Belg Jonas Rickaert (KON. Balen B.C. V.Z.W.) został zwycięzcą XXIV edycji Wyścigu Kolarskiego juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza (kat. UCI  2.1).  Najlepszy z Polaków Wojciech Sykała (GKS Tarnovia) był piaty.

Ostatni etap najważniejszego wyścigu w Polsce dla juniorów liczył  109,5 kilometra i wiódł ulicami wokół Grudziądza. Zwycięzcą został Tristan Wedler (RSC Cottbus), który po samotnej ucieczce o 18 sekund pokonał Mathisa Johanssona (ABC Junior Denmark) oraz swojego klubowego kolegę Leona Rodhe. Najlepszy z Polaków Piotr Skrzeszewski (SMS Świdnica) zajął siódmą pozycję.

W klasyfikacji generalnej triumfował Rickaert, który wygrał pierwszy etap i nie dał sobie odebrać żółtej koszulki lidera do końca wyścigu. Drugą pozycję ze stratą zajął Kilrill Mordintvset, a trzecią Diyas Shagayev (obaj Reprezentacja Kazachstanu). Wojciech Sykała zakończył zmagania na 5 pozycji.