Roberto Ferrari (Androni Giocattoli) po ciekawej końcówce wygrał 11. etap Giro d`Italia. Włoch odniósł dziś pierwsze zwycięstwo w tym wyścigu pokonując Francesco Chicchi`ego (Omega Pharma – Quick Step) oraz Tomasa Vaitkusa (Orica GreenEdge). Prowadzenie w generalce zachował Joaquim Rodriguez (Katusha).

Znajdujący się w połowie wyścigu – 11. etap Giro d`Italia to najdłuższy odcinek tegorocznej odsłony imprezy, który liczył sobie aż 255 kilometrów!

Kolarze wystartowali z Asyżu, z kolei meta znajdowała się w uzdrowisku Montecatini Terme. Profil przypominał nieco wyścig Mediolan-San Remo. W połowie najtrudniejszy podjazd, za to w końcówce krótka, dynamiczna hopka, która mocno naciągnęła zasadniczą grupę.

Dziś oglądaliśmy jak na razie najdłuższą ucieczkę w tegorocznej odsłonie Giro. Znaleźli się w niej:  Olivier Kaisen (Lotto), Adrian Saez (Euskaltel-Euskadi), Stefan Denifl (Vacansoleil-DCM), Manuele Boaro (Saxo Bank) i Mickaël Delage (FDJ-BigMat). Peleton nie odpuszczał jednak czołówki za daleko, ponieważ kontrola uciekinierów na tak długim dystansie jest bardzo trudna. Piątka miała maksymalnie nieco ponad 4 minuty przewagi nad resztą stawki.

Drużyny Orica GreenEdge i Sky Team, podjęły się zadania skasowania odjazdu. Jak można było się spodziewać na 30 kilometrów przed kreską wchłonięto uciekinierów, jednak na ambitną akcję zdecydował się Boaro. Dzielny Włoch przez moment powiększał przewagę i miał nawet minutę zapasu nad resztą. Harce podopiecznego Bjarne Riisa zakończyły się tuż przed rozpoczęciem ostatniego podjazdu, czyli na 14 km przed końcem.

Na podjeździe pod Vico atakował Mirco Selvaggi (Vacansoleil-DCM), jednak próba potężnego Włocha zakończyła się niepowodzeniem. Tuż przed szczytem mocno pociągnął Giovanni Visconti (Movistar Team). Mistrz Włoch zabrał za sobą m.in Oscara Gatto (Farnese Vini), Romana Kreuzigera (Astana) i Damiana Caruso (Liquigas-Cannondale). Grupka mocno rozciągnęła zasadniczy peleton i jako pierwsza wjechała na kręte zjazdy.

Na czele goniącego “wężyka” pojawiła się ekipa Liquigas-Cannondale, która kasowała akcję z Romanem Kreuzigerem. Tymczasem z tyłu zgubił się lider klasyfikacji punktowej i faworyt do zwycięstwa na etapie – Matthew Harley Goss (Orica GreenEdge). Dzielnie trzymał się Mark Cavendish (Sky Team).

Na płaskim wszystko się zjechało i rozpoczęła się walka pociągów. Najliczniej zebrali się kolarze Sky, którzy zdominowali ostatnie kilometry. Niestety Brytyjczycy zagubili się na finałowych 1000 metrach, gdzie znajdowało się kilka ostrych zakrętów.

Wykorzystali to Ferrari oraz Vaitkus. Mocno zbudowany Litwin jako pierwszy wyszedł z ostatniego wirażu, jednak tuż za nim kręcił sprawca pamiętnej kraksy z pierwszych etapów. Włoch był zdecydowanie szybszy i to on cieszył się z etapowego triumfu. Drugie miejsce zajął jego rodak Francesco Chicchi, a trzeci był Vaitkus.

Na 23. miejscu znalazł się Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step).

Wyniki:

1 FERRARI Roberto AND 6:49:05 20″
2 CHICCHI Francesco OPQ 0:00 12″
3 VAITKUS Tomas OGE 0:00 8″
4 CAVENDISH Mark SKY 0:00
5 BELLETTI Manuel ALM 0:00
6 NIZZOLO Giacomo RNT 0:00
7 SCHORN Daniel APP 0:00
8 DEMARE Arnaud FDJ 0:00
9 WYSS Danilo BMC 0:00
10 SOUPE Geoffrey FDJ 0:00
11 SABATINI Fabio ITA LIQ 6:49:05 0:00
12 MAES Nikolas BEL OPQ 6:49:05 0:00
13 THOMAS Geraint GBR SKY 6:49:05 0:00
14 FELLINE Fabio ITA AND 6:49:05 0:00
15 MEIER Christian CAN OGE 6:49:05 0:00
16 RENSHAW Mark AUS RAB 6:49:05 0:00
17 SELVAGGI Mirko ITA VCD 6:49:05 0:00
18 BAK Lars Ytting DEN LTB 6:49:05 0:00
19 VERMOTE Julien BEL OPQ 6:49:05 0:00
20 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 6:49:05 0:00
21 LAGUTIN Sergey UZB VCD 6:49:05 0:00
22 HESJEDAL Ryder CAN GRM 6:49:05 0:00
23 GOLAS Michal POL OPQ 6:49:05 0:00 
24 VISCONTI Giovanni ITA MOV 6:49:05 0:00
25 DE GENDT Thomas BEL VCD 6:49:05 0:00
26 KENNAUGH Peter GBR SKY 6:49:05 0:00
27 PINOTTI Marco ITA BMC 6:49:05 0:00
28 DE GREEF Francis BEL LTB 6:49:05 0:00
29 DE CLERCQ Bart BEL LTB 6:49:05 0:00
30 HUZARSKI Bartosz POL APP 6:49:05 0:00 
31 CARUSO Damiano ITA LIQ 6:49:05 0:00
32 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 6:49:05 0:00
33 ROSSELER Sebastien BEL GRM 6:49:05 0:00
34 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 6:49:05 0:00
35 STETINA Peter USA GRM 6:49:05 0:00
36 CUNEGO Damiano ITA LAM 6:49:05 0:00
37 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 6:49:05 0:00
38 GUSTOV Volodymir UKR SAX 6:49:05 0:00
39 PAUWELS Serge BEL OPQ 6:49:05 0:00
40 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 6:49:05 0:00
41 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 6:49:05 0:00
42 TIRALONGO Paolo ITA AST 6:49:05 0:00
43 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 6:49:05 0:00
44 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 6:49:05 0:00
45 GATTO Oscar ITA FAR 6:49:05 0:00
46 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 6:49:05 0:00
47 FAVILLI Elia ITA FAR 6:49:05 0:00
48 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 6:49:05 0:00
49 DUPONT Hubert FRA ALM 6:49:05 0:00
50 DIETZIKER Andreas SUI APP 6:49:05 0:00
51 RIGHI Daniele ITA LAM 6:49:05 0:00
52 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 6:49:05 0:00
53 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 6:49:05 0:00
54 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 6:49:05 0:00
55 SCARPONI Michele ITA LAM 6:49:05 0:00
56 KREUZIGER Roman CZE AST 6:49:05 0:00
57 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 6:49:05 0:00
58 BARTA Jan CZE APP 6:49:05 0:00
59 KANGERT Tanel EST AST 6:49:05 0:00
60 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 6:49:05 0:00
61 CATALDO Dario ITA OPQ 6:49:05 0:00
62 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 6:49:05 0:00
63 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 6:49:05 0:00
64 GARATE Juan Manuel ESP RAB 6:49:05 0:00
65 URAN URAN Rigoberto COL SKY 6:49:05 0:00
