Tydzień po “Piekle północy” tym razem, także we Francji rozegrano “Piekło zachodu” – Tro-Bro Léon. Bardzo aktywnie jechał “Moraj”. Rywalizację zwyciężył Ryan Roth (Team Spidertech).

Wyścig rozrywany na szutrach, polnych i leśnych drogach, liczył 206 kilometrów.

Od 20 kilometra na czele jechało czterech kolarzy: Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM), Clément Koretzky (La Pomme-Marseille), Rémy Cusin (Team Type 1) oraz Benoit Jarrier (Veranda Rideau – Super U). Czwórka śmiałków została jednak doścignięta przez peleton, a nasz rodak nie dokończył rywalizacji.

Z bardzo przerzedzonego peletonu najszybszy okazał się Kanadyjczyk Ryan Roth, który o 13 sekund wyprzedził Jerriera. Trzeci ze stratą 37 sekund przyjechał Guillaume Boivin (Team Spidertech).

Roth dwadzieścia lat temu był Mistrzem Kanady z przełajach. Jak powiedział na mecie, dzisiejsza wygrana jest jego największym sukcesem w karierze: “Nigdy nie stawałem na podium wyścigu w Europie. Ten wyścig jest wyjątkowy. To najważniejsza wygrana w moje karierze.”

Na 52 pozycji uplasował się Michał Olejnik (Veranda Rideau – Super U).

O trudach wyścigu może świadczyć fakt, że rywalizację ukończyło jedynie 67 ze 150 kolarzy.

Wyniki Tro-Bro Léon:

1 Ryan Roth (Can) Team Spidertech Powered by C10 5:16:40
2 Benoit Jarrier (Fra) Veranda Rideau – Super U 0:00:13
3 Guillaume Boivin (Can) Team Spidertech Powered by C10 0:00:37
4 Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat
5 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
6 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
7 Aleksejs Saramotins (Lat) Cofidis, Le Credit en Ligne
8 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
9 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
10 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
11 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
12 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
13 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
14 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
15 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
16 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
17 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
18 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
19 Fabien Bacquet (Fra) Auber 93
20 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
21 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
22 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing
23 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
24 Maxime Le Montagner (Fra) Veranda Rideau – Super U
25 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
26 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Type 1 – Sanofi
27 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat
28 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
29 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:55
30 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered by C10 0:00:56
31 Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme-Marseille 0:01:37
32 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:06
33 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:19
34 Benoit Drujon (Fra) Auber 93
35 Said Haddou (Fra) Team Europcar
36 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
37 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
38 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
39 Arnaud Molmy (Fra) Veranda Rideau – Super U
40 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
41 Hugo Houle (Can) Team Spidertech Powered by C10
42 Nicolas Bazin (Fra) Auber 93
43 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar
44 Martin Gilbert (Can) Team Spidertech Powered by C10 0:02:24
45 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
46 Remi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi
47 Martin Mortensen (Den) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
48 Pierrick Fédrigo (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:21
49 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
50 Clément Koretzky (Fra) La Pomme-Marseille
51 Rene Mandri (Est) Endura Racing
52 Mickael Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U
53 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:04:23
54 Bert Scheirlinckx (Bel) GEOFCO-Ville d’Alger 0:05:31
55 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team
56 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet-Euphony
57 Gaylord Cumont (Fra) Veranda Rideau – Super U
58 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau – Super U
59 Loic Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole
60 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
61 Egoitz García Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
62 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:05:35
63 Yannick Martinez (Fra) La Pomme-Marseille 0:06:34
64 Pierre Luc Perichon (Fra) La Pomme-Marseille 0:07:50
65 Mathieu Delaroziere (Fra) La Pomme-Marseille 0:09:14
66 Rikke Dijkxhoorn (Ned) GEOFCO-Ville d’Alger
67 Thomas Vernaeckt (Bel) GEOFCO-Ville d’Alger
DNF Joeri Bueken (Fra) Landbouwkrediet-Euphony
DNF Gorik Gardeyn (Fra) Champion System Pro Cycling Team
DNF Leonardo Duque (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
DNF Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
DNF Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
DNF Joris Boillat (Fra) Champion System Pro Cycling Team
DNF Anuar Manan (Rus) Champion System Pro Cycling Team
DNF Mauricio Frazer (Fra) Start Cycling Team – Atacama Flowery Desert
DNF Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme-Marseille
DNF Romain Matheou (Blr) Veranda Rideau – Super U
DNF Ibon Zugasti Arrese (Pol) Start Cycling Team – Atacama Flowery Desert
DNF Nicolae Tanovitchii (Ita) Start Cycling Team – Atacama Flowery Desert
DNF Manuel Miranda Vergara (Ned) Start Cycling Team – Atacama Flowery Desert
DNF Henryk Cardoen (Col) GEOFCO-Ville d’Alger
DNF Tomas Enrique Gil (Fra) Start Cycling Team – Atacama Flowery Desert
DNF James Spragg (Fra) GEOFCO-Ville d’Alger
DNF Boris Zimine (Swi) Roubaix Lille Metropole
DNF Fabien Schmidt (Mas) Roubaix Lille Metropole
DNF Florian Le Corre (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Denis Flahaut (Chn) Roubaix Lille Metropole
DNF Anthony Colin (Est) Roubaix Lille Metropole
DNF Frédéric Amorison (HKg) Landbouwkrediet-Euphony
DNF Ruben Menendez Velasco (HKg) Start Cycling Team – Atacama Flowery Desert
DNF Jimmy Casper (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Mirko Selvaggi (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Jacek Morajko (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Yauheni Hutarovich (Bel) FDJ-Big Mat
DNF David Boucher (Bel) FDJ-Big Mat
DNF Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Tomasz Olejnik (Fra) Veranda Rideau – Super U
DNF Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Toms Skujins (Fra) La Pomme-Marseille
DNF Yohann Gené (Fra) Team Europcar
DNF Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
DNF Mathieu Claude (USA) Team Europcar
DNF Sébastien Chavanel (Can) Team Europcar
DNF Jack Tanner (Can) GEOFCO-Ville d’Alger
DNF Mikael Stilite (Ita) GEOFCO-Ville d’Alger
DNF Boris Shpilevsky (Slo) AG2R La Mondiale
DNF Baptiste Planckaert (Rus) Landbouwkrediet-Euphony
DNF Matthieu Boulo (Ned) Roubaix Lille Metropole
DNF Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
DNF Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun
DNF Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
DNF Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
DNF Kevin Lacombe (GBr) Team Spidertech Powered by C10
DNF Christophe Laborie (GBr) Saur – Sojasun
DNF Simon Lambert Lemay (GBr) Team Spidertech Powered by C10
DNF Kevin Claeys (GBr) Landbouwkrediet-Euphony
DNF Barry Markus (Aus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Gilles Devillers (Fra) Landbouwkrediet-Euphony
DNF Kin San Wu (Lat) Champion System Pro Cycling Team
DNF Steven Wong (Fra) Champion System Pro Cycling Team
DNF Mart Ojavee (Fra) Champion System Pro Cycling Team
DNF David Le Lay (Fra) Saur – Sojasun
DNF Johan Mombaerts (Fra) Auber 93
DNF Yohan Cauquil (Fra) La Pomme-Marseille
DNF Dean Windsor (Fra) Endura Racing
DNF Ian Wilkinson (Fra) Endura Racing
DNF Robert Partridge (Arg) Endura Racing
DNF Jonathan Mcevoy (Arg) Endura Racing
DNF Jonathan Patrick Mccarty (Spa) Team Spidertech Powered by C10
DNF Ronan Racault (Chi) Auber 93
DNF Kun Jiang (Mda) Champion System Pro Cycling Team
DNF Flavien Dassonville (Spa) Auber 93
DNF Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93
DNF Martijn Verschoor (Pol) Team Type 1 – Sanofi
DNF Alexander Serebryakov (Bel) Team Type 1 – Sanofi
DNF Aldo Ino Ilesic (GBr) Team Type 1 – Sanofi
DNF Filippo Fortin (Bel) Team Type 1 – Sanofi
DNF Scott Thwaites (Bel) Endura Racing