Hiszpania – Tossa de Mar – Club Hotel Giverola, to kierunek, który powinien obrać każdy kolarz szosowy przygotowujący się do sezonu, bądź chcący w przepięknym regionie Costa Brava aktywnie wypocząć.

Hotel od wielu lat specjalizuje się w organizacji rowerowego wypoczynku oraz obozów sportowych. Od niedawna funkcjonuje również oferta skierowana na polski rynek czyli Bike Station.

W marcu właśnie to miejsce wybrali kolarze BDC MarcPol Team na ostatni etap przygotowań do sezonu 2012. Warunki z jakimi się tam spotkali były  idealne do treningu:

– posiłki dostosowane do potrzeb kolarzy,

– przepiękne trasy z idealną nawierzchnią, na których trenują najlepsi kolarze świata, ekipy World Tour,

– kryty basen solankowy z jacuzzi oraz cichym tarasem zimowym (33°C)

– siłownia + sala z rowerami stacjonarnymi

– stacja mat magnetycznych (wspomagających wypoczynek oraz regenerację),

– gabinety masażu

– komfortowe apartamenty, położone bezpośrednio nad piaszczystą zatoką Cala Giverola w pagórkowatej okolicy ze wspaniałym widokiem na morze.

– warsztat na ewentualne naprawy sprzętu + rowerowa myjnia

A tak o ośrodku wypowiadają Ci, którzy spędzili w nim dwa marcowe tygodnie:

Mateusz Komar: Jestem bardzo zadowolony ze zgrupowania w BikeStation Giverola. Pogoda nam dopisała i mogliśmy w 100% realizować założenia na to zgrupowanie, a warunki w hotel Giverola przerosły moje oczekiwania. Mieliśmy wszystko czego kolarz potrzebuje do trenowania. Dobre kolarskie posiłki, obiekt SPA i wspaniałe trasy do treningów. Mogę śmiało powiedzieć, że to najlepsze miejsce w jakim trenowałem i szykowałem się do sezonu.

Wojciech Ziółkowski: Hotelu Giverola to ośrodek przystosowany i spełniający wszelkie wymagania dla kolarzy. Posiada siłownię, salę do ćwiczeń stabilizacyjnych, baseny solankowe z jaccuzi oraz sale z dwudziestoma rowerami stacjonarnym, ważnymi w czasie deszczu. Do tego maty magnetyczne, które poprawiają bilans energetyczny organizmu . Warto wspomnieć o jedzeniu, które jest przystosowane dla sportowców ceniących sobie dietę bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze. Hotel położony na zboczu góry, bezpośrednio nad samym morzem. Trasy treningowe są wymarzone do treningu, nie tylko dla kolarzy szosowych, ale i dla mtb. Malownicze szosy wybrzeża Costa brava są idealne do przygotowń wszystkich drużyn świata, nawet tych z rangi World Tour!

Dariusz Baranowski: Hotel Giverola to wymarzone miejsce do trenowania. Znajduje się tam wszystko co potrzebne do przygotowań kolarskich. Począwszy od siłowni, basenu solankowego czy wyśmienitej kuchni, a skończywszy na super zlokalizowanych i wyposażonych domkach mieszkalnych. O pięknych trasach na Costa Brava nie wspominając.

Łukasz Kuzik (masażysta): Hotel Giverola jeśli chodzi o zaplecze fizjoterapeutyczne to istny raj. Oprócz super warunków ważną rolę odgrywa dieta zawodnika i tu się hotel popisał w 100 %, odpowiedni posiłek przed i po wysiłku . Kropkę nad „i” dopełniła obsługa hotelu, chętna do pomocy, uśmiech na twarzy, kultura osobista, często przymykała oko na przedłużony czas naszej pracy z zawodnikami..Posiadaliśmy własne stoły i olejki do masażu, ale myślę, że gdyby nam tego zabrakło, hotel bez problemu udostępniłby nam wszystko. Bardzo fajną rzeczą są maty magnetyczne, z których chłopki korzystali przed i po treningu. Ważna jest też siłownia, na której co rano robiłem chłopakom rozruch i ćwiczenia rozciągające, w dni wolne udostępniałem chłopakom moja wiedzę na temat siłowni i wzmacniania mięśni posturalnych.

Robert Radosz: Oglądając to miejsce po raz pierwszy w raz z Darkiem Banaszkiem, wiedzieliśmy od razu, że chcemy właśnie tu przyjechać na kolejne zgrupowanie treningowe. Jednak nie bez kozery podjęliśmy taka decyzję. Założenia jak i cele jakie wiążemy z tą drużyną były jednym z powodów przyjazdu właśnie w to miejsce. Chcielibyśmy w przyszłości zorganizować bazę w okresie przygotowawczym jak i startowym dla całej drużyny. Są tam warunki do tego stworzone. Między innymi całe zaplecze techniczne, takie jak: samochody, ciężarówka czy autobus. Jest warsztat dla mechanika i pomieszczenia dla masażystów. A więc wszystko co potrzebujemy.Oczywiście do całokształtu jak by było komuś mało jest wspaniała atmosfera jaką tworzy nasz rodak Łukasz Komar wraz ze swoją dziewczyną Magdą. Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.

Na terenie hotelu znajduje się supermarket, bankomat, pralnia, kawiarenka internetowa, sala TV, restauracja, 11 kortów tenisowych, mini pole golfowe, na samej plaży trzy baseny.

Dla tych, którzy nie chcą zabierać swojego sprzętu, ośrodek przygotował kilkadziesiąt rowerów górskich oraz szosowych.

Przystępne ceny dla każdego, bliskość lotniska w Gironie (40 km) sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla chcących potrenować na szosie i w terenie w idealnych warunkach.

Warto też wspomnieć o polskojęzycznej obsłudze, a tą na najwyższym poziomie zapewniają Łukasz wraz ze swoją dziewczyną Magdą.

Serdecznie zapraszamy do Giveroli. Więcej szczegółów na www.bikestation.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments