Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) podtrzymuje znakomitą passę w Amgen Tour of California. Słowak wygrał już trzy etapy z rzędu! Dziś po raz trzeci pokonał Heinricha Haussler`a (Garmin-Barracuda) oraz Toma Boonena (Omega Pharma – Quick Step).

Do ucieczki na 185,5 kilometrowym etapie z San José do Livermore, zabrali się: Vennell (Bissel), Marentes (Colombia-Coldeportes), Salas (Kelly Benefit) oraz McCarty (Spidertech). Niestety pomimo ich wielkiego wysiłku, zostali skasowani na 25 kilometrów przed metą.

Chwilę później znajdował się kilkukilometrowy podjazd. Zaatakowali tam Fabio Duarte (Colombia-Coldeportes) oraz Nicolas Roche (Ag2r), jednak na ich niekorzyść, w peletonie zbyt mocno pracowały ekipy Garmin-Barracuda i Liquigas-Cannondale. W takim wypadku o wszystkim znów zdecydował sprint.

Po szóste zwycięstwo w sezonie sięgnął więc Peter Sagan. 22-letni Słowak wyprzedził Hausslera oraz wracającego po odpoczynku Boonena. Ubiegłoroczny zwycięzca Tour de Pologne, umocnił się również na fotelu lidera amerykańskiej etapówki.

Wyniki:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 4:50:49
2 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda
3 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
4 Alexander Candelario (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
5 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
6 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy
7 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10
8 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
9 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
10 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
11 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano
12 Frank Pipp (USA) Bissell Cycling
13 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team
14 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan
15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
16 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
17 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team
18 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
19 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
20 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
21 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
22 Yukihiro Doi (Jpn) Argos – Shimano
23 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
24 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team
25 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
27 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
28 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
29 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep
30 Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling
31 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
32 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
33 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano
34 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda
35 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
36 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
37 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda
38 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling
39 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes
40 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
41 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
42 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10
43 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
44 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
45 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
46 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep
47 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
48 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
49 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda
50 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
51 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team
52 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
53 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
54 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan
55 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy
56 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10
57 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
58 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
59 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes
60 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team
61 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
62 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda
63 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
64 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
65 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
66 Thomas Zirbel (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
67 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
68 Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda
69 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
70 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
71 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
72 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
73 Andrés Díaz Corrales (Col) Team Exergy
74 Matt Cooke (USA) Team Exergy
75 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team
76 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10
77 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes
78 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
79 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
80 Michael Creed (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
81 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
82 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team
83 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano
84 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
85 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:54
86 Robbie McEwen (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:31
87 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team
88 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 0:05:43
89 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
90 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan
91 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia – Coldeportes
92 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10
93 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:07:45
94 Carter Jones (USA) Bissell Cycling
95 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
96 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
97 Scott Zwizanski (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
98 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
99 Ryan Anderson (Can) Spidertech Powered By C10
100 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
101 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes
102 Javier Gonzalez Barrera (Col) Colombia – Coldeportes
103 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:10:43
104 Tom Stamsnijder (Ned) Argos – Shimano
105 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling
106 Jason McCartney (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:12:06
107 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
108 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia – Coldeportes
109 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano
110 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy
111 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
112 Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda
113 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
114 Matthew Wilson (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
115 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda
116 Michael Friedman (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
117 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
118 Sam Johnson (USA) Team Exergy
119 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Team Exergy
120 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
121 Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10
122 Logan Loader (USA) Team Exergy
123 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Andrew Dahlheim (USA) Bissell Cycling
DNS Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
DNS Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 14:34:54
2 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:00:12
3 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:24
4 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:00:26
5 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling
6 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:27
7 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:00:29
8 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team
9 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:30
10 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team
11 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
12 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
13 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
14 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano
15 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
16 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
17 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes
19 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
20 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
21 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
23 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda
24 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda
25 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
27 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
28 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
29 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10
30 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
31 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
32 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
33 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep
34 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10
35 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
36 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
37 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda
38 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
39 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
40 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
41 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
42 Matt Cooke (USA) Team Exergy
43 Andrés Díaz Corrales (Col) Team Exergy
44 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
45 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda
46 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
47 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team
48 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team
49 Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling 0:00:52
50 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
51 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:53
52 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan 0:00:54
53 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team
54 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:01:14
55 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
56 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:01:38
57 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:02:06
58 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:32
59 Alexander Candelario (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:07:26
60 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10
61 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
62 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team
63 Yukihiro Doi (Jpn) Argos – Shimano
64 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes
65 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano
66 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
67 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10
68 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team 0:08:46
69 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano 0:09:10
70 Frank Pipp (USA) Bissell Cycling 0:09:19
71 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:11:06
72 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:11:59
73 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:12:03
74 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:14:29
75 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:14:31
76 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:15:15
77 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:41
78 Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda 0:15:42
79 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:16:09
80 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team 0:18:13
81 Thomas Zirbel (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:18:59
82 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:19:20
83 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:21
84 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan 0:21:25
85 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
86 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 0:21:27
87 Michael Creed (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
88 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano 0:22:11
89 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
90 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy
91 Ryan Anderson (Can) Spidertech Powered By C10 0:22:16
92 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:23:27
93 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
94 Robbie McEwen (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:23:58
95 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10 0:24:42
96 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling 0:25:10
97 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:26:02
98 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:27:48
99 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10 0:27:54
100 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:29:08
101 Scott Zwizanski (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:29:12
102 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia – Coldeportes 0:29:34
103 Carter Jones (USA) Bissell Cycling 0:29:56
104 Javier Gonzalez Barrera (Col) Colombia – Coldeportes
105 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:05
106 Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10
107 Sam Johnson (USA) Team Exergy 0:32:04
108 Tom Stamsnijder (Ned) Argos – Shimano 0:32:10
109 Matthew Wilson (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:33:33
110 Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda
111 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:34:04
112 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:34:17
113 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia – Coldeportes
114 Logan Loader (USA) Team Exergy
115 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano
116 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
117 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
118 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:34:45
119 Jason McCartney (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:38:25
120 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy 0:39:09
121 Michael Friedman (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
122 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda
123 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Team Exergy

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments