Trwa dominacja duńskich kolarzy w Wyścigu Pokoju Juniorów. 3. etap padł łupem Sorena Andersena, który pokonał rodaka i lidera wyścigu Niklasa Eg`a. Najlepszy z Polaków przyjechał na 22. miejscu, a był to Szymon Rekita.

Trzeci etap prowadził z Teplic do Dippoldiswalde. Na metę wpadła czwórka kolarzy, z której najszybciej finiszował 18-letni Andersen. Tuż za nim przyjechał o rok młodszy jego rodak – Eg, Trzecia pozycja przypadła dla Rosjanina Ilara Arslanov`a. Szymon Rekita do najlepszych stracił  2 minuty i 41 sekund, meldując się na 22. miejscu.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Eg z 10 sekundową przewagą nad Andersenem. Rekita jest 22.

Wyniki:

1 Søren ANDERSEN DEN DEN 18 2:27:11
2 Niklas EG DEN DEN 17 +1
3 Ilar ARSLANOV RUS RUS 18 +1
4 Oskar SVENDSEN NOR NOR 18 +4
5 Frederik PLESNER DEN DEN 18 +24
6 Markus HOELGÅRD NOR NOR 18 +26
7 Tiesj BENOOT BEL BEL 18 +26
8 Alex PETERS GBR GBR 18 +26
9 Fredrik LUDVIGSSON SWE SWE 18 +26
10 Mads PEDERSEN DEN DEN 17 +26
11 Geoffrey CURRAN USA USA 17 +26
12 Dries VAN GESTEL BEL BEL 18 +26
13 Elie GESBERT FRA FRA 17 +36
14 Marcus FÅGLUM KARLSSON SWE SWE 18 +48
15 Viktor OKISHEV KAZ KAZ 18 +1:13
16 Dylan KOWALSKI FRA FRA 18 +2:29
17 Maximilian SCHACHMANN GER GER 18 +2:31
18 Piotr HAVIK NED NED 18 +2:33
19 Matej MOHORIC SLO SLO 18 +2:41
20 Quentin JAUREGUI FRA FRA 18 +2:47
21 Lubos MALOVEC SVK SVK 18 +2:50
22 Szymon REKITA POL POL 18 +2:41
23 Tao GEOGHEGAN HART GBR GBR 17 +3:50
24 Gregor MÜHLBERGER AUT AUT 18 +3:50
25 Merijn KOREVOOR NED NED 18 +5:11
26 Kristian AASVOLD NOR NOR 17 +5:11
27 Igor MINCHENKO RUS RUS 17 +5:13
28 Michal VAKOC CZE CZE 18 +5:13
29 Emil VINJEBO DEN DEN 18 +5:16
30 Anatoliy BUDYAK UKR UKR 17 +5:24
31 Yenthe BIERMANS BEL BEL 17 +5:26
32 Patryk STOSZ POL POL 18 +5:26
33 Wojciech SYKALA POL POL 18 +5:26
34 Artem NYCH RUS RUS 17 +5:26
35 Toon WOUTERS NED NED 18 +5:26
36 Gracjan SZELAG POL POL 17 +5:26
37 Miloš BORISAVLJEVIC SRB SRB 18 +5:31
38 Tobias DERLER AUT AUT 18 +5:33
39 Alberto MARENGO ITA ITA 18 +5:46
40 Dennis PAULUS AUT AUT 18 +6:04
41 Carl SOBALLA GER GER 18 +6:47
42 Alexey VERMEULEN USA USA 18 +7:20
43 Michael DESSAU USA USA 17 +8:36
44 Ludwig HALLERÖD SWE SWE 18 +8:45
45 Davide BALLERINI ITA ITA 18 +9:44
46 Taras PARFENYUK UKR UKR 18 +9:44
47 Aydar GAREYSHIN RUS RUS 18 +9:44
48 Radovan DOLEZEL CZE CZE 18 +9:48