66 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 6:49:05 0:00
67 FAILLI Francesco ITA FAR 6:49:05 0:00
68 POZZOVIVO Domenico ITA COG 6:49:05 0:00
69 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 6:49:05 0:00
70 AGNOLI Valerio ITA LIQ 6:49:05 0:00
71 BASSO Ivan ITA LIQ 6:49:05 0:00
72 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 6:49:05 0:00
73 TSCHOPP Johann SUI BMC 6:49:05 0:00
74 CAPECCHI Eros ITA LIQ 6:49:05 0:00
75 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 6:49:05 0:00
76 CASAR Sandy FRA FDJ 6:49:05 0:00
77 GADRET John FRA ALM 6:49:05 0:00
78 SZMYD Sylvester POL LIQ 6:49:05 0:00 
79 MOUREY Francis FRA FDJ 6:49:05 0:00
80 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 6:49:05 0:00
81 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 6:49:05 0:00
82 VELITS Martin SVK OPQ 6:49:05 0:00
83 ULISSI Diego ITA LAM 6:49:05 0:00
84 PETROV Evgeni RUS AST 6:49:05 0:00
85 VANDEVELDE Christian USA GRM 6:49:05 0:00
86 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 6:49:05 0:00
87 GASPAROTTO Enrico ITA AST 6:49:05 0:00
88 BATTAGLIN Enrico ITA COG 6:49:05 0:00
89 BILLE Gaetan BEL LTB 6:49:05 0:00
90 BANDIERA Marco ITA OPQ 6:49:05 0:00
91 BALLAN Alessandro ITA BMC 6:49:05 0:00
92 LUND Anders DEN SAX 6:49:05 0:00
93 TOSATTO Matteo ITA SAX 6:49:05 0:00
94 STANNARD Ian GBR SKY 6:49:05 0:00
95 SCHLECK Frank LUX RNT 6:49:05 0:00
96 TXURRUKA Amets ESP EUS 6:49:05 0:00
97 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 6:49:05 0:00
98 BENEDETTI Cesare ITA APP 6:49:05 0:00
99 PIRAZZI Stefano ITA COG 6:49:05 0:00
100 SELLA Emanuele ITA AND 6:49:05 0:00
101 DE MARCHI Alessandro ITA AND 6:49:05 0:00
102 RABOTTINI Matteo ITA FAR 6:49:05 0:00
103 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 6:49:05 0:00
104 HANSEN Adam AUS LTB 6:49:05 0:00
105 EISEL Bernhard AUT SKY 6:49:05 0:00
106 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 6:49:05 0:00
107 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 6:49:05 0:00
108 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 6:49:05 0:00
109 BAKELANTS Jan BEL RNT 6:49:05 0:00
110 ROHREGGER Thomas AUT RNT 6:49:05 0:00
111 BAUER Jack NZL GRM 6:49:05 0:00
112 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 6:49:05 0:00
113 COLBRELLI Sonny ITA COG 6:49:05 0:00
114 IMPEY Daryl RSA OGE 6:49:05 0:00
115 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 6:49:05 0:00
116 MODOLO Sacha ITA COG 6:49:05 0:00
117 BRANDLE Matthias AUT APP 6:52:23 3:18
118 ZEITS Andrey KAZ AST 6:52:23 3:18
119 PERGET Mathieu FRA ALM 6:52:23 3:18
120 ROBERTS Luke AUS SAX 6:52:23 3:18
121 BROWN Graeme AUS RAB 6:52:23 3:18
122 KRISTOFF Alexander NOR KAT 6:52:23 3:18
123 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 6:52:33 3:28
124 PONZI Simone ITA AST 6:53:03 3:58
125 MAZZANTI Luca ITA FAR 6:53:03 3:58
126 BOS Theo NED RAB 6:53:05 4:00
127 LANCASTER Brett AUS OGE 6:53:05 4:00
128 VANENDERT Dennis BEL LTB 6:53:05 4:00
129 ROLLIN Dominique CAN FDJ 6:53:05 4:00
130 TUFT Svein CAN OGE 6:53:05 4:00
131 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 6:53:05 4:00 
132 PAGANI Angelo ITA COG 6:53:05 4:00
133 GASTAUER Ben LUX ALM 6:53:05 4:00
134 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 6:53:05 4:00 
135 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 6:53:05 4:00
136 BERARD Julien FRA ALM 6:53:05 4:00
137 MALORI Adriano ITA LAM 6:53:05 4:00
138 OLIVEIRA Nelson POR RNT 6:53:05 4:00
139 BONO Matteo ITA LAM 6:53:05 4:00
140 ZAUGG Oliver SUI RNT 6:53:05 4:00
141 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 6:53:05 4:00
142 BULGAC Brian NED LTB 6:55:48 6:43
143 SAMOILAU Branislau BLR MOV 6:55:48 6:43
144 GUARDINI Andrea ITA FAR 6:55:48 6:43
145 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 6:55:48 6:43
146 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 6:55:48 6:43
147 FRANK Mathias SUI BMC 6:55:48 6:43
148 RASCH Gabriel NOR FDJ 6:55:48 6:43
149 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 6:56:49 7:44
150 BODNAR Maciej POL LIQ 6:59:07 10:02 
151 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 6:59:07 10:02 
152 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 6:59:07 10:02
153 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 6:59:07 10:02
154 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 6:59:07 10:02
155 SALERNO Cristiano ITA LIQ 6:59:07 10:02
156 CLEMENT Stef NED RAB 6:59:07 10:02
157 SERGENT Jesse NZL RNT 6:59:07 10:02
158 PHINNEY Taylor USA BMC 6:59:07 10:02
159 HERMANS Ben BEL RNT 6:59:07 10:02
160 CABEDO Victor ESP EUS 6:59:07 10:02
161 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 6:59:07 10:02
162 DENIFL Stefan AUT VCD 6:59:07 10:02
163 KEIZER Martijn NED VCD 6:59:07 10:02
164 CARRARA Matteo ITA VCD 6:59:07 10:02
165 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 6:59:07 10:02
166 RASMUSSEN Alex DEN GRM 6:59:07 10:02
167 SMUKULIS Gatis LAT KAT 6:59:07 10:02
168 GAZVODA Gregor SLO ALM 6:59:07 10:02
169 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 6:59:07 10:02
170 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 6:59:07 10:02
171 DELAGE Mickael FRA FDJ 6:59:07 10:02 4″
172 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 6:59:07 10:02
173 BOARO Manuele ITA SAX 6:59:07 10:02
174 COLEDAN Marco ITA COG 6:59:07 10:02
175 LOCATELLI Stefano ITA COG 6:59:07 10:02
176 BONNET William FRA FDJ 6:59:07 10:02
177 SCHILLINGER Andreas GER APP 6:59:07 10:02
178 SEUBERT Timon GER APP 6:59:07 10:02
179 KAISEN Olivier BEL LTB 6:59:07 10:02 6″
180 HUNTER Robert RSA GRM 6:59:07 10:02
181 BOBRIDGE Jack AUS OGE 6:59:07 10:02
182 BALLONI Alfredo ITA FAR 6:59:07 10:02
183 GOSS Matthew Harley AUS OGE 6:59:07 10:02
184 CAZAUX Pierre FRA EUS 6:59:07 10:02
185 BRUTT Pavel RUS KAT 6:59:07 10:02
186 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 6:59:07 10:02
187 HUNT Jeremy GBR SKY 6:59:07 10:02
188 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 7:01:38 12:33 2″
189 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 7:01:38 12:33

