAM 0:06:11
68 Kristjan KOREN LIQUIGAS-CANNONDALE 0:06:11
69 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:11
70 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:11
71 George HINCAPIE BMC RACING TEAM 0:06:11
72 Steve MORABITO BMC RACING TEAM 0:06:11
73 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:06:11
74 Carlos BARREDO RABOBANK CYCLING TEAM 0:06:11
75 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:06:11
76 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:06:11
77 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL TEAM 0:06:11
78 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:06:11
79 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:06:11
80 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL TEAM 0:06:11
81 David MONCOUTIE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:06:11
82 Andrey KASHECHKIN ASTANA PRO TEAM 0:06:11
83 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:06:11
84 Daniele PIETROPOLLI LAMPRE – ISD 0:06:11
85 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 0:06:11
86 Bram TANKINK RABOBANK CYCLING TEAM 0:06:11
87 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:06:11
88 Nicolas VOGONDY COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:06:11
89 Oleksandr KVACHUK LAMPRE – ISD 0:06:11
90 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:06:11
91 Simone STORTONI LAMPRE – ISD 0:06:11
92 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:06:11
93 David MILLAR GARMIN – BARRACUDA 0:07:13
94 Daniele RATTO LIQUIGAS-CANNONDALE 0:08:13
95 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:09:03
96 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:09:03
97 Paul MARTENS RABOBANK CYCLING TEAM 0:09:03
98 Michel KREDER GARMIN – BARRACUDA 0:09:03
99 Alessandro VANOTTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:09:03
100 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:09:03
101 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:09:03
102 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:09:03
103 Denys KOSTYUK LAMPRE – ISD 0:09:03
104 Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 0:09:03
105 Travis MEYER ORICA GREENEDGE 0:09:03
106 Matthew LLOYD LAMPRE – ISD 0:09:03
107 Cyril LEMOINE SAUR-SOJASUN 0:09:03
108 Leonardo DUQUE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:09:03
109 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:09:03
110 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:10:34
111 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:10:34
112 Yuriy KRIVTSOV LAMPRE – ISD 0:10:34
113 Arthur VICHOT FDJ-BIGMAT 0:10:34
114 Sébastien HINAULT AG2R LA MONDIALE 0:10:34
115 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:10:34
116 Yukihiro DOI TEAM ARGOS-SHIMANO 0:10:34
117 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK-NISSAN 0:11:05
118 Rein TAARAMAE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:11:05
119 Alexandre VINOKOUROV ASTANA PRO TEAM 0:13:20
120 Maxim BELKOV KATUSHA TEAM 0:13:20
121 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 0:13:45
122 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:13:45
123 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:13:45
124 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 0:13:45
125 Kenny DE HAES LOTTO-BELISOL TEAM 0:13:45
126 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:13:45
127 Michael MATTHEWS RABOBANK CYCLING TEAM 0:13:45
128 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:13:45
129 Hayden ROULSTON RADIOSHACK-NISSAN 0:13:45
130 Davide CIMOLAI LAMPRE – ISD 0:13:45
131 Maarten TJALLINGII RABOBANK CYCLING TEAM 0:13:45
132 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:13:45
133 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-BELISOL TEAM 0:13:45
134 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:13:45
135 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:13:45
136 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL TEAM 0:13:45
137 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:13:45
138 Maarten NEYENS LOTTO-BELISOL TEAM 0:13:45
139 Bert GRABSCH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:13:45
140 Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 0:13:45
141 Mikel LANDA MEANA EUSKALTEL – EUSKADI 0:13:45
142 Joss VAN EMDEN RABOBANK CYCLING TEAM 0:13:45
143 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:13:45
144 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:13:45
145 Roger KLUGE TEAM ARGOS-SHIMANO 0:13:45
146 Murilo Antoniobil FISCHER GARMIN – BARRACUDA 0:13:45
147 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:13:45
148 David TANNER TEAM SAXO BANK 0:18:36
149 Alan PEREZ LEZAUN EUSKALTEL – EUSKADI 0:18:36
150 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO BANK 0:18:36
151 Kasper KLOSTERGAARD-LARSEN TEAM SAXO BANK 0:18:40

55 Christophe KERN TEAM EUROPCAR Hors Délais
26 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM Abandon
38 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL TEAM Abandon
51 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 26:40:46
2 Michael ROGERS SKY PROCYCLING 0:01:17
3 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:01:26
4 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:01:45
5 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL TEAM 0:02:12
6 Vasil KIRYIENKA MOVISTAR TEAM 0:02:58
7 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 0:03:07
8 Wilco KELDERMAN RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:26
9 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:03:34
10 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK-NISSAN 0:03:50
11 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 0:03:55
12 Luis-Leon SANCHEZ RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:57
13 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 0:04:34
14 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:04:49
15 Bruno PIRES TEAM SAXO BANK 0:05:21
16 Daniel NAVARRO TEAM SAXO BANK 0:05:39
17 Jérôme COPPEL SAUR-SOJASUN 0:05:53
18 Tiago MACHADO RADIOSHACK-NISSAN 0:06:44
19 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:09:06
20 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:09:17
21 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:09:59
22 Maxime MEDEREL SAUR-SOJASUN 0:10:15
23 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:10:16
24 Fabrice JEANDESBOZ SAUR-SOJASUN 0:11:13
25 Guillaume LEVARLET SAUR-SOJASUN 0:12:02
26 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 0:12:31
27 Alexandre GENIEZ TEAM ARGOS-SHIMANO 0:14:04
28 Vincenzo NIBALI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:14:36
29 Matteo CARRARA VACANSOLEIL-DCM 0:14:52
30 Rémy DI GREGORIO COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:15:40
31 Andrey KASHECHKIN ASTANA PRO TEAM 0:16:03
32 Tony GALLOPIN RADIOSHACK-NISSAN 0:16:34
33 Kristjan KOREN LIQUIGAS-CANNONDALE 0:16:40
34 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:16:57
35 Dominik NERZ LIQUIGAS-CANNONDALE 0:17:06
36 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:17:22
37 Maciej PATERSKI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:17:28
38 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:17:34
39 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:17:39
40 Rémi PAURIOL FDJ-BIGMAT 0:18:14
41 Brice FEILLU SAUR-SOJASUN 0:19:05
42 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:19:09
43 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:19:13
44 Christophe LE MEVEL GARMIN – BARRACUDA 0:19:27
45 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:19:43
46 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO BANK 0:22:05
47 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:22:29
48 Bram TANKINK RABOBANK CYCLING TEAM 0:22:32
49 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:22:38
50 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:23:37
51 Edvald Boasson HAGEN SKY PROCYCLING 0:24:08
52 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:24:57
53 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:25:08
54 Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 0:25:42
55 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:25:49
56 Yoann BAGOT COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:26:21
57 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 0:26:49
58 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:26:55
59 Dries DEVENYNS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:27:07
60 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:27:24
61 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA LIQUIGAS-CANNONDALE 0:27:46
62 David ARROYO MOVISTAR TEAM 0:28:19
63 George HINCAPIE BMC RACING TEAM 0:28:25
64 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 0:28:43
65 David MILLAR GARMIN – BARRACUDA 0:29:50
66 Carlos BARREDO RABOBANK CYCLING TEAM 0:30:02
67 Jorge AZANZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:31:05
68 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:31:44
69 Nicki SORENSEN TEAM SAXO BANK 0:31:48
70 Arthur VICHOT FDJ-BIGMAT 0:32:21
71 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:32:43
72 Matthieu LADAGNOUS FDJ-BIGMAT 0:33:02
73 David MONCOUTIE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:33:02
74 Markel IRIZAR RADIOSHACK-NISSAN 0:33:06
75 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:33:17
76 Marco MARZANO LAMPRE – ISD 0:33:17
77 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:34:39
78 Simone STORTONI LAMPRE – ISD 0:34:59
79 Nicolas EDET COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:35:01
80 Federico CANUTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:35:15
81 Steve MORABITO BMC RACING TEAM 0:36:00
82 Dmitriy FOFONOV ASTANA PRO TEAM 0:36:40
83 Mikel LANDA MEANA EUSKALTEL – EUSKADI 0:36:46
84 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:37:07
85 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL TEAM 0:38:43
86 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:39:52
87 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:40:14
88 Nicolas VOGONDY COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:40:16
89 Paul MARTENS RABOBANK CYCLING TEAM 0:41:01
90 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:41:05
91 Gerald CIOLEK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:41:21
92 Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 0:41:46
93 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:41:49
94 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:42:39
95 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:44:13
96 Rein TAARAMAE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:44:25
97 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:44:53
98 David LOPEZ GARCIA MOVISTAR TEAM 0:45:13
99 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:45:25
100 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:45:27
101 Anthony ROUX FDJ-BIGMAT 0:45:48
102 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:46:35
103 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL TEAM 0:46:36
104 Maxim BELKOV KATUSHA TEAM 0:46:42
105 Julien SIMON SAUR-SOJASUN 0:47:14
106 Daniel MARTIN GARMIN – BARRACUDA 0:47:31
107 Alessandro VANOTTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:47:33
108 Daniele PIETROPOLLI LAMPRE – ISD 0:47:38
109 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:47:58
110 Hayden ROULSTON RADIOSHACK-NISSAN 0:48:57
111 Cyril LEMOINE SAUR-SOJASUN 0:49:41
112 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:49:42
113 Matthew LLOYD LAMPRE – ISD 0:49:45
114 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK-NISSAN 0:51:45
115 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:52:26
116 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:52:30
117 Denys KOSTYUK LAMPRE – ISD 0:52:42
118 Daniele RATTO LIQUIGAS-CANNONDALE 0:53:25
119 Alexandre VINOKOUROV ASTANA PRO TEAM 0:53:32
120 Leonardo DUQUE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:54:15
121 Michel KREDER GARMIN – BARRACUDA 0:55:05
122 Bert GRABSCH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:55:08
123 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:55:25
124 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 0:55:46
125 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:56:22
126 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:56:56
127 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL TEAM 0:57:41
128 Kasper KLOSTERGAARD-LARSEN TEAM SAXO BANK 0:58:14
129 Murilo Antoniobil FISCHER GARMIN – BARRACUDA 0:58:24
130 Sébastien HINAULT AG2R LA MONDIALE 0:58:39
131 Oleksandr KVACHUK LAMPRE – ISD 1:00:55
132 Yuriy KRIVTSOV LAMPRE – ISD 1:01:04
133 Maarten TJALLINGII RABOBANK CYCLING TEAM 1:01:51
134 Yukihiro DOI TEAM ARGOS-SHIMANO 1:02:45
135 Travis MEYER ORICA GREENEDGE 1:02:50
136 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 1:04:35
137 David TANNER TEAM SAXO BANK 1:06:41
138 Michael MATTHEWS RABOBANK CYCLING TEAM 1:06:49
139 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 1:09:29
140 Davide CIMOLAI LAMPRE – ISD 1:10:12
141 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 1:12:17
142 Danny PATE SKY PROCYCLING 1:12:28
143 Maarten NEYENS LOTTO-BELISOL TEAM 1:15:44
144 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO BANK 1:15:52
145 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-BELISOL TEAM 1:17:29
146 Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 1:20:13
147 Kenny DE HAES LOTTO-BELISOL TEAM 1:23:00
148 Joss VAN EMDEN RABOBANK CYCLING TEAM 1:23:18
149 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 1:25:34
150 Roger KLUGE TEAM ARGOS-SHIMANO 1:27:02
151 Alan PEREZ LEZAUN EUSKALTEL – EUSKADI 1:31:10