W dniu dzisiejszym w ramach Course de la Paix Juniors, zostały rozegrane dwa etapy. Młodzi zawodnicy mieli do przejechania poranną, 11,6 kilometrową czasówkę oraz popołudniowy, ponad 70 kilometrowy etap ze startu wspólnego.
Trasę jazdy indywidualnej na czas najszybciej pokonał Mads Würtz Schmidt (Dania). Drugi był Niklas Eg( Dania) a trzeci Marcus Faglum Karlsson (Szwecja). Wśród Polaków czasówkę rozgrywaną w Trebenice najszybciej przejechał Wojciech Sykała, zajmując 34. miejsce.
Zwycięzca popołudniowego 3. etapu został Petter Schmidt (Norwegia), który po finiszu z peletonu pokonał Enrico Salvadora (Włochy) i Tima Reske (Niemcy). Patryk Stosz najlepszy z Polaków minął metę na 17. miejscu.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje duński zawodnik, Mads Würtz Schmidt. Najlepszy z Polaków jest Wojciech Sykała zajmujący 23 pozycję ze stratą 58 sekund.
Klasyfikacja generalna po etapie 2b:
1 Mads WÜRTZ SCHMIDT DEN DANEMARK en 4h34’40”
2 Niklas EG DEN DANEMARK à 13”
3 Dylan KOWALSKI FRA FRANCE à 14”
4 Piotr HAVIK NED PAYS-BAS à 21”
5 Emil VINJEBO DEN DANEMARK à 22”
6 Geoffrey CURRAN USA ÉTATS-UNIS à 27”
7 Nathan VAN HOOYDONCK BEL BELGIQUE à 28”
8 Mads PEDERSEN DEN DANEMARK à 29”
9 Søren ANDERSEN DEN DANEMARK à 29”
10 Markus HOELGÅRD NOR NORVÈGE à 30”
11 Fredrik LUDVIGSSON SWE SUÈDE à 31”
12 Elie GESBERT FRA FRANCE à 37”
13 Dries VAN GESTEL BEL BELGIQUE à 39”
14 Marcus FÅGLUM KARLSSON SWE SUÈDE à 44”
15 Romain FAUSSURIER FRA FRANCE à 48”
16 Tiesj BENOOT BEL BELGIQUE à 49”
17 Matej MOHORIC SLO SLOVÉNIE à 50”
18 Ilar ARSLANOV RUS RUSSIE à 50”
19 Michal VAKOC CZE RÉPUBLIQUE TCHÈQUE à 53”
20 Tobias DERLER AUT AUTRICHE à 55”
21 Oliviero TROIA ITA ITALIE à 55”
22 Maximilian SCHACHMANN GER ALLEMAGNE à 57”
23 Wojciech SYKALA POL POLOGNE à 58”
24 Sam LOWE GBR GRANDE BRETAGNE à 58”
25 Merijn KOREVOOR NED PAYS-BAS à 59”
26 Toon WOUTERS NED PAYS-BAS à 1’00”
27 Aksel NÕMMELA EST ESTONIE à 1’04”
28 David PER SLO SLOVÉNIE à 1’06”
29 Frederik PLESNER DEN DANEMARK à 1’08”
30 Oskar SVENDSEN NOR NORVÈGE à 1’09”
31 Quentin JAUREGUI FRA FRANCE à 1’10”
32 Ludwig HALLERÖD SWE SUÈDE à 1’14”
33 Davide BALLERINI ITA ITALIE à 1’18”
34 Antoine BOUQUERET FRA FRANCE à 1’24”
35 Piet ALLEGAERT BEL BELGIQUE à 1’29”
36 Dennis PAULUS AUT AUTRICHE à 1’30”
37 Tao GEOGHEGAN HART GBR GRANDE BRETAGNE à 1’34”
38 Alexey VERMEULEN USA ÉTATS-UNIS à 1’35”
39 Etienne VAN EMPEL NED PAYS-BAS à 1’37”
40 Miloš BORISAVLJEVIC SRB SERBIE à 1’39”
41 Viktor OKISHEV KAZ KAZAKHSTAN à 1’41”
42 Martin OTONICAR SLO SLOVÉNIE à 1’42”
43 Alex PETERS GBR GRANDE BRETAGNE à 1’51”
44 Alberto MARENGO ITA ITALIE à 1’53”
45 Patric SCHULTUS AUT AUTRICHE à 1’53”
46 Enrico SALVADOR ITA ITALIE à 1’56”
47 Otto VERGAERDE BEL BELGIQUE à 1’59”
48 Patryk STOSZ POL POLOGNE à 2’03”
49 Lubos MALOVEC SVK SLOVAQUIE à 2’05”
50 Szymon REKITA POL POLOGNE à 2’07”
51 Lukas ZELLER AUT AUTRICHE à 2’09”
52 Tim RESKE GER ALLEMAGNE à 2’16”
53 Sergey LUCHSHENKO KAZ KAZAKHSTAN à 2’18”
54 Carl SOBALLA GER ALLEMAGNE à 2’19”
55 Phil BAUHAUS GER ALLEMAGNE à 2’31”
56 Vitaliy MARUKHIN KAZ KAZAKHSTAN à 2’34”
57 Ruslan GILIAZOV RUS RUSSIE à 2’38”
58 Aydar GAREYSHIN RUS RUSSIE à 2’38”
59 Illya KLEPIKOV UKR UKRAINE à 2’40”
60 Matic ŠAFARIC KOLAR SLO SLOVÉNIE à 2’45”
61 Gregor MÜHLBERGER AUT AUTRICHE à 2’49”
62 Radovan DOLEZEL CZE RÉPUBLIQUE TCHÈQUE à 2’50”
63 Anatoliy BUDYAK UKR UKRAINE à 3’14”
64 Yerlan PERNEBEKOV KAZ KAZAKHSTAN à 3’15”
65 Taras PARFENYUK UKR UKRAINE à 3’29”
66 Igor MINCHENKO RUS RUSSIE à 3’39”
67 Ziga RUCIGAJ SLO SLOVÉNIE à 3’48”
68 Artem NYCH RUS RUSSIE à 3’49”
69 Michael KUKRLE CZE RÉPUBLIQUE TCHÈQUE à 3’50”
70 Gracjan SZELAG POL POLOGNE à 3’51”
71 Mario DAŠKO SVK SLOVAQUIE à 3’56”
72 Davy GUNST NED PAYS-BAS à 4’07”
73 Jon DIBBEN GBR GRANDE BRETAGNE à 5’06”
74 Julien DELÉRIN FRA FRANCE à 5’33”
75 Ludovico LONGO ITA ITALIE à 5’46”
76 Jan-Willem VAN SCHIP NED PAYS-BAS à 5’49”
77 Lukáš FABIÁN SVK SLOVAQUIE à 5’59”
78 Roman KUSTADINCHEV RUS RUSSIE à 6’27”
79 Pavlo BROVARNYK UKR UKRAINE à 6’51”
80 Dmitriy RIVE KAZ KAZAKHSTAN à 7’11”
81 THOMAS WRONA USA ÉTATS-UNIS à 7’40”
82 Henrik EVENSEN NOR NORVÈGE à 7’50”
83 Kristian AASVOLD NOR NORVÈGE à 8’06”
84 Alexander BRUS AUT AUTRICHE à 8’18”
85 Erik BAŠKA SVK SLOVAQUIE à 8’33”
86 Filip BENGTSSON SWE SUÈDE à 9’00”
87 Petter SCHMIDT NOR NORVÈGE à 9’14”
88 Christopher LAWLESS GBR GRANDE BRETAGNE à 9’31”
89 Adam TRUDZINSKI POL POLOGNE à 9’41”
90 Nicola DA DALT ITA ITALIE à 9’43”
91 Vitaliy GRYNIV UKR UKRAINE à 11’27”
92 Yenthe BIERMANS BEL BELGIQUE à 12’26”
93 Chad YOUNG USA ÉTATS-UNIS à 12’49”
94 Šimon MATEJU CZE RÉPUBLIQUE TCHÈQUE à 12’59”
95 Amund JANSEN NOR NORVÈGE à 13’03”
96 Pontus KASTEMYR SWE SUÈDE à 13’10”
97 Jan URBAŠEK CZE RÉPUBLIQUE TCHÈQUE à 13’23”
98 Kristen KIVISTIK EST ESTONIE à 14’36”
99 Mykyta ZUBENKO UKR UKRAINE à 15’26”
100 Mateusz KAZIMIERCZAK POL POLOGNE à 17’20”
101 Michael DESSAU USA ÉTATS-UNIS à 18’24”
102 Willi WILLWOHL GER ALLEMAGNE à 18’44”
103 Felix DRUMM GER ALLEMAGNE à 19’04”
104 Josten VAIDEM EST ESTONIE à 19’44”
105 Martin DUBEN SVK SLOVAQUIE à 19’47”
106 Siim SAAVIK EST ESTONIE à 20’00”
107 Domen NOVAK SLO SLOVÉNIE à 20’29”
108 Petr FIALA CZE RÉPUBLIQUE TCHÈQUE à 21’45”
109 Raimo JOHANSON EST ESTONIE à 22’58”
110 Sander SEPA EST ESTONIE à 23’29”
111 Aleksandar MITIC SRB SERBIE à 23’35”
112 Luka KOTUR SRB SERBIE à 23’42”
113 Stefan STEFANOVIC SRB SERBIE à 24’02”
114 Tomáš HARAG SVK SLOVAQUIE à 32’07”
115 Karl IMMELSJO SWE SUÈDE à 32’26”
116 Shakir ADILOV KAZ KAZAKHSTAN à 39’2”
Asia