Klasyfikacja generalna:

1 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER KAT 47:16:39
2 Ryder HESJEDAL GRM 17
3 Paolo TIRALONGO AST 32
4 Roman KREUZIGER AST 52
5 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA MOV 52
6 Ivan BASSO LIQ 57
7 Damiano CARUSO LIQ +1:02
8 Dario CATALDO OPQ +1:03
9 Eros CAPECCHI LIQ +1:09
10 Rigoberto URAN URAN SKY +1:10
11 Michele SCARPONI LAM +1:11
12 Domenico POZZOVIVO COG +1:12
13 Sergio Luis HENAO MONTOYA SKY +1:27
14 Damiano CUNEGO LAM +1:37
15 Bartosz HUZARSKI APP +1:48
16 Sergio PARDILLA BELLON MOV +1:51
17 Sylvester SZMYD LIQ +1:53
18 Johann TSCHOPP BMC +2:02
19 Peter STETINA GRM +2:03
20 Thomas DE GENDT VCD +2:05
21 Giovanni VISCONTI MOV +2:06
22 Marco PINOTTI BMC +2:09
23 Frank SCHLECK RNT +2:11
24 Christian VANDEVELDE GRM +2:11
25 Daniel MORENO FERNANDEZ KAT +2:16
26 Serge PAUWELS OPQ +2:28
27 Tom Jelte SLAGTER RAB +2:43
28 Marzio BRUSEGHIN MOV +2:47
29 John GADRET ALM +2:55
30 Gianluca BRAMBILLA COG +2:58
31 Gustav LARSSON VCD +3:03
32 José RUJANO GUILLEN AND +3:05
33 Juan Manuel GARATE RAB +3:08
34 Kevin SEELDRAEYERS AST +3:08
35 Mikel NIEVE ITURALDE EUS +3:35
36 Bart DE CLERCQ LTB +3:45
37 Sandy CASAR FDJ +4:01
38 Francis DE GREEF LTB +4:10
39 Sergey LAGUTIN VCD +4:10
40 Ivan SANTAROMITA BMC +4:16
41 Hubert DUPONT ALM +4:27
42 Diego ULISSI LAM +4:47
43 Volodymir GUSTOV SAX +4:51
44 Grischa NIERMANN RAB +5:03
45 Jackson RODRIGUEZ AND +7:08
46 Carlos José OCHOA AND +8:45
47 Thomas ROHREGGER RNT +8:49
48 Jan BAKELANTS RNT +9:26
49 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI EUS +9:37
50 Przemyslaw NIEMIEC LAM +10:12
51 Oliver ZAUGG RNT +10:42
52 Emanuele SELLA AND +11:00
53 Juan Antonio FLECHA GIANNONI SKY +11:47
54 Tanel KANGERT AST +13:06
55 Jan BARTA APP +14:34
56 José HERRADA LOPEZ MOV +14:38
57 Branislau SAMOILAU MOV +15:51
58 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ AND +17:25
59 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA RNT +18:02
60 Juan Jose OROZ UGALDE EUS +18:51
61 Francis MOUREY FDJ +19:49
62 Geoffrey SOUPE FDJ +19:50
63 Enrico GASPAROTTO AST +20:39
64 Danilo WYSS BMC +21:02
65 Matteo RABOTTINI FAR +21:02
66 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA MOV +21:43
67 Julien VERMOTE OPQ +21:54
68 Adam HANSEN LTB +22:19
69 Ivan VELASCO MURILLO EUS +22:42
70 Fabio FELLINE AND +23:19
71 Valerio AGNOLI LIQ +23:40
72 Angel VICIOSO ARCOS KAT +24:29
73 Michal GOLAS OPQ +24:31
74 Stefano PIRAZZI COG +26:52
75 Fabio SABATINI LIQ +27:47
76 Matteo TOSATTO SAX +28:17
77 Enrico BATTAGLIN COG +30:14
78 Andreas DIETZIKER APP +31:39
79 Guillaume BONNAFOND ALM +32:57
80 Adriano MALORI LAM +33:27
81 Mathieu PERGET ALM +34:02
82 Ben GASTAUER ALM +34:34
83 Martin VELITS OPQ +34:54
84 Matteo MONTAGUTI ALM +35:25
85 Francesco FAILLI FAR +35:28
86 Alessandro BALLAN BMC +35:43
87 Julien BERARD ALM +35:49
88 Alessandro SPEZIALETTI LAM +36:59
89 Simone PONZI AST +37:28
90 Evgeny PETROV AST +38:00
91 Lars Ytting BAK LTB +38:41
92 Daniele PIETROPOLLI LAM +39:01
93 Francisco José VENTOSO ALBERDI MOV +39:05
94 Sonny COLBRELLI COG +39:35
95 Mathias FRANK BMC +39:45
96 Anders LUND SAX +40:26
97 Luke ROBERTS SAX +40:40
98 Mauro SANTAMBROGIO BMC +40:52
99 Daryl IMPEY OGE +40:58
100 Stef CLEMENT RAB +41:54
101 Pavel BRUTT KAT +42:42
102 Reto HOLLENSTEIN APP +44:19
103 Amets TXURRUKA EUS +44:35
104 Cesare BENEDETTI APP +44:36
105 Matthias BRANDLE APP +45:55
106 Tomasz MARCZYNSKI VCD +45:58
107 Oscar GATTO FAR +46:08
108 Tomas VAITKUS OGE +47:53
109 Gatis SMUKULIS KAT +48:07
110 Andrey ZEITS AST +49:43
111 Angelo PAGANI COG +50:40
112 Fumiyuki BEPPU OGE +51:05
113 Nikolas MAES OPQ +51:19
114 Maciej BODNAR LIQ +51:23
115 Stefan DENIFL VCD +51:58
116 Michal KWIATKOWSKI OPQ +52:39
117 Mirko SELVAGGI VCD +53:29
118 Alberto LOSADA ALGUACIL KAT +53:36
119 Manuel BELLETTI ALM +53:56
120 Geraint THOMAS SKY +54:17
121 Daniele RIGHI LAM +54:39
122 Peter KENNAUGH SKY +55:02
123 Jack BAUER GRM +55:36
124 Luca MAZZANTI FAR +56:25
125 Daniel SCHORN APP +57:37
126 Matteo CARRARA VCD +58:11
127 Victor CABEDO EUS +1:01:17
128 Ben HERMANS RNT +1:01:39
129 Lucas Sebastian HAEDO SAX +1:01:55
130 Alexsandr DYACHENKO AST +1:01:58
131 Jonas Aaen JÖRGENSEN SAX +1:03:50
132 Dennis VANENDERT LTB +1:04:23
133 Jose Rodolfo SERPA PEREZ AND +1:04:27
134 Matteo BONO LAM +1:04:55
135 Brett LANCASTER OGE +1:05:28
136 Christian MEIER OGE +1:05:58
137 Ian STANNARD SKY +1:06:02
138 Sacha MODOLO COG +1:07:30
139 Giacomo NIZZOLO RNT +1:07:54
140 Dominique ROLLIN FDJ +1:07:59
141 Gregor GAZVODA ALM +1:08:44
142 Stefano LOCATELLI COG +1:08:44
143 Jens KEUKELEIRE OGE +1:08:50
144 Paolo LONGO BORGHINI LIQ +1:09:00
145 Ramunas NAVARDAUSKAS GRM +1:09:05
146 Alessandro DE MARCHI AND +1:09:26
147 Mads CHRISTENSEN SAX +1:10:00
148 Arnaud DEMARE FDJ +1:10:40
149 Gaetan BILLE LTB +1:10:54
150 Manuele BOARO SAX +1:12:25
151 Elia FAVILLI FAR +1:12:27
152 Marco BANDIERA OPQ +1:13:04
153 Matthew Harley GOSS OGE +1:13:18
154 Juan José HAEDO SAX +1:14:17
155 Francesco CHICCHI OPQ +1:14:33
156 Mickael DELAGE FDJ +1:15:51
157 Mark RENSHAW RAB +1:15:58
158 Jesse SERGENT RNT +1:15:59
159 Pier Paolo DE NEGRI FAR +1:16:19
160 Robert HUNTER GRM +1:16:48
161 Mark CAVENDISH SKY +1:17:25
162 Alexander KRISTOFF KAT +1:19:13
163 Aliaksandr KUSCHYNSKI KAT +1:19:44
164 Cristiano SALERNO LIQ +1:20:04
165 Svein TUFT OGE +1:20:34
166 Jussi VEIKKANEN FDJ +1:24:45
167 Gabriel RASCH FDJ +1:24:58
168 Roberto FERRARI AND +1:25:21
169 Bernhard EISEL SKY +1:25:22
170 Martijn KEIZER VCD +1:28:50
171 Olivier KAISEN LTB +1:29:39
172 Timon SEUBERT APP +1:30:39
173 Brian BULGAC LTB +1:31:18
174 Mikhail IGNATYEV KAT +1:32:17
175 Pierre CAZAUX EUS +1:32:22
176 Graeme BROWN RAB +1:33:59
177 Andreas SCHILLINGER APP +1:35:17
178 Marco COLEDAN COG +1:36:33
179 Alfredo BALLONI FAR +1:36:56
180 Sébastien ROSSELER GRM +1:37:30
181 Jack BOBRIDGE OGE +1:41:41
182 Alex RASMUSSEN GRM +1:42:01
183 Adrian SAEZ EUS +1:42:03
184 William BONNET FDJ +1:48:44
185 Andrea GUARDINI FAR +1:51:27
186 Theo BOS RAB +1:51:40
187 Taylor PHINNEY BMC +1:53:12
188 Jeremy HUNT SKY +1:55:01
189 Miguel MINGUEZ AYALA EUS +1:58:4

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej