Podsumowanie drugiej części 15. Tour of Japan, gdzie bardzo aktywnie jechali polscy kolarze.

Podsumowujemy 2. część 15. edycji Tour of Japan. Wcześniej pisaliśmy o pierwszych trzech etapach <tutaj. Teraz czas na relację z pozostałych etapów.

Czwarty etap Tour of Japan padł łupem Włocha Fortunato BALIANI (Team NIPPO). Najlepszy z Polaków – Jarosław DĄBROWSKI (AMORE & VITA) – był 4., a  Mariusz WIESIAK (MATRIX POWERTAG) ukończył etap na odległym 56. miejscu.

Piąty etap  rozstrzygnął się po finiszu z małej grupki. Najlepszy z piątki uciekających był Kam Po WONG (HONG KONG TEAM). Mariusz WIESIAK (MATRIX POWERTAG) był 8, a Jarosław DĄBROWSKI (AMORE & VITA) 11.

Ostatnia odsłona tegorocznego ToJ zakończyła się finiszem z grupy. Najszybszy na kresce był Japończyk Taiji NISHITANI (AISAN RACING TEAM). Mariusz WIESIAK zameldował się na 6. miejscu, a Jarosław DĄBROWSKI był 22.

Triumfatorem klasyfikacji generalnej został Włoch Fortunato BALIANI (Team NIPPO), na kolejnych stopniach podium stanęli  Julian David ARREDONDO MORENO (Team NIPPO) i Jarosław DĄBROWSKI (AMORE & VITA). Drugi z Polaków – Mariusz WIESIAK (MATRIX POWERTAG) – rywalizację zakończył na 18 pozycji.

Koszulkę najaktywniejszego wywalczył zawodnik Aisan RAcing Team Taiji NISHITANI. Trzecim kolarzem w tej klasyfikacji został Mariusz WIESIAK.

Najlepszym góralem 15. ToJ został kolarz Team NIPPO Kolumbijczyk Julian David ARREDONDO MORENO. Na wysokim 8. miejscu uplasował się Jarosław DĄBROWSKI.

Ekipa NIPPO wywalczyła prym w klasyfikacji drużynowej.

Do rywalizacji na pierwszym etapie stanęło 93 zawodników, do mety ostatniego dojechało 63.