49 Mario DAŠKO SVK SVK 18 +10:18
50 Enrico SALVADOR ITA ITA 18 +12:13
51 Lukáš FABIÁN SVK SVK 18 +12:42
52 Davy GUNST NED NED 17 +12:46
53 Pontus KASTEMYR SWE SWE 17 +12:51
54 Pavlo BROVARNYK UKR UKR 17 +13:51
55 Otto VERGAERDE BEL BEL 18 +15:49
56 Patric SCHULTUS AUT AUT 18 +15:49
57 Vitaliy MARUKHIN KAZ KAZ 18 +16:31
58 Dmitriy RIVE KAZ KAZ 17 +16:31
59 Lukas ZELLER AUT AUT 18 +16:31
60 Aksel NÕMMELA EST EST 18 +16:35
61 Jan-Willem VAN SCHIP NED NED 18 +17:11
62 Martin OTONICAR SLO SLO 18 +17:11
63 Petr FIALA CZE CZE 17 +17:11
64 Phil BAUHAUS GER GER 18 +17:11
65 Michael KUKRLE CZE CZE 18 +17:11
66 Willi WILLWOHL GER GER 18 +17:11
67 Felix DRUMM GER GER 18 +17:11
68 Domen NOVAK SLO SLO 17 +17:11
69 David PER SLO SLO 17 +17:11
70 Ruslan GILIAZOV RUS RUS 18 +17:11
71 Oliviero TROIA ITA ITA 18 +17:11
72 Sam LOWE GBR GBR 18 +17:11
73 Amund JANSEN NOR NOR 18 +17:11
74 Šimon MATEJU CZE CZE 18 +17:11
75 Adam TRUDZINSKI POL POL 17 +17:11
76 Antoine BOUQUERET FRA FRA 18 +17:11
77 Alexander BRUS AUT AUT 18 +17:11
78 Romain FAUSSURIER FRA FRA 18 +17:11
79 Mykyta ZUBENKO UKR UKR 17 +17:11
80 Tim RESKE GER GER 18 +17:11
81 Etienne VAN EMPEL NED NED 18 +17:26
82 Tomáš HARAG SVK SVK 17 +19:08
83 Julien DELÉRIN FRA FRA 17 +19:09
84 Nicola DA DALT ITA ITA 18 +19:09
85 Ludovico LONGO ITA ITA 18 +19:09
86 Erik BAŠKA SVK SVK 18 +19:27
87 Roman KUSTADINCHEV RUS RUS 17 +19:51
88 Nathan VAN HOOYDONCK BEL BEL 17 +20:28
89 Piet ALLEGAERT BEL BEL 17 +20:28
90 Petter SCHMIDT NOR NOR 18 +20:28
91 Henrik EVENSEN NOR NOR 18 +20:28
92 Aleksandar MITIC SRB SRB 17 +20:28
93 Yerlan PERNEBEKOV KAZ KAZ 17 +20:28
94 Vitaliy GRYNIV UKR UKR 17 +20:51
95 Filip BENGTSSON SWE SWE 17 +24:29
96 Josten VAIDEM EST EST 18 +24:36
97 Stefan STEFANOVIC SRB SRB 18 +24:51
98 Jan URBAŠEK CZE CZE 18 +25:44
99 Sergey LUCHSHENKO KAZ KAZ 18 +25:56
100 Christopher LAWLESS GBR GBR 17 +28:51
101 Matic ŠAFARIC KOLAR SLO SLO 17 +29:25
102 Mateusz KAZIMIERCZAK POL POL 17 +29:25
DNQ Jon DIBBEN GBR GBR 18
DNQ Illya KLEPIKOV UKR UKR 18
DNQ Siim SAAVIK EST EST 17
DNQ Luka KOTUR SRB SRB 17
DNQ Sander SEPA EST EST 18
DNQ Shakir ADILOV KAZ KAZ 17
DNF Kristen KIVISTIK EST EST 18
DNF Raimo JOHANSON EST EST 18
DNF Mads WÜRTZ SCHMIDT DEN DEN 18
DNF Chad YOUNG USA USA 17
DNF THOMAS WRONA USA USA 18
DNF Karl IMMELSJO SWE SWE 17
DNF Martin DUBEN SVK SVK 17
DNF Ziga RUCIGAJ SLO SLO 17

