Dylan Kowalski (Francja) zwyciężył na 1. etapie Wyścigu Pokoju, zaliczanego do 3. serii Pucharu Narodów Juniorów. Drugi na mecie znalazł się   Sam Lowe (Wielka Brytania), a trzeci był Frederik Plesner (Dania). Najlepiej z Polaków wypadł 14. na mecie Wojciech Sykała.

Kowalski został tym samym pierwszym liderem etapówki. Rozgrywany w Czechach wyścig potrwa do niedzieli. Jutro młodzi zawodnicy mają do przejechania poranną, 11,6 kilometrową czasówkę oraz popołudniowy, ponad 70 kilometrowy etap ze startu wspólnego.

Wyniki:

1 Dylan KOWALSKI  FRA les 100,2 km en 02h39’36”
2 Sam LOWE  GBR 1
3 Frederik PLESNER  DEN 1
4 Piet ALLEGAERT  BEL 1
5 Toon WOUTERS  NED 1
6 Oliviero TROIA  ITA 1
7 Nathan VAN HOOYDONCK  BEL 1
8 Piotr HAVIK  NED 1
9 Dries VAN GESTEL  BEL 1
10 Søren ANDERSEN  DEN 1
11 Dennis PAULUS  AUT 1
12 Merijn KOREVOOR  NED 1
13 Ilar ARSLANOV  RUS 1
14 Wojciech SYKALA  POL 1
15 Markus HOELGÅRD  NOR 1
16 Romain FAUSSURIER  FRA 1
17 Vitaliy MARUKHIN  KAZ 1
18 Michal VAKOC  CZE 1
19 Aksel NÕMMELA  EST 1
20 Patryk STOSZ  POL 1
21 Enrico SALVADOR  ITA 1
22 Alex PETERS  GBR 1
23 Mads PEDERSEN  DEN 1
24 Niklas EG  DEN 1
25 Fredrik LUDVIGSSON  SWE 1
26 Tobias DERLER  AUT 1
27 Miloš BORISAVLJEVIC  SRB 1
28 Alberto MARENGO  ITA 1
29 Geoffrey CURRAN  USA 1
30 Elie GESBERT  FRA 1
31 Martin OTONICAR  SLO 1
32 Antoine BOUQUERET  FRA 1
33 Mads WÜRTZ SCHMIDT  DEN 1
34 Sergey LUCHSHENKO  KAZ 1
35 Tiesj BENOOT  BEL 1
36 Emil VINJEBO  DEN 1
37 Matej MOHORIC  SLO 1
38 Anatoliy BUDYAK  UKR 25
39 Maximilian SCHACHMANN  GER 25
40 Yerlan PERNEBEKOV  KAZ 25
41 Ludwig HALLERÖD  SWE 25
42 Alexey VERMEULEN  USA 25
43 David PER  SLO 25
44 Lubos MALOVEC  SVK 25
45 Quentin JAUREGUI  FRA 25
46 Etienne VAN EMPEL  NED 25
47 Davide BALLERINI  ITA 25
48 Tao GEOGHEGAN HART  GBR 25
49 Viktor OKISHEV  KAZ 25
50 Oskar SVENDSEN  NOR 25
51 Marcus FÅGLUM KARLSSON  SWE 25
52 Taras PARFENYUK  UKR 30
53 Aydar GAREYSHIN  RUS 33
54 Patric SCHULTUS  AUT 58
55 Phil BAUHAUS  GER 01:09:00
56 Tim RESKE  GER 01:09:00
57 Szymon REKITA  POL 01:09:00
58 Radovan DOLEZEL  CZE 01:09:00
59 Gracjan SZELAG  POL 01:09:00
60 Carl SOBALLA  GER 01:09:00
61 Ruslan GILIAZOV  RUS 01:09:00
62 Otto VERGAERDE  BEL 01:09:00
63 Matic ŠAFARIC KOLAR  SLO 01:09:00
64 Ziga RUCIGAJ  SLO 01:09:00
65 Igor MINCHENKO  RUS 01:16:00
66 Lukas ZELLER  AUT 01:17:00
67 Artem NYCH  RUS 01:19:00
68 Illya KLEPIKOV  UKR 1
69 Gregor MÜHLBERGER  AUT 01:42:00
70 Lukáš FABIÁN  SVK 02:45:00
71 Pavlo BROVARNYK  UKR 02:47:00
72 Davy GUNST  NED 02:47:00
73 Mario DAŠKO  SVK 02:47:00
74 Michael KUKRLE  CZE 02:55:00
75 Dmitriy RIVE  KAZ 03:12:00
76 Roman KUSTADINCHEV  RUS 04:20:00
77 Julien DELÉRIN  FRA 04:25:00
78 Jan-Willem VAN SCHIP  NED 04:25:00
79 Ludovico LONGO  ITA 04:25:00
80 Jon DIBBEN  GBR 04:25:00
81 THOMAS WRONA  USA 06:37:00
82 Henrik EVENSEN  NOR 06:50:00
83 Adam TRUDZINSKI  POL 06:54:00
84 Germain BURTON  GBR 06:54:00
85 Kristian AASVOLD  NOR 06:54:00
86 Alexander BRUS  AUT 06:54:00
87 Erik BAŠKA  SVK 06:54:00
88 Filip BENGTSSON  SWE 06:54:00
89 Vitaliy GRYNIV  UKR 08:05:00
90 Petter SCHMIDT  NOR 08:05:00
91 Christopher LAWLESS  GBR 08:22:00
92 Nicola DA DALT  ITA 08:27:00
93 Chad YOUNG  USA 11:15:00
94 Jan URBAŠEK  CZE 11:55:00
95 Yenthe BIERMANS  BEL 11:58:00
96 Šimon MATEJU  CZE 11:58:00
97 Amund JANSEN  NOR 11:58:00
98 Mykyta ZUBENKO  UKR 11:58:00
99 Pontus KASTEMYR  SWE 11:58:00
100 Kristen KIVISTIK  EST 12:06:00
101 Mateusz KAZIMIERCZAK  POL 15:13:00
102 Martin DUBEN  SVK 17:22:00
103 Josten VAIDEM  EST 17:22:00
104 Petr FIALA  CZE 17:22:00
105 Michael DESSAU  USA 17:22:00
106 Willi WILLWOHL  GER 17:22:00
107 Felix DRUMM  GER 17:22:00
108 Siim SAAVIK  EST 17:40:00
109 Domen NOVAK  SLO 17:50:00
110 Shakir ADILOV  KAZ 19:59:00
111 Tomáš HARAG  SVK 19:59:00
112 Raimo JOHANSON  EST 20:31:00
113 Aleksandar MITIC  SRB 20:33:00
114 Stefan STEFANOVIC  SRB 20:36:00
115 Sander SEPA  EST 20:36:00
116 Luka KOTUR  SRB 20:36:00
117 Karl IMMELSJO  SWE 30:35:00

Foto: zmj.cz

Andrzej