Idąc za słowami spikera zawodów Włodzimierza Reznera kogo nie ma w Sobótce ten sezonu oficjalnie jakby nie rozpoczął. Dotyczy to zarówno kolarstwa szosowego jak i MTB.

W tym roku pogoda nie była łaskawa dla zawodników, również organizatorom przysporzyła wielu kłopotów. Zwłaszcza silne porywy wiatru utrudniały ustawienie pełnego wystroju miasteczka kolarskiego i utrzymanie go w należytym wyglądzie. Trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły setkom kolarzy rozpocząć sezon w Sobótce. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 900-set zawodników z kraju i zagranicy. W wyścigach MTB startowali najlepsi zawodnicy w kraju z Markiem Konwą na czele. Ślężański Mnich zainaugurował po raz drugi kolarską BGŻ ProLigę.

W międzynarodowej obsadzie wielu wyścigów w różnych kategoriach wiekowych górą byli Polacy. W głównym wyścigu kat. elity mężczyzn sezon 2012 otworzył Marek Rutkiewicz a wśród pań Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Obok emocji sportowych byliśmy świadkami przyznania Sobótce organizacji Mistrzostw Polski elity i juniorów w roku 2013. Wielu sympatyków kolarstwa mile zaskoczyła informacja o tym, że Sobótka zgłosiła pomysł projektu organizacji Mistrzostw Świata właśnie na ziemi ślężańskiej.

Obecny na spotkaniu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec z aprobatą przyjął ten pomysł i stwierdził, że Dolny Śląsk pokazał już swoją skuteczność w realizacji poważnych projektów. Prezes Wacław Skarul stwierdził, że to dobry pomysł i będzie wspierany przez PZKol. W imieniu Czesława Langa wypowiedział się wielki entuzjasta tego pomysłu Henryk Charucki twierdząc, że jeśli Mistrzostwa Świata miałyby się odbyć w Polsce to Sobótka i Dolny Śląsk jest najwłaściwszym miejscem. Po takiej pozytywnej dawce informacji nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim instytucjom , sponsorom, działaczom i obsłudze zawodów za zaangażowanie i pomoc przy Rozpoczęciu Sezonu 2012 i obiecać, że już od 2 kwietnia rozpoczynamy prace aby w należyty sposób przygotować się do pełnego wydarzeń sportowych roku 2013-tego.

Ze sportowym pozdrowieniem

Przemysław Bednarek

Dyrektor Wyścigu „Ślężański Mnich”

Poprzedni artykułPhilippe Gilbert: „Zabrakło mi sił i musiałem odpuścić”
Następny artykułBracia Olejnik o Fleche d`Emeraude
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tubi
tubi

A kto zapłaci kaucje do UCI? Z tego co wiem PZKol miał już problem z zapłacenim kaucji za Torowe MS a szosowe to koszta kilka razy wieksze. No jak związek stojący na skraju bankructwa myśli o takiej imprezie, w dodatku w Sobótce, która raczej nie jest wizytówką naszego kraju… Karpacz, Zakopane lub inne kurorty to tak. Ten kto był w Sobótce wie jak te miasteczko wygląda, nic nie mam do tego miasta ale to raczej nie miejsce na MŚ, Wystraczy spojrzeć na słynny Hotel MIS który był kiedys mekka naszego kolarstwa (zgrupwania, zarządy PZKOL, OZKOL, baza mistrzostwa itd) a teraz jest to ruina do wyburzenia…może nabrałem się na Prima Aprilis…

Michu
Michu

A można więcej informacji na temat tych Mistrzostw Świata w 2013 roku..?