Jeszcze nie opadły emocje po wspaniałym zwycięstwie Tomasza Smolenia w memoriale Andrzeja Trochanowskiego, a kolarze Bank BGŻ Team przygotowują się już do kolejnego ważnego startu w tym sezonie. 3 maja w Legnicy rozpocznie się 47. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich.

Pierwsza i jednocześnie jedna z najważniejszych imprez etapowych w naszym kraju potrwa do 6 maja i będzie się składać z prologu i pięciu etapów. Pierwszego dnia kolarze staną na starcie liczącego 32 kilometry prologu ulicami Legnicy. W piątek będą mieli do pokonania ponad 167 km z miejscowości Jawor do Złotoryi, jednak najciężej zapowiada się sobotnie ściganie, bo organizatorzy przygotowali na ten dzień aż dwa etapy, przed południem 30 km jazdy na czas w Polkowicach, a po południu 77,7 km ze startu wspólnego ze startem i metą w tym samym mieście. Wyścig zakończy się w niedzielę etapem z Dzierżoniowa do Świdnicy o długości 154 km.

Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich będzie, jak co roku, bardzo mocno obsadzony. Na liście startowej jest 14 drużyn, obok najlepszych polskich ekip w Legnicy pojawią się także teamy z Danii, Słowenii, Niemiec, Czech, Węgier, Austrii i Belgii.

Po znakomitym starcie w memoriale Andrzeja Trochanowskiego dyrektor sportowy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski dokonał tylko jednej korekty w składzie: Konrad Czajkowski zastąpił Adama Stachowiaka.

Pełny skład Bank BGŻ Team na 47. Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich: Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Paweł Cieślik, Konrad Czajkowski, Błażej Janiaczyk, Michał Podlaski, Tomasz Smoleń, Mariusz Witecki.

Źródło: Bank BGŻ Team


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments