Cadel Evans (BMC Racing Team) po pięknej ucieczce w końcówce wygrał 1. etap Criterium du Dauphine. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejął dotychczasowy wicelider – Bradley Wiggins (Sky Team).

Pierwszy etap to pagórkowaty odcinek pomiędzy miejscowościami Seyssins, a Saint-Valliero długości 187 kilometrów.

Po kilku atakach, na około 5 kilometrze zawiązała się ucieczka w składzie: Sep Vanmarcke (Garmin) , Giovanni Bernaudeau (Europcar), Markel Irizar (RadioShack), Maarten Tjallingii (Rabobank), Yukihiro Doi (Argos-Shimano) oraz Nicolas Edet (Cofidis). Czołówka maksymalnie zyskała ponad 13 minut przewagi.

W peletonie, tempo nadawały jednak drużyny Omega Pharma – Quick Step oraz BMC Racing, przez co przewaga uciekinierów zaczęła spadać. Ostatniego z harcowników, Markela Irizara doścignięto na zjazdach z ostatniej premii górskiej – na około 7 kilometrów przed końcem.

Wtedy, na krętym, technicznym odcinku na akcję zdecydowała się trójka: Cadel Evans, Jerome Coppel (Saur-Sojasun) oraz Alexander Kashechkin (Astana). By odjazd się powiódł, dwoił się i troił Australijczyk. Ubiegłoroczny triumfator Tour de France miał dziś niespożyte siły, ponieważ na finiszu zdołał jeszcze pokonać Francuza i Kazacha.

Rozerwany peleton ze stratą 4 sekund przyprowadził młodziutki Nacer Bouhanni (FDJ-BigMat). Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) był 103. ze stratą 27 sekund. Zaskakująca, słaba forma Andy Schlecka (RadioShack-Nissan-Trek) nie ulega zmianie. Jeden z pretendentów do wygranej w zaczynającej się za niecały miesiąc Wielkiej Pętli – odpadł z grupy na ostatnim podjeździe, który wjechali sprinterzy m.in Borut Bozic (Astana).

Nowym liderem został Bradley Wiggins. Brytyjczyk ma sekundę przewagi nad Evansem oraz dwie nad Andrey`em Grivko (Astana).

Wyniki 1. etapu:

1 11 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 04:36:21
2 191 Jérôme COPPEL SAUR-SOJASUN 00:00:00
3 27 Andrey KASHECHKIN ASTANA PRO TEAM 00:00:00
4 112 * Nacer BOUHANNI FDJ-BIGMAT 00:00:04
5 72 * Tony GALLOPIN RADIOSHACK-NISSAN 00:00:04
6 22 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00:04
7 163 Gerald CIOLEK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:04
8 198 Julien SIMON SAUR-SOJASUN 00:00:04
9 86 * Daniele RATTO LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:04
10 3 * Edvald Boasson HAGEN SKY PROCYCLING 00:00:04
11 84 * Dominik NERZ LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:04
12 25 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 00:00:04
13 46 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 00:00:04
14 184 Paul MARTENS RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:04
15 126 David MILLAR GARMIN – BARRACUDA 00:00:04
16 67 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 00:00:04
17 181 Luis-Leon SANCHEZ RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:04
18 31 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL TEAM 00:00:04
19 212 Matteo CARRARA VACANSOLEIL-DCM 00:00:04
20 37 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL TEAM 00:00:04
21 146 Bruno PIRES TEAM SAXO BANK 00:00:04
22 23 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 00:00:04
23 94 Leonardo DUQUE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:04
24 217 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 00:00:04
25 63 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 00:00:04
26 162 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:04
27 13 George HINCAPIE BMC RACING TEAM 00:00:04
28 8 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 00:00:04
29 194 Fabrice JEANDESBOZ SAUR-SOJASUN 00:00:04
30 43 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 00:00:04
31 51 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:04
32 121 Christophe LE MEVEL GARMIN – BARRACUDA 00:00:04
33 106 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:04
34 12 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 00:00:04
35 204 * Alexandre GENIEZ TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:04
36 151 Juan Jose COBO ACEBO MOVISTAR TEAM 00:00:04
37 195 Cyril LEMOINE SAUR-SOJASUN 00:00:04
38 152 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 00:00:04
39 54 * Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:04
40 186 Bram TANKINK RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:04
41 92 * Yoann BAGOT COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:04
42 161 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:04
43 123 Murilo Antoniobil FISCHER GARMIN – BARRACUDA 00:00:04
44 77 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK-NISSAN 00:00:04
45 213 * Stephan DENIFL VACANSOLEIL-DCM 00:00:04
46 61 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:04
47 182 Carlos BARREDO RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:04
48 96 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:04
49 118 * Arthur VICHOT FDJ-BIGMAT 00:00:04
50 141 Daniel NAVARRO TEAM SAXO BANK 00:00:04
51 108 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:04
52 18 * Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:04
53 81 Vincenzo NIBALI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:04
54 75 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK-NISSAN 00:00:04
55 6 Richie PORTE SKY PROCYCLING 00:00:04
56 155 Vasil KIRYIENKA MOVISTAR TEAM 00:00:04
57 66 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 00:00:04
58 83 Kristjan KOREN LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:04
59 138 Simone STORTONI LAMPRE – ISD 00:00:04
60 58 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 00:00:04
61 1 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 00:00:04
62 164 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:04
63 105 * Mikel LANDA MEANA EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:04
64 193 Brice FEILLU SAUR-SOJASUN 00:00:04
65 7 Michael ROGERS SKY PROCYCLING 00:00:04
66 192 * Anthony DELAPLACE SAUR-SOJASUN 00:00:04
67 178 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 00:00:04
68 73 Markel IRIZAR RADIOSHACK-NISSAN 00:00:04
69 93 Rémy DI GREGORIO COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:04
70 48 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 00:00:04
71 4 Christian KNEES SKY PROCYCLING 00:00:04
72 183 * Wilco KELDERMAN RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:04
73 113 Arnaud GERARD FDJ-BIGMAT 00:00:04
74 157 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 00:00:04
75 74 Tiago MACHADO RADIOSHACK-NISSAN 00:00:04
76 196 Guillaume LEVARLET SAUR-SOJASUN 00:00:04
77 116 Rémi PAURIOL FDJ-BIGMAT 00:00:04
78 62 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 00:00:04
79 165 Dries DEVENYNS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:04
80 2 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 00:00:04
81 91 * Rein TAARAMAE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:04
82 158 * Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 00:00:04
83 147 Nicki SORENSEN TEAM SAXO BANK 00:00:04
84 41 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 00:00:04
85 28 * Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 00:00:04
86 115 Matthieu LADAGNOUS FDJ-BIGMAT 00:00:04
87 45 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 00:00:04
88 197 Maxime MEDEREL SAUR-SOJASUN 00:00:04
89 53 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 00:00:04
90 171 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 00:00:27
91 148 David TANNER TEAM SAXO BANK 00:00:27
92 55 Christophe KERN TEAM EUROPCAR 00:00:27
93 185 * Michael MATTHEWS RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:27
94 88 Alessandro VANOTTI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:27
95 33 * Gert DOCKX LOTTO-BELISOL TEAM 00:00:27
96 173 * Luke DURBRIDGE ORICA GREENEDGE 00:00:27
97 154 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 00:00:27
98 114 Arnold JEANNESSON FDJ-BIGMAT 00:00:27
99 24 Dmitriy FOFONOV ASTANA PRO TEAM 00:00:27
100 17 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 00:00:27
101 97 David MONCOUTIE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:27
102 26 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 00:00:27
103 85 Maciej PATERSKI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:27
104 14 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:27
105 42 Maxim BELKOV KATUSHA TEAM 00:00:27
106 44 * Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 00:00:27
107 156 David LOPEZ GARCIA MOVISTAR TEAM 00:00:27
108 57 * Kévin REZA TEAM EUROPCAR 00:00:27
109 167 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:27
110 144 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO BANK 00:00:27
111 95 * Nicolas EDET COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:27
112 136 Marco MARZANO LAMPRE – ISD 00:00:42
113 65 Sébastien HINAULT AG2R LA MONDIALE 00:00:42
114 47 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 00:00:42
115 87 * Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:42
116 82 Federico CANUTI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:42
117 56 * Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 00:00:42
118 218 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 00:00:42
119 137 Daniele PIETROPOLLI LAMPRE – ISD 00:00:42
120 205 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:42
121 131 * Davide CIMOLAI LAMPRE – ISD 00:00:42
122 102 Jorge AZANZA EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:42
123 117 * Anthony ROUX FDJ-BIGMAT 00:00:58
124 98 Nicolas VOGONDY COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:01:45
125 135 Matthew LLOYD LAMPRE – ISD 00:01:45
126 187 Maarten TJALLINGII RABOBANK CYCLING TEAM 00:02:46
127 215 * Pim LIGTHART VACANSOLEIL-DCM 00:02:46
128 128 * Sep VANMARCKE GARMIN – BARRACUDA 00:02:46
129 203 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:10
130 201 * John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:10
131 206 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:10
132 208 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:10
133 133 Yuriy KRIVTSOV LAMPRE – ISD 00:03:10
134 134 Oleksandr KVACHUK LAMPRE – ISD 00:03:10
135 132 Denys KOSTYUK LAMPRE – ISD 00:03:10
136 76 Hayden ROULSTON RADIOSHACK-NISSAN 00:03:10
137 21 Alexandre VINOKOUROV ASTANA PRO TEAM 00:03:10
138 71 Andy SCHLECK RADIOSHACK-NISSAN 00:03:10
139 124 * Michel KREDER GARMIN – BARRACUDA 00:03:10
140 216 * Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 00:03:10
141 122 Koldo FERNANDEZ GARMIN – BARRACUDA 00:03:10
142 143 Juan Jose HAEDO TEAM SAXO BANK 00:03:10
143 142 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO BANK 00:03:10
144 177 * Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 00:03:10
145 145 Kasper KLOSTERGAARD-LARSEN TEAM SAXO BANK 00:03:10
146 68 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:03:10
147 214 Stijn DEVOLDER VACANSOLEIL-DCM 00:03:10
148 153 David ARROYO MOVISTAR TEAM 00:03:10
149 36 * Tosh VAN DER SANDE LOTTO-BELISOL TEAM 00:03:10
150 38 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL TEAM 00:03:10
151 15 Steve MORABITO BMC RACING TEAM 00:03:10
152 16 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 00:03:10
153 64 Sylvain GEORGES AG2R LA MONDIALE 00:03:10
154 176 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 00:03:10
155 172 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 00:03:10
156 107 Alan PEREZ LEZAUN EUSKALTEL – EUSKADI 00:04:24
157 211 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 00:04:24
158 52 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:04:24
159 188 Joss VAN EMDEN RABOBANK CYCLING TEAM 00:04:24
160 168 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:06:14
161 127 Sébastien ROSSELER GARMIN – BARRACUDA 00:06:14
162 32 Kenny DE HAES LOTTO-BELISOL TEAM 00:06:14
163 34 Maarten NEYENS LOTTO-BELISOL TEAM 00:06:14
164 35 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL TEAM 00:06:14
165 111 Pierrick FEDRIGO FDJ-BIGMAT 00:06:14
166 166 Bert GRABSCH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:06:14
167 5 Danny PATE SKY PROCYCLING 00:06:14
168 207 Roger KLUGE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:06:14
169 174 * Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 00:06:14
170 202 Yukihiro DOI TEAM ARGOS-SHIMANO 00:07:03
171 175 * Travis MEYER ORICA GREENEDGE 00:08:27
172 125 Daniel MARTIN GARMIN – BARRACUDA 00:16:39
173 104 * Ricardo GARCIA AMBROA EUSKALTEL – EUSKADI 00:23:54
174 103 * Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 00:23:54
175 101 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 00:23:54


Klasyfikacja generalna:
1 1 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 04:43:04
2 11 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 00:00:01
3 25 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 00:00:02
4 182 Carlos BARREDO RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:02
5 161 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:04
6 184 Paul MARTENS RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:04
7 162 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:05
8 191 Jérôme COPPEL SAUR-SOJASUN 00:00:06
9 152 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 00:00:06
10 3 * Edvald Boasson HAGEN SKY PROCYCLING 00:00:06
11 6 Richie PORTE SKY PROCYCLING 00:00:07
12 217 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 00:00:08
13 163 Gerald CIOLEK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:08
14 73 Markel IRIZAR RADIOSHACK-NISSAN 00:00:08
15 126 David MILLAR GARMIN – BARRACUDA 00:00:09
16 181 Luis-Leon SANCHEZ RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:09
17 195 Cyril LEMOINE SAUR-SOJASUN 00:00:09
18 186 Bram TANKINK RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:09
19 81 Vincenzo NIBALI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:09
20 7 Michael ROGERS SKY PROCYCLING 00:00:09
21 155 Vasil KIRYIENKA MOVISTAR TEAM 00:00:10
22 31 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL TEAM 00:00:10
23 157 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 00:00:10
24 66 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 00:00:11
25 113 Arnaud GERARD FDJ-BIGMAT 00:00:11
26 18 * Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:11
27 178 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 00:00:11
28 147 Nicki SORENSEN TEAM SAXO BANK 00:00:12
29 72 * Tony GALLOPIN RADIOSHACK-NISSAN 00:00:12
30 12 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 00:00:12
31 83 Kristjan KOREN LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:13
32 28 * Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 00:00:13
33 41 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 00:00:13
34 23 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 00:00:14
35 13 George HINCAPIE BMC RACING TEAM 00:00:14
36 91 * Rein TAARAMAE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:15
37 2 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 00:00:15
38 204 * Alexandre GENIEZ TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:15
39 51 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:16
40 146 Bruno PIRES TEAM SAXO BANK 00:00:16
41 67 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 00:00:17
42 158 * Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 00:00:17
43 108 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:17
44 74 Tiago MACHADO RADIOSHACK-NISSAN 00:00:17
45 141 Daniel NAVARRO TEAM SAXO BANK 00:00:19
46 27 Andrey KASHECHKIN ASTANA PRO TEAM 00:00:19
47 115 Matthieu LADAGNOUS FDJ-BIGMAT 00:00:20
48 183 * Wilco KELDERMAN RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:20
49 77 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK-NISSAN 00:00:21
50 116 Rémi PAURIOL FDJ-BIGMAT 00:00:21
51 37 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL TEAM 00:00:22
52 198 Julien SIMON SAUR-SOJASUN 00:00:22
53 4 Christian KNEES SKY PROCYCLING 00:00:22
54 173 * Luke DURBRIDGE ORICA GREENEDGE 00:00:22
55 112 * Nacer BOUHANNI FDJ-BIGMAT 00:00:23
56 61 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:25
57 58 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 00:00:26
58 151 Juan Jose COBO ACEBO MOVISTAR TEAM 00:00:26
59 8 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 00:00:27
60 171 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 00:00:27
61 45 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 00:00:27
62 62 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 00:00:27
63 46 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 00:00:27
64 123 Murilo Antoniobil FISCHER GARMIN – BARRACUDA 00:00:28
65 92 * Yoann BAGOT COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:29
66 196 Guillaume LEVARLET SAUR-SOJASUN 00:00:29
67 138 Simone STORTONI LAMPRE – ISD 00:00:29
68 192 * Anthony DELAPLACE SAUR-SOJASUN 00:00:29
69 94 Leonardo DUQUE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:30
70 193 Brice FEILLU SAUR-SOJASUN 00:00:30
71 213 * Stephan DENIFL VACANSOLEIL-DCM 00:00:32
72 54 * Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:32
73 84 * Dominik NERZ LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:32
74 48 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 00:00:32
75 197 Maxime MEDEREL SAUR-SOJASUN 00:00:33
76 75 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK-NISSAN 00:00:34
77 164 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:34
78 86 * Daniele RATTO LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:34
79 53 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 00:00:35
80 22 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 00:00:36
81 96 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:36
82 185 * Michael MATTHEWS RABOBANK CYCLING TEAM 00:00:36
83 121 Christophe LE MEVEL GARMIN – BARRACUDA 00:00:39
84 212 Matteo CARRARA VACANSOLEIL-DCM 00:00:39
85 194 Fabrice JEANDESBOZ SAUR-SOJASUN 00:00:40
86 93 Rémy DI GREGORIO COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:41
87 55 Christophe KERN TEAM EUROPCAR 00:00:41
88 118 * Arthur VICHOT FDJ-BIGMAT 00:00:41
89 26 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 00:00:44
90 14 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:44
91 42 Maxim BELKOV KATUSHA TEAM 00:00:46
92 43 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 00:00:46
93 167 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:00:47
94 105 * Mikel LANDA MEANA EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:47
95 106 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 00:00:49
96 24 Dmitriy FOFONOV ASTANA PRO TEAM 00:00:50
97 154 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 00:00:50
98 17 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 00:00:50
99 63 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 00:00:51
100 97 David MONCOUTIE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:51
101 33 * Gert DOCKX LOTTO-BELISOL TEAM 00:00:52
102 148 David TANNER TEAM SAXO BANK 00:00:53
103 95 * Nicolas EDET COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:00:55
104 156 David LOPEZ GARCIA MOVISTAR TEAM 00:00:56
105 44 * Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 00:00:56
106 114 Arnold JEANNESSON FDJ-BIGMAT 00:00:57
107 85 Maciej PATERSKI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:00:58
108 57 * Kévin REZA TEAM EUROPCAR 00:01:00
109 131 * Davide CIMOLAI LAMPRE – ISD 00:01:01
110 117 * Anthony ROUX FDJ-BIGMAT 00:01:02
111 144 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO BANK 00:01:02
112 136 Marco MARZANO LAMPRE – ISD 00:01:06
113 87 * Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA LIQUIGAS-CANNONDALE 00:01:06
114 102 Jorge AZANZA EUSKALTEL – EUSKADI 00:01:07
115 218 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 00:01:07
116 205 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:09
117 47 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 00:01:10
118 56 * Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 00:01:12
119 165 Dries DEVENYNS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:01:13
120 88 Alessandro VANOTTI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:01:16
121 137 Daniele PIETROPOLLI LAMPRE – ISD 00:01:16
122 82 Federico CANUTI LIQUIGAS-CANNONDALE 00:01:22
123 65 Sébastien HINAULT AG2R LA MONDIALE 00:01:29
124 98 Nicolas VOGONDY COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 00:02:05
125 135 Matthew LLOYD LAMPRE – ISD 00:02:27
126 187 Maarten TJALLINGII RABOBANK CYCLING TEAM 00:03:06
127 128 * Sep VANMARCKE GARMIN – BARRACUDA 00:03:12
128 215 * Pim LIGTHART VACANSOLEIL-DCM 00:03:13
129 201 * John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:17
130 177 * Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 00:03:18
131 15 Steve MORABITO BMC RACING TEAM 00:03:19
132 64 Sylvain GEORGES AG2R LA MONDIALE 00:03:22
133 143 Juan Jose HAEDO TEAM SAXO BANK 00:03:23
134 21 Alexandre VINOKOUROV ASTANA PRO TEAM 00:03:24
135 214 Stijn DEVOLDER VACANSOLEIL-DCM 00:03:25
136 68 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:03:26
137 76 Hayden ROULSTON RADIOSHACK-NISSAN 00:03:27
138 206 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:28
139 122 Koldo FERNANDEZ GARMIN – BARRACUDA 00:03:29
140 133 Yuriy KRIVTSOV LAMPRE – ISD 00:03:30
141 208 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:32
142 124 * Michel KREDER GARMIN – BARRACUDA 00:03:32
143 16 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 00:03:32
144 71 Andy SCHLECK RADIOSHACK-NISSAN 00:03:34
145 216 * Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 00:03:34
146 145 Kasper KLOSTERGAARD-LARSEN TEAM SAXO BANK 00:03:39
147 38 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL TEAM 00:03:42
148 172 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 00:03:44
149 134 Oleksandr KVACHUK LAMPRE – ISD 00:03:44
150 36 * Tosh VAN DER SANDE LOTTO-BELISOL TEAM 00:03:47
151 142 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO BANK 00:03:49
152 176 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 00:03:50
153 132 Denys KOSTYUK LAMPRE – ISD 00:03:50
154 153 David ARROYO MOVISTAR TEAM 00:03:54
155 203 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 00:03:59
156 211 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 00:04:26
157 188 Joss VAN EMDEN RABOBANK CYCLING TEAM 00:04:37
158 52 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:04:54
159 107 Alan PEREZ LEZAUN EUSKALTEL – EUSKADI 00:05:11
160 174 * Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 00:06:19
161 207 Roger KLUGE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:06:21
162 127 Sébastien ROSSELER GARMIN – BARRACUDA 00:06:23
163 111 Pierrick FEDRIGO FDJ-BIGMAT 00:06:26
164 5 Danny PATE SKY PROCYCLING 00:06:27
165 166 Bert GRABSCH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:06:29
166 168 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 00:06:35
167 32 Kenny DE HAES LOTTO-BELISOL TEAM 00:06:39
168 34 Maarten NEYENS LOTTO-BELISOL TEAM 00:06:41
169 35 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL TEAM 00:06:47
170 202 Yukihiro DOI TEAM ARGOS-SHIMANO 00:07:36
171 175 * Travis MEYER ORICA GREENEDGE 00:08:56
172 125 Daniel MARTIN GARMIN – BARRACUDA 00:17:07
173 103 * Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 00:24:17
174 101 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 00:24:19
175 104 * Ricardo GARCIA AMBROA EUSKALTEL – EUSKADI 00:24:46

Foto: corvospro.com

Andrzej