 

Klasyfikacja generalna:

1 Niklas EG Denmark DEN 17 7:01:59
2 Søren ANDERSEN Denmark DEN 18 +10
3 Ilar ARSLANOV Russia RUS 18 +39
4 Geoffrey CURRAN United States USA 17 +45
5 Mads PEDERSEN Denmark DEN 17 +47
6 Markus HOELGÅRD Norway NOR 18 +48
7 Fredrik LUDVIGSSON Sweden SWE 18 +49
8 Dries VAN GESTEL Belgium BEL 18 +56
9 Oskar SVENDSEN Norway NOR 18 +1:05
10 Elie GESBERT France FRA 17 +1:05
11 Tiesj BENOOT Belgium BEL 18 +1:07
12 Marcus FÅGLUM KARLSSON Sweden SWE 18 +1:24
13 Frederik PLESNER Denmark DEN 18 +1:24
14 Alex PETERS Great Britain GBR 18 +2:09
15 Dylan KOWALSKI France FRA 18 +2:33
16 Piotr HAVIK Netherlands NED 18 +2:46
17 Viktor OKISHEV Kazakhstan KAZ 18 +2:46
18 Matej MOHORIC Slovenia SLO 18 +3:17
19 Maximilian SCHACHMANN Germany GER 18 +3:20
20 Quentin JAUREGUI France FRA 18 +3:49
21 Szymon REKITA Poland POL 18 +4:38
22 Lubos MALOVEC Slovakia SVK 18 +4:47
23 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain GBR 17 +5:16
24 Emil VINJEBO Denmark DEN 18 +5:30
25 Michal VAKOC Czech Republic CZE 18 +5:58
26 Merijn KOREVOOR Netherlands NED 18 +6:02
27 Wojciech SYKALA Poland POL 18 +6:16
28 Toon WOUTERS Netherlands NED 18 +6:18
29 Tobias DERLER Austria AUT 18 +6:20
30 Gregor MÜHLBERGER Austria AUT 18 +6:31
31 Miloš BORISAVLJEVIC Serbia SRB 18 +7:02
32 Patryk STOSZ Poland POL 18 +7:21
33 Dennis PAULUS Austria AUT 18 +7:26
34 Alberto MARENGO Italy ITA 18 +7:31
35 Anatoliy BUDYAK Ukraine UKR 17 +8:30
36 Igor MINCHENKO Russia RUS 17 +8:44
37 Alexey VERMEULEN United States USA 18 +8:47
38 Carl SOBALLA Germany GER 18 +8:58
39 Artem NYCH Russia RUS 17 +9:07
40 Gracjan SZELAG Poland POL 17 +9:09
41 Ludwig HALLERÖD Sweden SWE 18 +9:51
42 Davide BALLERINI Italy ITA 18 +10:54
43 Aydar GAREYSHIN Russia RUS 18 +12:14
44 Radovan DOLEZEL Czech Republic CZE 18 +12:30
45 Taras PARFENYUK Ukraine UKR 18 +13:05
46 Kristian AASVOLD Norway NOR 17 +13:09
47 Enrico SALVADOR Italy ITA 18 +14:01
48 Mario DAŠKO Slovakia SVK 18 +14:06
49 Davy GUNST Netherlands NED 17 +16:45
50 Aksel NÕMMELA Estonia EST 18 +17:31
51 Patric SCHULTUS Austria AUT 18 +17:34
52 Otto VERGAERDE Belgium BEL 18 +17:40
53 Yenthe BIERMANS Belgium BEL 17 +17:44
54 Romain FAUSSURIER France FRA 18 +17:51
55 Oliviero TROIA Italy ITA 18 +17:58
56 Sam LOWE Great Britain GBR 18 +18:01
57 David PER Slovenia SLO 17 +18:09
58 Antoine BOUQUERET France FRA 18 +18:27
59 Lukas ZELLER Austria AUT 18 +18:32
60 Lukáš FABIÁN Slovakia SVK 18 +18:33
61 Martin OTONICAR Slovenia SLO 18 +18:45
62 Etienne VAN EMPEL Netherlands NED 18 +18:55
63 Vitaliy MARUKHIN Kazakhstan KAZ 18 +18:57
64 Tim RESKE Germany GER 18 +19:19
65 Phil BAUHAUS Germany GER 18 +19:34
66 Ruslan GILIAZOV Russia RUS 18 +19:41
67 Pavlo BROVARNYK Ukraine UKR 17 +20:34
68 Nathan VAN HOOYDONCK Belgium BEL 17 +20:48
69 Michael KUKRLE Czech Republic CZE 18 +20:53
70 Piet ALLEGAERT Belgium BEL 17 +21:49
71 Jan-Willem VAN SCHIP Netherlands NED 18 +22:52
72 Dmitriy RIVE Kazakhstan KAZ 17 +23:34
73 Yerlan PERNEBEKOV Kazakhstan KAZ 17 +23:35
74 Julien DELÉRIN France FRA 17 +24:34
75 Ludovico LONGO Italy ITA 18 +24:47
76 Alexander BRUS Austria AUT 18 +25:21
77 Pontus KASTEMYR Sweden SWE 17 +25:53
78 Roman KUSTADINCHEV Russia RUS 17 +26:10
79 Adam TRUDZINSKI Poland POL 17 +26:44
80 Michael DESSAU United States USA 17 +26:52
81 Erik BAŠKA Slovakia SVK 18 +27:52
82 Sergey LUCHSHENKO Kazakhstan KAZ 18 +28:06
83 Henrik EVENSEN Norway NOR 18 +28:10
84 Nicola DA DALT Italy ITA 18 +28:44
85 Petter SCHMIDT Norway NOR 18 +29:34
86 Šimon MATEJU Czech Republic CZE 18 +30:02
87 Amund JANSEN Norway NOR 18 +30:06
88 Matic ŠAFARIC KOLAR Slovenia SLO 17 +32:02
89 Vitaliy GRYNIV Ukraine UKR 17 +32:10
90 Mykyta ZUBENKO Ukraine UKR 17 +32:29
91 Filip BENGTSSON Sweden SWE 17 +33:21
92 Willi WILLWOHL Germany GER 18 +35:47
93 Felix DRUMM Germany GER 18 +36:07
94 Domen NOVAK Slovenia SLO 17 +37:32
95 Christopher LAWLESS Great Britain GBR 17 +38:14
96 Petr FIALA Czech Republic CZE 17 +38:48
97 Jan URBAŠEK Czech Republic CZE 18 +38:59
98 Aleksandar MITIC Serbia SRB 17 +43:55
99 Josten VAIDEM Estonia EST 18 +44:12
100 Mateusz KAZIMIERCZAK Poland POL 17 +46:37
101 Stefan STEFANOVIC Serbia SRB 18 +48:45
102 Tomáš HARAG Slovakia SVK 17 +51:07